Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sparke Varm FH czy Hajduk Vulcano 2Ph czy Romotop Heat


PrzyszłyBudowniczy

Recommended Posts

Szukam kominka, o wymiarach około 65x45x40cm, Z szybą narożną lub giętą. Moc około 9kW.

Do kominka ma być podłączony system DGP (2 pokoje + nieogrzewany garaż), by nie przegrzać salonu który ma tylko 40m2. Cały dom ma zapotrzebowanie 8kW przy -20st. C.

 

Na forum znalazłem pozytywne opinie o Unico, kilka postów o Romotop. Bardzo mało jednak informacji o Sparke Varm, a ten kominek poleca mi najbardziej sprzedawca.

Czy ktoś może powiedzieć który z kominków będzie najlepszy:

 

- Sparke VARM FH L/P 380 S

- Hajduk Volcano 2Ph

- Romotop HEAT R/L 2g L

 

Może Unico Dragon, gdybym zrezygnował z podnoszonej do góry szyby? Może jeszcze inny?

 

Korzystając z okazji zapytam, jaki % ciepła można maksymalnie oddać przez DGP? Czy to wystarczy by nie przegrzać salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając komercyjnej produkcji z boczną szybą, zakończysz najprawdopodobniej tak jak kolega wątek obok http://forum.muratordom.pl/showthread.php?340637-Problem-z-brudn%C4%85-szyb%C4%85&p=7525750&viewfull=1#post7525750

 

Do palenia w celach grzewczych, używa się palenisk, a nie wkładów kominkowych (nawet niemieckich!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenisk a nie wkładów kominkowych? Możesz rozwinąć myśli? Powinienem szukać mniejszych wkładów? Jeśli chodzi o to że żaden producent nie jest renomowany i powininem kupić Brunnera - to nie posiadam takiebo budżetu. Palić będę okazjonalnie, nie oszukuję się że co sobotę siądę do kominka, albo 3 razy w tygodniu.

 

Na tamten watek nie trafiłem, dzięki. Unico więc spokojnie odpada jesli tak podchodzą do reklamacji, że klient sam zostaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenisk a nie wkładów kominkowych? Możesz rozwinąć myśli? Powinienem szukać mniejszych wkładów? Jeśli chodzi o to że żaden producent nie jest renomowany i powininem kupić Brunnera - to nie posiadam takiebo budżetu. Palić będę okazjonalnie, nie oszukuję się że co sobotę siądę do kominka, albo 3 razy w tygodniu.

 

Na tamten watek nie trafiłem, dzięki. Unico więc spokojnie odpada jesli tak podchodzą do reklamacji, że klient sam zostaje..

Brunner w wersji "wkład kominkowy", a nie "palenisko", też długo nie pociągnie podczas palenia. Ale skoro chcesz świecić...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem, czy każdy z wkładów jest OK pod warunkiem dobrego montażu? Już o montażu się przy okazji okien nasłuchałem, jestem gotowy i na kominki.

Kominek nie będzie głównym źródłem ogrzewania, DGP jest tylko by ochronić salon przed przegrzaniem, jak przy okazji mi się podniesie temperatura w garażu, nie będę płakał.

 

Wydajność nie jest najważniejsza, bardziej mnie martwi ewentualna nieszczelność i czarna szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...