Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Anemostat do kuchni i współpraca z wyciągiem okapowym


Recommended Posts

Mam w domy 2 piony wentylacyjne -razem aż 8 indywidualnych kanałów. 1 z nich wykorzystam do wyrzutni z okapu (max ok 300m3/h) a reszta to 2 łazienki, garaż, kotłownia, 2 garderoby, no i kuchnia.

Ponieważ mam szczelne okna, to spodziewam się, że przy załączeniu wyciągu (szczególnie w zimie) może pojawić się z wentylacji ciąg wsteczny, który zbilansuje powietrze. Czy w takim razie można w kuchni zainstalować anemostat zamiast kratki, bez klapy zwrotnej, aby podczas pracy wydmuchu dostarczał świeże powietrze? Powietrze zapewne ogrzałoby się idąc kanałem wentylacyjnym w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"może pojawić się z wentylacji ciąg wsteczny"

Nie - może a MUSI.

 

"Czy w takim razie można w kuchni zainstalować anemostat zamiast kratki, bez klapy zwrotnej, aby podczas pracy wydmuchu dostarczał świeże powietrze?"

 

Możesz, bo to TWOJE jest!

Dostarczy, albo nie. Twierdzę - ze nie!

Wstaw w ten kuchenny kanał wentylator O IDENTYCZNEJ WYDAJNOŚCI jak ten okapowy - wtedy - TAK!

(wiesz co się w kuchni wtedy będzie działo?)

 

"Powietrze zapewne ogrzałoby się idąc kanałem wentylacyjnym w dół... "

 

To 300m3/godz?

No... może odrobinkę zdąży... Tak 0,1 stC

 

DOBRY okap ma od 800 do 1200m3/godz.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adam_mk. No w zimie ciąg grawitacyjny jest większy, więc z tego powodu może być problem...

Okap ma max wydajność 300 na 3 bigu i odpowiednio niższą na niższych. Mamy doświadczenie z okapem o wydajności ok 900m3.h -nikt go nie załącza na 4 biegu, bo hałas przeokropny, więc obecnie z premedytacją 3x mniejszy

Poza tym jeśli w domu mam aż 8 kanałów, to może ciąg wsteczny się rozłoży na kilka z nich...? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...