Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z brudną szybą


sherif

Recommended Posts

Raczej wymiana całego sznurka na nowy (może nieco większy, albo gęściejszy)?. Mimo tych samych rozmiarów, bywają różnice...Tylko przy niestabilnych zawiasach, niewiele to da...

 

Szukam już od jakiegoś czasu firmy co by to ogarneła ale bezskutecznie, wszyscy tylko nowe wkłady sprzedają i tyle :(

Drzwiczki też pewnie da się poprawić i wyregulować, niestety sam z tym poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obdzwoniłem kolejne firmy, w tym sprzedawców Unico w moim regionie i nic .. oni się nie znają, nie chcą dotykać (mimo, że sprzedają). Dowiedziałem, się jedynie, że sznurek trzeba wymieniać co dwa lata ...

Mimo szczerych chęci w poszukiwaniu fachowca (czyżbym znalazł niszę? ), chyba sam będe musiał się tym zająć.

Obbadałem dokładnie i mam takie wnioski:

- jest luz na górnym zawiasie (jeden serwis stwierdził, że to niemożliwe :p), czyli jak otworzymy drzwiczki i lekko popychamy w przód drzwiczki to czuć luz, takie pyk-pyk, widać że góra zawiasu trze po mocowaniu bolca, tak jakby opadł, wyrobił się. To powoduj, że przy zamykaniu otwór przy klamce nie trafia na trzpień - jest ok 3mm niżej, więc trzeba drzwiczki deko unieść. Zawias nie ma regulacji, dodatkowo trzpień zawiasu jest zasłonięty kominkiem i obudową, dostęp mam jedynie do drzwiczek po zdjęciu - czy istnieje jakiś sposób na zmniejszenie luzu ???

 

- bolec /trzpień blokujący przy kominku niby ma regulację wprzód tył - im bardziej wprzód tym bardziej drzwiczki docisną kominek. Niestety jest to tak rozwiązane, że jest to śruba z dwoma nakrętkami po drugiej - zabudowanej stronie (widzę przez szparę), regulacja jest też +/- 3mm, udało mi się trochę pchnąć bolec, więć drzwiczki lepiej dociskają sznurek. Zobaczymy czy coś to pomoże

 

- sznurek wygląda ok, na całej długości, więć nie widzę sensu wymiany, mimo 3 sezonów

 

- kombinowałem jak sprawdzić szczelność połączeń - wpadłem na pomysł, że przy rozpalaniu zrobię wędzarnie, dam dużo powietrza na dolecie i zamknę szyber. Cały środek miałem w dymie, przy zimnym i niemal zamkniętym kominie. Z uszczelnień nic nie leciało, ale znalazłem przeciek w górnej części kominka, niestety zakryte jest to obudową :o, mniej więcej w rogu na ok 3cm od czoła.boku kominka. Wystają tam jakieś blaszki (metalowy defletor ?) i na łączeniu jest mała dziurka. Dym wychodził w ilości jak z palącego się papierosa.

Czy coś takiego mogło powodować nagar na szybie ?

Czy da się to jakimś mazidłem uszczelnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś spotkałem ortodoksa, który zalecał wymianę sznurków co roku...To wszystko zależy od konstrukcji urządzenia. Gdybym sprzedawał wkłady, w których sznurek co dwa lata trzeba zmieniać, teraz miałbym kilkaset serwisów rocznie...Może to sposób na biznes? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, tylko jak naprawić luz na jednym zawiasie ?

Z racji temp raczej tam nić nie wsadzę pomiędzy bolec i zawias .. wyciąć i wstawić nowe też się nie da bo trzeba cały kominek rozwalić. Dlatego pytam czy są jakieś patenty na to ?

Z drugiej strony dziwne że spory zawias dostał luzu na drzwiczkach które otwiera się kilka razy dziennie przez 1/4 - 1/3 roku :(

 

Popatrzyłem dzisiaj na szybke i chyba jest znacznie lepiej po jednym paleniu zaszła sadzą tylko ok 2cm z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...