Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Używane pompy ciepła


przemas90

Recommended Posts

Panie konsultancie, to w końcu ile Wasze sprężarki mają żywotności, ponad 20 lat a w innym poście ok 30lat?

 

.

 

Do tej pory podawano trwałość sprężarki - 100 000 h. Ale dla sprężu około 8.

 

Spręż zależy od parametrów pracy instalacji . A godziny od stosunku mocy PC do zapotrzebowania budynku na ciepło.

 

W pewnych warunkach może być 100 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A co powiecie o kupnie 10 letniego Junkersa?

Junkers TE 110-1.

Nie potrzebuje "wodotrysków" - sterowanie telefonem czy innym gównem.

Potrzebuje takiej, która pochodzi mi jak najdłużej. No wiadomo, że za 5000 zł nie będzie chodzić 20 lat, ale 10 wystarczy.

Taka pompa ma prostą budowę wiec dobry koleś od chłodnictwa (lodówki) będzie potrafił ją serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pompa ma prostą budowę wiec dobry koleś od chłodnictwa (lodówki) będzie potrafił ją serwisować.

Co masz na myśli "serwisować"?

 

"Koleś" od lodówek może ci jedynie zaszkodzić bo niewielu naprawiaczy lodówek ma choćby podstawowe pojęcie co to jest przegrzanie, a to bardzo ważne.

Koleś od chłodnictwa to już prędzej pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lodówek w sensie przemysłowych (lady chłodnicze, regał chłodnicze czy boksy/komory chłodnicze).

Ale już nie o sam serwis chodzi. Zazwyczaj na taką pompę (używkę) dają rok gwarancji - a to wg mnie wystarczający okres aby sprawdzić czy była "naprawiona" na odwal się. Liczę że w ogóle nie była naprawiana tylko niemiec chciał nowszą/lepszą/mocniejszą więc wymienił.

 

Nie chcę dziadować tylko najzwyczajniej w świecie nie mam kasy na nową za ponad 20tys zł.

Wole wydać te 5-6 tys. Jak pochodzi 10 lat to aż za dużo :) jak pochodzi 5 to też nie ma tragedii bo człowiek nabierze doświadczenia.

Gorzej jak po roku naprawy mnie zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam. Przymierzam się do zakupu używanej pompy ciepła nibe f1120 12kw. z 2007r. Koszt zakupu i transportu w granicach 3tys. Pompa była używana w systemie, pompa pobierała wodę ze studni głębinowej, która trafiała do wymiennika(https://m.ceneo.pl/1252185) gdzie oddawała ciepło glikolowi który wędrował do pompy ciepła. Właścicielowi opadły wody gruntowe i pompa w studni się zatarła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam, Jestem przysłowiowym "Niemcem" który chce właśnie wymienić PC na nowszy model itd :)

Pracuje w firmie zajmującej się sprzedażą techniki grzewczej i mam możliwość zakupu nowej w specjalnej cenie ( wystawowej).

Będę miał zatem do sprzedania PC Panasonic 3-faz 9 kW WH-UD09FE8 ( brałem dla siebie :) na wiosnę po sezonie grzewczym.

Pompa ma 4 lata, mam FV, uruchamiał ją serwis PANASONICA i była serwisowana co roku.

Pracuje w nowej instalacji z buforem bez żadnych awarii.

Można wcześniej oglądnąć podczas pracy.

W rejonie Podkarpacia mogę załatwić montaż i uruchomienie.

Jeśli ktoś zainteresowany to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...