Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneks kuchenny - wentylacja


Recommended Posts

Chciałbym zlikwidować kuchnię w mieszkaniu (1 piętro, wielka płyta) i zastąpić ją aneksem kuchennym w pokoju. Poczytałem na forum o takich przebudowach ale o wentylacji jest bardzo mało a to przecież bardzo ważne. Gdyby ktoś zechciał odpowiedzieć na moje pytania

1 Chciałem umieścić otwór wentylacyjny nad aneksem, łączyłby się z kanałem który idzie do łazienki. Niestety spytałem u insp. w spółdzielni i kanał jest współdzielony z innymi mieszkańcami. Czy jest jakiś realny sposób aby rozwiązać ten problem?

2 W razie gdyby umieszczenie wentylacji nie było możliwe myślałem o bardzo dobrym pochłaniaczu zapachu i wilgoci. Czy takie urządzenie sobie poradzi i wystarczy?

Bardzo proszę też o poradę na temat podłączenia wody i odprowadzania ścieków, kuchnia oczywiście elektryczna i tu także prośba o pomoc. Czy będzie potrzebna przebudowa instalacji 230.

19099979_9_1280x1024_mieszkanie-3-pokojowe-w-atrakcyjnej-lokalizacji-_rev001.jpg

Edytowane przez dawidoww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Pochłaniacz wilgoci to bardzo zły pomysł. Okap spróbuj doprowadzić do poprzedniego otworu kominowego. Wentylację reszty domu już masz.

Podłączę się do tematu, by nie zakładać kolejnego podobnego.

Dlaczego pochłaniacz to zły pomysł ? Ja rozważam zastosowanie okapu kuchennego z obiegiem zamkniętym czyli pochłaniacza.

Jeśli celem przepisów z par.93 warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie jest usunięcie z pomieszczenia zanieczyszczonego powietrza poprzez kanał wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej, to oczyszczenie powietrza przez okap też jest chyba osiągnięciem tego celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jeśli w pokoju nie ma kratki wentylacyjnej z podłączeniem do kanału kominowego, to chyba nie ma szans na zrobienie w nim aneksu kuchennego zgodnie z przepisami i ze skuteczną w praktyce wentylacją. Chyba, że dałby radę kanał w suficie podwieszanym wyprowadzający powietrze z okapu na zewnątrz przez okno balkonowe. Ale na takie rozwiązanie mogłaby nie wyrazić zgody spółdzielnia. Tak więc nikłe szanse myślę na techniczne rozwiązanie zabudowy aneksu kuchennego w pokoju bez dojścia do komina :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...