matri16 09.09.2017 11:25 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 9 Września 2017 (edytowane) Chciałbym się zająć małą produkcją bloczków klasy B15. Mam od wujka wibroprasę kroczącą na 6 bloczków i formę na bloczki 38x25x14. Planuję zakupić także mieszadło do betonu na 1200 litrów z napędem hydraulicznym, podnoszone przez ciągnik aby podjeżdżać i wsypywać gotową zaprawę do zbiornika prasy. Rozumiem, że aby to sprzedawać muszę udać się do jakiegoś certyfikowanego instytutu aby sprawdzili mój gotowy produkt zgodnie z normami i wydali certyfikat abym mógł to sprzedawać na rynku. Gotowy bloczek ma 22-26 kg. Na 1200 litrów zaprawy ile tego wyjdzie takich 6 cykli pracy prasy? Główne moje pytanie tyczy się receptury, proporcji na zaprawę na taki pojemnik 1200 litrów - kruszywo, cement, woda, ewentualne dodatki na lepsze łączenie betonu, mrozoodporność. Chciałbym mając już taką recepturę obliczyć ewentualną opłacalność. Bloczki chciałbym sprzedawać po 2.20 zł netto za sztukę - w mojej okolicy jest 2.40 zł netto sztuka. Póki co znalazłem taki przepis na C12/15 (B15) z cementu portlandzkiego CEM I 32,5 o konsystencji półciekłej - 1 m3 czyli 1000 litrów: cement - 275 kg piasek - 590 kgżwir - 1377 kgwoda -165 l Edytowane 9 Września 2017 przez matri16 Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
jajmar 09.09.2017 11:28 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 9 Września 2017 Bloczki chciałbym sprzedawać po 2.20 zł netto za sztukę - w mojej okolicy jest 2.40 zł netto sztuka. To mi się podoba, nie znasz ceny produkcji ale już wiesz ile będzie produkt finalny kosztował. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
fighter1983 09.09.2017 12:51 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 9 Września 2017 To mi się podoba, nie znasz ceny produkcji ale już wiesz ile będzie produkt finalny kosztował. bo ma byc taniej niz maja u konkurencji :v zeby klient walil drzwiami i oknami. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
matri16 09.09.2017 17:55 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 9 Września 2017 Dokładnie policzyłem koszt produkcji której proporcję podałem w pierwszej wiadomości i wyszło mi trochę za dużo. Czyli co koszt produkcji przekroczy 2.20 zł netto? Najdroższy składnik to cement. Ja pytałem o recepturę na beton a nie o opłacalność. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
מרכבה 09.09.2017 18:08 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 9 Września 2017 Przyjmij - jeden worek ... jedno wiadro .. 25/10L a Twoimi pustakami będą jeszcze się Twoje wnuki budować .. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.