Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja - polecany wykonawca w łódzkim (Kutno)


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • 1 year później...

Odnośnie wykonawcy, to chętnie odpowiem na priv. Co do rekuperatora, to mam domek około 200m2 po podłogach i mam rekuperator AerisNext 450 w wersji standardowej. Czy jestem zadowolony? Nie mam porównania, więc trudno powiedzieć. Rekuperator działa. Zużycie prądu znośne. Najgorzej jest zimą kiedy załącza się nagrzewnica wstępna. Ale wydaje mi się, że jak na takie urządzenie to jest przyzwoicie.

 

Latem i tak otwiera się okna, gdy wieczorem spada temperatura. Nie oszukujmy się, po upalnym dniu, żaden rekuperator nie przewietrzy i nie wychłodzi domu tak szybko i tak dobrze jak otwarte okna. Dlatego latem rekuperator chodzi przez cały czas na kilka procent swojej wydajności z włączoną ochroną wilgotności (zwiększa ciąg gdy wilgotność podskoczy).

 

Najbardziej rekuperator przydaje się zimą. W domu nie ma zaduchu, powietrze jest świeże, a koszty na ogrzewanie pewnie niższe niż bez reku. Jedynie nagrzewnica trochę psuje wyniki. Dlatego planuję wstawić nagrzewnicę kanałową na czerpnię powietrza i podłączyć ją do c.o.

Edytowane przez veeveeoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Jeżeli szuka Pan sprawdzonej firmy wykonującej dobór i montaż centrali wentylacyjnej z rekuperatorem w okolicy Kutna, polecam skontaktować się również z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers-Bosch. Marka Junkers-Bosch jest liderem rynku urządzeń grzewczych, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań oraz produkcji wysokiej jakości urządzeń. Nasz rekuperator Bosch Vent 5000 C cechuje się wysoką efektywnością odzysku ciepła wynoszącą nawet do 90%. Pozwala to na oszczędności kosztów ogrzewania oraz przez cały czas dostarcza świeże powietrze do budynku. Dzięki wbudowanemu obejściu (By-pass) mamy możliwość nawiewania chłodniejszego powietrza w nocy w sezonie letnim w celu ochłodzenia pomieszczenia. Rekuperator może być sterowany za pomocą bezprzewodowego pilota RCV. Regulację rekuperatora i modyfikacje własnego programu pracy sytemu wentylacyjnego można wykonać przy pomocy komputera lub telefonu. Urządzenie dostępne jest w trzech rozmiarach odpowiadających nominalnemu przepływowi: 140 m³/h, 230 m³/h oraz 350 m³/h. Więcej informacji o centrali wentylacyjnej Bosch Vent 5000 C można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/bosch-vent-5000-c.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...