Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z brudną szybą


sherif

Recommended Posts

Czopek, to wiesz, gdzie sobie możesz wsadzić - jeśli zas myślisz zaś o czopuchu, to mogę moja rura odprowadzająca spaliny z nierdzewki za czopuchem przebarwiła się w stopniu, który (można to odczytać z tabel) odpowiada działąjącej nią temperaturze 350 stopni.

Tak więc SPALINY spokojnie mogą mieć ciut więcej. bo rura jednak cały czas jest chłodzona

Szybę masz pojedynczą, czy podwójną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale kocioł ma wodny WYMIENNIK, odbierający ciepło. Odbiera tyle tego ciepłą, że cały dom nim grzejesz.

A spalarka drewna ma spokojnie 350-400C. Jeśłi pojedyncza szyba, która z jednej strony jest chłodzona temperaturą pokojową, ma 350C, to ile musi być w środku ?

A jeśli spaliny opuszczają komorę spalania i nie napotykaja po drodze na żaden wymiennik (wodny, ceramiczny) to gdzie mają oddać energię ?

 

Ja mam wkład 7kW, nie hajcuję na maksa, bo 7kW potrafiłoby w mrozy ogrzać dwa takie domy, jak mój, wkład ma deflektor z pseudoszamotu, ograniczający temp spalin a i tak rura dostała kolorków.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor ma ten rozgrzany deflektor ? Skąd wiesz że jest to 800 ?

 

Pomarańczowy. Ale tylko przy konkretnym załadunku, kiedy drewno wciąż się pali, ale już zaczyna się żarzyć na powierzchni. Wtedy temperatura jest najwyższa.

A skąd wiem?

https://www.google.pl/search?q=temperatura+%C5%BCarzenia+stali&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwji9eHj2L3WAhVmGZoKHa0HBxoQ_AUICygC&biw=1600&bih=791

Ps.

Już od dłuższego czasu korci mnie żeby opomiarować kominek. Do czopucha się nie dostanę, siedzi na nim odbiornik wodny, dalej rury stalowe więc też bryndza. Ale mógłbym pomierzyć temp. spalin na wejściu i wyjściu akumulatora ceramicznego przez wyczystki. Czy bardzo bym narozrabiał gdybym wywiercił w korkach od wyczystek otworki ok. 3 mm (na sondę od termometru)?

Edytowane przez Krakers70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ile.

Poza tam po co podajesz temperatury, skoro nawet nie rozgrzewasz urządzenia ?

Krakers pisząc o 450 nie miał na myśli kozy karmionej trzema kawałkami brykietu, założyciel wątku też tak nie pali

 

Jak nie rozgrzewam urządzenia ?? 3 kostki brykietu palą się około godziny później się żarzą nigdy tego nie mierzyłem ile(kilka godzin). Komora spalania wyłożona jest wermikulitem nie wiem ile to ma do rzeczy. W domu się robi ciepło(poza wiatrołapem, a w łazienkach muszą być otwarte drzwi)

Co to za różnica koza czy kominek?? Co Cie tak dziwi taki mały załadunek?? Sam masz mini kominek i chyba też nie powinieneś ładować więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem 7 palilem od gory, kiedy testowalem brykiet. Wole buk jednak.

3 w 3 godziny to jego wędzenie na minimalnej mocy kozy, jak juz pisalem nie powinienies sie wtracac ze swoimi pomiarami w watek, który dotyczy jednak innych mocy wkładów i innego palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie wtrącam jednak pamiętaj 3 kostki to 12-13 kwh więc gdzie tu wedzenie

 

No... 12kWh oddawane przez kilka godzin, czyli wędzenie przy najmniejszej mocy kozy.

Nie wiem, ile wazy Twoja koza, moj wklad to 140kg i trzy brykiety nawet by tego żeliwa i wermikulitu nie rozgrzały.

A wieksze wkłady są naturalnie jeszcze cięższe.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulibob.

To nawet trochę mniej niż w moim piecokominku. Sam się zastanawiałem, czy nie wyłożyć sobie paleniska wermikulitem. Miałbym lepsze spalanie małych ilości opału i szybszy start kosztem pojemności. Teraz palenisko mam z płyt ceramicznych. Ale boję się ingerować w oryginał, wypchnął bym z paleniska wyższą temperaturę ze spalinami, pytanie czy nie za wysoką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...