Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja wentylacja potrzebuje porady


Recommended Posts

Chce zamontowac wentylacje mechaniczna moj dom wyglada tak ze mam duzy salon z antresola po srodku po bokach

Z lewej kuchnia i sypialnia z prawej lazienka i dwie sypialnie chcialbym zamontowac rekuperator narazie na dwie strony osobne czy jest wogole taka mozliwosc i na jakiej zasadzie on dziala z projektow ktore widze jest tak ze do sypialni nawiew z lazienki wywiew plus to samo z zewnatrz

Ale w takim razie na jakiej zasaadzie jest wymiana powietrza wiem ze nadmichuje mi swierze do sypialni ale co sie dizeje z tym „starym”?

Salon po srodku ma ok 6metrow wysokosci i jest otwarty. W salonie mam rowniez kominek z otwarta komore spalania.

Przepraszam za szkic ale robiony na szybko palcem.

62FE6F96-BD55-4154-9DC9-B168E4B7B1D8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Rekuperacja ma za zadanie wyciągać i nawiewać powietrze, które przechodząc przez wymienniki w rekuperatorze będzie odzyskiwało ciepło. Aby rekuperacja dobrze działała musi się równoważyć powietrze nawiewane z wywiewanym, chyba, że gdzieś musisz stworzyć pod- lub nadciśnienie.

 

Nie rób rekuperacji bez fachowca, albo bez choćby fachowego projektu. Choć jak oglądam San Marino to tam też kucharz i pocztowiec nie wygra z zawodowym piłkarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...