Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt kuchni- proszę o pomoc.


jakub_dw

Recommended Posts

Witam

 

Jestem na etapie wykonywania projektu domu.

 

Zwracam się do Was z prośbą o poradę przy zagospodarowaniu kuchni.

 

Chodzi mi konkretnie o lokalizację zlewu. Wstępnie umieściliśmy go naprzeciw okna. Architekt zasugerował, żeby przesunąć go do narożnika. Widzę, że żona też coraz bardziej składania się ku takiej opcji. Zlew, w którym zawsze coś jest, przy centralnej lokalizacji, tak naprawdę zawsze byłby z tym całym syfem na widoku. Umieszczenie go w narożniku, schowałoby go. Za to blat roboczy, przy którym spędza się tak naprawdę najwięcej czasu, miałby całe okno odsłonięte. A może zlew po prostu przesunąć kawałek w prawo lub lewo? Nie wiem czy w narożniku po prostu nie będzie za ciemno.

 

 

Architekt zasugerował lewy narożnik, my zastanawiamy się nad prawym. Co o tym sądzicie? Czy przy przesunięciu zlewu w narożnik, warto wrzucić płytę indukcyjną pod ścianę, w której jest okno?

 

Na drugim pliku wrzuciłem rozrysowany orientacyjnie projekt kuchni. Zamieniliśmy tylko położenie lodówki oraz słupka z piekarnikiem i mikrofalą. Bezpośrednio przy kominie stałby słupek z piekarnikiem.

 

Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, dodam tylko, że dom będzie budowany w technologii szkieletowej.

 

Będę wdzięczny za wszystkie porady.

 

pozdrawiam

Kuba

DZIALKA2a-page-001.jpg

kuchnia-page-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzestawiałam w kuchni trochę szafki.

Przy jednym ciągu nie chodzisz z np. mokrymi rzeczami przez całą kuchnię i nie chlapiesz sobie po podłodze.

Ale to kwestia indywidualna.

Moja propozycja:

- schowanie zlewu tak, żeby nie było widać brudnych naczyń zaraz po wejściu czy z kanapy,

- żona ma blat roboczy między zlewem a płytą- w świetle okna,

- wydłużenie ścianki z kominkiem tak, aby schować "za plecami" piekarnik i lodówkę w zabudowie,

- przesunięcie stołu z krzesłami tak, aby nie kolidował z oknem,

- przesunięcie okna balkonowego centralnie na wprost wejścia do salonu- będzie ładniej wyglądało z holu,

- wydłużenie tym sposobem tarasu,

- obrócenie narożnika na drugą stronę, nie wiem jak z kierunkami świata, ale nie będzie się przez to odbijało nic w tv, widok na okno tarasowe będzie bardziej reprezentacyjny niż siedzenie do niego tyłem,

- wydłużenie ścianki za narożnikiem, żeby nie wystawał na przejście do holu.

 

9ced775a84ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika, bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Rzeczywiście nie napisałem, jak dom będzie posadowiony na działce.

Tak więc działkę mam z wejściem od strony południowej. W związku z tym, dom będzie przesunięty na tył działki.

Odległość od tylnej granicy- 6m. Odległość od granic bocznych- z każdej strony równo 4m.

 

Drzwi tarasowe od strony zachodniej tak naprawdę będą tylko przejściem do tarasu na południu (front domu).

Nie dodałem jeszcze, że komin od kominka musi zostać obrócony o 90 stopni. Ścianka, w której narysowałaś piekarnik z lodówką musiałaby być niestety jeszcze dłuższa.

Okno w salonie (od strony południowej) jest obecnie przesunięte chyba 30 cm w lewo. Jestem świeżo po spotkaniu z architektem, dlatego te zmiany nie zostały jeszcze uwzględnione.

 

pozdrawiam serdecznie

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...