Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja tarasu, pytanie o warstwy


Fleszu1

Recommended Posts

Przymierzam się do izolacji tarasu nad garażem (nieogrzewanym). W chwili obecnej jest tylko płyta żelbetowa bez żadnego spadku.

 

Przeglądając rożne schematy i przekroje warstw izolacji w większości przypadków są 2 wylewki, najpierw warstwa spadkowa bezpośrednio na płycie żelbetowej, wyżej folia lub papa, ocieplenie i kolejna wylewka tzw dociskowa.

 

Zastanawiam się, po co robi się 2 wylewki? Ktoś proponował mi , że można zrobić tak, w kolejności od dołu: płyta żelbet, papa, folia, EPS/XPS, wylewka dociskow z odpowiednim spadkiem, hydroizolacja (EPDM, folia PVC lub jakiś systemowy szlam) i na to deski tarasowe na legarach lub płytki na kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś proponował mi , że można zrobić tak, w kolejności od dołu: płyta żelbet, papa, folia, EPS/XPS, wylewka dociskow z odpowiednim spadkiem, hydroizolacja (EPDM, folia PVC lub jakiś systemowy szlam) i na to deski tarasowe na legarach lub płytki na kleju.

Wielu radzi zrobić tzw. taras odwrócony, tj. : płyta żelbet, wylewka/warstwa spadkowa, EPDM, XPS, geowłóknina, warstwa dociskowa (trochę żwirku), warstwa wykończeniowa (deski tarasowe, gres na podkładkach, płyty tarasowe, itp),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...