Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam wkład kominkowy 3 szyby bez szprosa


Wewior

Recommended Posts

Witam szukam wkład kominkowy z 3 szybami bez szprosa w przystępnej cenie proszę o propozycje udało mi się znaleźć wkład kominkowy Blanka 8kw 3 szyby bez szprosa bs oraz wkład kominkowy KFD ECO MAX7 3F https://www.wkladykominkowe.net.pl/3215-wklad-kominkowy-kfd-eco-max-7-3f.html proszę również o opinie tych wkładów Edytowane przez Wewior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam wkład kominkowy z 3 szybami bez szprosa w przystępnej cenie proszę o propozycje udało mi się znaleźć wkład kominkowy Blanka 8kw 3 szyby bez szprosa bs oraz wkład kominkowy KFD ECO MAX7 3F https://www.wkladykominkowe.net.pl/3215-wklad-kominkowy-kfd-eco-max-7-3f.html proszę również o opinie tych wkładów
Te , które wskazałeś, nadają się do bardzo sporadycznego palenia. To słaba półka jakościowa....Jak chcesz popalić trochę więcej, musisz poszukać jakości niemieckiej, albo czeskiej. Nasi dopiero raczkują w tym segmencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca...

Triplex http://robiren.pl/kominki-powietrzne/kominki-powietrzne-trzystronne/

Ale na pewno nie ta półka cenowa co kratki.

 

Mam nadzieję, że masz rację. Użytkuję nacodzień 2 robireny jako główne źródło ciepła i mam nadzieję pociągną jeszcze "parę" lat :) Ale to są kominki z prostą szybą. Takie egzemplarze z szybą trójstronną to mam wrażenie, że tylko do okazjonalnego palenia niezależnie od producenta. Jak ktoś chce wydajne źródło ciepła to tylko piecokominek z duuuuużo mniejszą szybą :)

Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam szukam wkład kominkowy z 3 szybami bez szprosa w przystępnej cenie proszę o propozycje udało mi się znaleźć wkład kominkowy Blanka 8kw 3 szyby bez szprosa bs oraz wkład kominkowy KFD ECO MAX7 3F https://www.wkladykominkowe.net.pl/3215-wklad-kominkowy-kfd-eco-max-7-3f.html proszę również o opinie tych wkładów

 

I na co się zdecydowałeś? Masz już wybrany?

Edytowane przez Brzeszczot_33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na co się zdecydowałeś? Masz już wybrany?

 

Blanka na pewno odpada ponieważ ma za mało szyby i mało widać palenisko więc zostaje Kfd eco max 7 3f choć znalazłem w obi https://www.obi.pl/kominki/brik-wklad-eko-szafir-3f-14-kw/p/2755783?template=PDP&box=box4 ten z obi może mieć lepsze otwieranie drzwiczek ale postaram się więcej dowiedzieć i dam znać jak to wygląda ale myślę że KFD będzie lepszym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blanka na pewno odpada ponieważ ma za mało szyby i mało widać palenisko więc zostaje Kfd eco max 7 3f choć znalazłem w obi https://www.obi.pl/kominki/brik-wklad-eko-szafir-3f-14-kw/p/2755783?template=PDP&box=box4 ten z obi może mieć lepsze otwieranie drzwiczek ale postaram się więcej dowiedzieć i dam znać jak to wygląda ale myślę że KFD będzie lepszym wyborem
To ta sama marketowa zabawka, w dwóch wersjach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o uszczelnienie drzwiczek w kfd max7 3f i dostalem taką odp:

"Pomiędzy szybą frontową, a bocznymi nie ma uszczelnienia, szyby po prostu do siebie dochodzą - komora nie jest szczelna w tym wkładzie. Szczelne komory spalania mają znaczenie w domach z rekuperacją, w domu z tradycyjną wentylacją takie rozwiązanie nie powinno mieć złych skutków."

Ale jednak mam obawy jak to będzie w praktyce ponieważ myślę że drzwiczki powinne być szczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam siły na czytanie całego wątku więc tym razem pójdę na skróty i zapytam bez zbędnego owijania w bawełnę :p

Budujemy dom o powierzchni 90 m2 parter i drugie tyle to piętro.

Podstawowym źródłem ogrzewania będzie gaz, jednak nie wyobrażamy sobie życia bez weekendowo-jesiennego palenia w kominku :)

 

Na jakie wkłady powinniśmy zwracać uwagę? Komin mamy na 45 stopni.

Bardzo zależy nam na jakości i cenie, która będzie dużo niższa niż najnowszy model lamborghini :yes:

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o uszczelnienie drzwiczek w kfd max7 3f i dostalem taką odp:

"Pomiędzy szybą frontową, a bocznymi nie ma uszczelnienia, szyby po prostu do siebie dochodzą - komora nie jest szczelna w tym wkładzie. Szczelne komory spalania mają znaczenie w domach z rekuperacją, w domu z tradycyjną wentylacją takie rozwiązanie nie powinno mieć złych skutków."

Ale jednak mam obawy jak to będzie w praktyce ponieważ myślę że drzwiczki powinne być szczelne

Dobra szyba w jednym kawałku o tych wymiarach kosztuje tyle co ten KFD....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam siły na czytanie całego wątku więc tym razem pójdę na skróty i zapytam bez zbędnego owijania w bawełnę :p

Budujemy dom o powierzchni 90 m2 parter i drugie tyle to piętro.

Podstawowym źródłem ogrzewania będzie gaz, jednak nie wyobrażamy sobie życia bez weekendowo-jesiennego palenia w kominku :)

 

Na jakie wkłady powinniśmy zwracać uwagę? Komin mamy na 45 stopni.

Bardzo zależy nam na jakości i cenie, która będzie dużo niższa niż najnowszy model lamborghini :yes:

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Z tego co czytam, chcesz mieć dwa wkłady: dobry i tani. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmęczenia dopiero teraz zauważyłam że napisałam nie w tym wątku w którym chciałam.

Proszę zatem moderatora o przesunięcie do właściwego wątku.

 

Piotrze, nie mam pojęcia. Wiem że chcę kupić, zamontować i cieszyć się domową atmosferą :)

Moja rodzina uwielbia wieczory przy kominku więc fajnie by było gdyby kominek miał w miarę sporą szybę.

Marzył mi się widok ognia z trzech stron ale słyszałam że kominki z giętymi szybami mogą stwarzać problemy.

Generalnie, w temacie pieców, wkładów itp błądzę jak dzieciak we mgle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmęczenia dopiero teraz zauważyłam że napisałam nie w tym wątku w którym chciałam.

Proszę zatem moderatora o przesunięcie do właściwego wątku.

 

Piotrze, nie mam pojęcia. Wiem że chcę kupić, zamontować i cieszyć się domową atmosferą :)

Moja rodzina uwielbia wieczory przy kominku więc fajnie by było gdyby kominek miał w miarę sporą szybę.

Marzył mi się widok ognia z trzech stron ale słyszałam że kominki z giętymi szybami mogą stwarzać problemy.

Generalnie, w temacie pieców, wkładów itp błądzę jak dzieciak we mgle ;)

 

Wracając do tematu jeśli chcesz dobry i tani to chcesz dwa wkłady. Moim zdaniem nie ma dobrego wkładu, który ekonomicznie nadawałby się do sporadycznego palenia. Więc albo zaakceptujesz wysoki koszt mebla do rekreacyjnego palenia albo odpuść pomysł z tanim wkładem. Jeśli kupisz skrzynkę do rekreacyjnego palenia, to nawet przy kilku rozpaleniach w roku będziesz tą inwestycję przeklinać :)

 

Cała obudowa z tanim marketowym wkładem może dojść do 10k. Piecokominek dobrej jakości może kosztować niewiele więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...