Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykonczenie kominka


Tommco

Recommended Posts

Witam!

 

Zastanawiam sie czy to dobry pomysł, żeby kominek pokryć tynkiem strukturalnym, takim, cz wygląda jakby się go pacą nanosiło. Oczywiście bardziej bedzie sie kurzyl, ale czy nie zyska na tym charakter?

Kominek bedzie raczej z tych prostszych. Od frontu do wysokosci 1,3 m plyta marmurowa, nad nia poleczki z trzech stron i potem wezsza baba lecaca pionowo do sufitu.

 

Nie wiem czy jestescie w stanie cos poradzic...bez zdjec, ale sprobujcie chociaz :)

 

Jesli nie tynk, to jaka farbe wziac, by moznabylo myc i zeby jej wyzsza temperatura nie przeszkadzala?

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco, własnie mój kominek jest w ten sposób wykończony (też buduje D06 :D ) Wygląda bardzo ładnie, a czy się brudzi bardziej od innych, to nie wiem, bo jeszcze w nim nie paliłam. Struktura tego wykończenia jest porowata, majster nakładał to "cos" pacą. Poradził, żeby później to pomalować na biało zwykłą farbą, ale już teraz mi się podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kominek też jest tak wykończony, nie brudzi się jakoś bardziej.

zamiast tynku strukturalnego połozyłam na czop taką masę dającą podobny efekt, ale ma więcej możliwości kolorystyczno-strukturalnych, na to wszystko nakłada się jeszcze werniks, żeby tą masę trochę zabezpieczyć i nadać jej ładnego połysku

materiały są z firmy fox-dekorator, mozesz zobaczyć na stronie

http://www.fox-dekorator.pl

ważne jest tylko, żeby czop od środka był zaizolowany, bo jak będzie ciepły w trakcie grzania kominkiem, to te materiały temperatury nie wytrzymają:(

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie całe mieszkanie mam w tynkach strukturalnych, w niektórych pomieszczeniach jest to bardzo wyrazista struktura. ZAPEWNIAM, to nie brudzi się bardziej niż gładkie ściany, mało tego zabrudzenia są dużo mniej widoczne właśnie dzięki strukturze. W małych mieszkaniach gdzie maluje się ściany na biało to idealne rozwiązanie nadające charakteru wnętrzu. W nowym domu też planuję durzą ilość tynków strukturalnych. U mnie robić będzie to mój tata, zajmuje się on tym od kilkunastu lat w Niemczech, tam gładkie ściany robi się jedynie pod tapety. Praktycznie w każdym domu są ściany z tynkami strukturalnymi, często też spotyka się drewno (najnowszy trend) i czasami tapety. Prosty kominek z oryginalnym tynkiem strukturalnym według mnie super pomysł. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również ściany w hallu są pokryte tynkiem strukturalnym pomalowanym bejcą- która jest zmywalna i mocna (jak się uderzy np odkurzaczem to nic się ze ścianą nie dzieje). Wykończenie kominka takim tynkiem jak najbardziej super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...