Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w malinówkach 6 - dolnośląskie


mku7i

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 521
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dachowcy dziś nie poszaleli. Deszcz uniemożliwił bezpieczną pracę na wysokości. Za to udało się skończyć ściany działowe. Efekt przerósł nasze oczekiwania, pomieszczenia wyszły super.

Rozpoczęliśmy deskowanie strychu, jutro powinno zostać skończone. Na parterze trwa smarowanie podłóg Izoplastem. Papa czeka na położenie. Jutro wykonawca zobowiązał się rozpocząć porządki na działce. Trzeba będzie zamówić kontener na śmieci. Jutro też ostatnie poprawki na placu budowy i będziemy kończyć SSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach skończony, odgromówka zamontowana :yes:

 

http://static.pokazywarka.pl/4/v/t/70af89246c64868073ba2ce266cb743a_orig.jpg

 

http://static.pokazywarka.pl/g/g/c/e810c06ec8d6558944503d83b3b33d07_orig.jpg

 

Deskowanie strychu przerwane, zapomnieliśmy zaimpregnować :p Dziś deski zostały zabezpieczone z jednej strony, jutro z drugiej.

Wykonawca ogarnął trochę działkę. Nanieśliśmy dziś wielkość tarasu, jutro lub pojutrze naniesiemy poziomy i będzie można zacząć równanie działki. Wstępnie myśleliśmy zrobić to po majówce, może uda się trochę wcześniej. A jak wyrównamy to weźmiemy się za pierwsze nasadzenia roślin.

Jutro zacznę obdzwaniać firmy od ogrodzeń, muszę wycenić siatkę.

Zamówienie na drzwi wejściowe i do kotłowni również poszło.

 

Zrobiłem dziś listę małych poprawek, które chciałbym żeby wykonawca zrobił przed wyjściem z placu budowy. Są to pierdoły, nie będę się rozpisywać.

 

Dziś mieliśmy spotkanie z pierwszą firmą od kuchni i mebli do innych pomieszczeń. Terminy są zatrważające. Zamówienia z kwietnia są realizowane początkiem sierpnia. Jako, ze wizję mamy jasną, myślę że w maju złożymy zamówienie. Końcem tygodnia spotkanie z kolejną firmą.

 

Przyszedł też czas na zgrywanie ekip od wykończeniówki, jutro zacznę potwierdzać terminy.

Nie chce się już wracać z budowy, zaczynamy się czuć jak u siebie :cool:

 

PS Zwiozłem 12 ton ziemi spod pieczarki. Wymieszamy ją z obecnym gruntem, dodając jeszcze piaski lub drobnego żwiru.

Edytowane przez mku7i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Doli :)

 

ziemia spod pieczarki rozluźni strukturę naszej gliniastej gleby i wzbogaci w substancje organiczne. Po wymieszaniu z piaskiem i żwirem gleba powinna być luźniejsza i gotowa do założenia ogrodu.

 

Dzisiejsze pomiary mebli mają służyć po pierwsze zorientowaniu się w cenach, po drugie zaklepaniu terminu u wykonawcy. Ostateczne pomiary po tynkach. Przypuszczam, że centymetr w jedną czy drugą stronę, przy naszym układzie kuchni niewiele zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Doli :)

 

ziemia spod pieczarki rozluźni strukturę naszej gliniastej gleby i wzbogaci w substancje organiczne. Po wymieszaniu z piaskiem i żwirem gleba powinna być luźniejsza i gotowa do założenia ogrodu.

 

Dzisiejsze pomiary mebli mają służyć po pierwsze zorientowaniu się w cenach, po drugie zaklepaniu terminu u wykonawcy. Ostateczne pomiary po tynkach. Przypuszczam, że centymetr w jedną czy drugą stronę, przy naszym układzie kuchni niewiele zmieni.

 

Ok, myślałam, że już produkcję będziesz uruchamiał ;) Jak coś ciekawego znajdziesz to daj znać. Ja na razie robiłam wycenę w jednej z firm zagłębia meblowego, ale o ile wycena ok, to ogarnięcie handlowca na poziomie -1 :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego lokalnego wykonawcę już znamy, robił nam kiedyś meble. Drugi robił sporo realizacji u naszych znajomych, zobaczymy jak wypadnie porównanie cen.

Nie wiem czy oni wypuszczą się do Wrocławia, mają wystarczająco zleceń na rynku lokalnym :) Unikam wielkich firm meblarskich, w moim odczuciu ich jedyną wyróżniającą cechą jest wysoka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mała aktualizacja poczynań w oczekiwaniu na okna:

1. zrobiliśmy przyłącze WLZ od skrzynki do domu.

2. wprowadziliśmy prąd do domu. Ale prądu jeszcze nie mamy, Tauron wciąż nie wystawił faktury. Żenada

3. przedłużyliśmy pokrywę zbiornika na deszczówkę. Zbiornik został osadzony za nisko względem terenu. Po wyrównaniu terenu zbiornik zostałby po prostu zasypany.

4. Posprzątaliśmy działkę

5. Wywieźliśmy kontener gruzu i śmieci

6. Działka jest gotowa do prac związanych z niwelacją terenu, co nastąpi w przyszłym tygodniu.

7. Załatwiliśmy 2 wywrotki dobrej ziemi. W poniedziałek ziemia ta powinna być już na działce.

Z niecierpliwością czekamy na okna, a to jeszcze miesiąc :/ Tynkarze umówieni na połowę czerwca.

Dostaliśmy pierwszą wycenę kuchni. Wyszło super - 12500 zł. Co najfajniejsze, uda się zrobić kolorystykę, którą gdzieś we wcześniejszych wpisach pokazywałem. Wciąż zastanawiamy się nad łazienkami, tu już tak dobrze nie idzie. Łatwo przekombinować, czego chcielibyśmy uniknąć.

 

Wnioski z tego tygodnia - jak się buduje dla siebie, a nie dla wrogów, to wychodzi taniej. Rozsądek > lans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...