Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam wkład kominkowy 3 szyby bez szprosa


Wewior

Recommended Posts

Wracając do tematu jeśli chcesz dobry i tani to chcesz dwa wkłady. Moim zdaniem nie ma dobrego wkładu, który ekonomicznie nadawałby się do sporadycznego palenia. Więc albo zaakceptujesz wysoki koszt mebla do rekreacyjnego palenia albo odpuść pomysł z tanim wkładem. Jeśli kupisz skrzynkę do rekreacyjnego palenia, to nawet przy kilku rozpaleniach w roku będziesz tą inwestycję przeklinać :)

 

Cała obudowa z tanim marketowym wkładem może dojść do 10k. Piecokominek dobrej jakości może kosztować niewiele więcej...

Jak go sobie sam zbudujesz....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś porządnego, nigdzie nie napisałam że ma być dobry i tani, no chyba że o czymś nie wiem :rolleyes:

Znam zasadę mówiącą o "szybko i tanio" "tanio i dobrze" i "dobrze i szybko" :D :D :D

 

To przede wszystkim pomyśl o piecokominku. Postaw coś co będzie skutecznie odbierać energię ze spalin zanim trafią one do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Wątek może przedawniony, ale może komuś przydadzą się te informacje...

 

Też miałem taką obawę - ale poczytałem i chodzi o powietrze na kurtynę powietrzną (aby szyba się nie brudziła) które jest pobierane z górnej krawędzi szyby - jest to normalna praktyka we wkładach kominkowych które nie są montowane w domach z tradycyjną wentylacją - same drzwiczki są naprawdę szczelne i nawet na połączeniu szyb nie ma żadnej szczeliny.

Kupiłem tan kominek KFD MAX 7 3F i jestem bardzo zadowolony.

Skusiła mnie:

Konstrukcja żeliwno / stalowa (żeliwny korpus, stalowa fasada i drzwi) - jest to połączenie łączące wytrzymałość żeliwa z estetyką stali;

Unikatowa konstrukcja urządzenia z trzema szybami bez szprosa - nie znalazłem nic podobnego na rynku w tak atrakcyjnej cenie. Jedyną alternatywą są kominki z podnoszonymi drzwiami (ale te kosztują powyżej 10000zł)

Efekt wizji ognia z 3 stron jest naprawdę imponujący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek może przedawniony, ale może komuś przydadzą się te informacje...

 

Też miałem taką obawę - ale poczytałem i chodzi o powietrze na kurtynę powietrzną (aby szyba się nie brudziła) które jest pobierane z górnej krawędzi szyby - jest to normalna praktyka we wkładach kominkowych które nie są montowane w domach z tradycyjną wentylacją - same drzwiczki są naprawdę szczelne i nawet na połączeniu szyb nie ma żadnej szczeliny.

Kupiłem tan kominek KFD MAX 7 3F i jestem bardzo zadowolony.

Skusiła mnie:

Konstrukcja żeliwno / stalowa (żeliwny korpus, stalowa fasada i drzwi) - jest to połączenie łączące wytrzymałość żeliwa z estetyką stali;

Unikatowa konstrukcja urządzenia z trzema szybami bez szprosa - nie znalazłem nic podobnego na rynku w tak atrakcyjnej cenie. Jedyną alternatywą są kominki z podnoszonymi drzwiami (ale te kosztują powyżej 10000zł)

Efekt wizji ognia z 3 stron jest naprawdę imponujący :D

A kiedy go kupiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym ostrożny z pakietem trzyszybowym - pomyśl ile ciepła wyjdzie na salon / pomieszczenie które chcesz ogrzać. Tutaj prawie nie ma mowy o akumulacji, także trzeba uważać żeby po rozpaleniu jeszcze dało się wytrzymac w tym pomieszczeniu. Przykład mojego qmpla który ma narożny kominek o dużej mocy ale słabej akumulacji - po rozpaleniu mówi ze moze chodzić w majtkach a i tak jest za gorąco i trzeba otwierac okna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...