Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas vs Beretta vs Junkers


merlincd

Recommended Posts

Już od pewnego czasu przymierzam się do zamontowania pieca gazowego dom 125 m2 powierzchni ogrzewanej, lata 80, ocieplony ogrzewanie grzejnikowe.

Czytam dość sporo na temat kotłów gazowych kondensacyjnych i im dłużej w tym siedzę tym tracę nadzieję że uda mi się wybrać właściwie.

Przede wszystkim muszę mieć piec do 21kW bo komin będzie wyprowadzony przez ścianę. Choć ponoć to nie do końca prawda bo zależy co kominiarz podpiszę, ale według przepisów 21kW i tego się trzymajmy. Mam na myśli dwa piece bardzo proszę o pomoc w wyborze. Najbliższy serwis jakiegokolwiek pieca to 30 km bliżej nie mam nic.

A więc kotły, wystarczy mi jednofunkcyjny:

- Beretta EXCLUSIVE GREEN E 25 R.S.I ErP - tu jest na grzaniu 20kW wymiennik z aluminium a rurki mam miedziane

- Immergas VICTRIX 20 X TT 2 ERP tylko ten wymiennik AlSi

 

 

- szkoda że nie ma nic z Junkersa bo mam przepływowy podgrzewacz wody kilka lat i nic się z nim nie dzieje.

 

- może Vaillant EcoTEC VC Plus 206/5-5

 

A może coś innego ?

Edytowane przez merlincd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Termet, mam go od miesiąca i jak na razie nie powiem złego słowa. Cichy idiotoodporny mam na myśli swoje do niego podejście. Też kręciłem "kichę" czytając o innych cudach techniki i w końcu to olałem i wziąłem polski kociołek. Przekonało mnie to co pisali jego użytkownicy, którzy stwierdzili po co przepłacać za markę a oni sponsorują sportowców za co płacą nabywcy. Nie mówiąc o tym, że dajesz zarabiać Polakom. Zresztą decyzja należy od Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem zapotrzebowanie budynku na ciepło na stronie ciepłowłasciwe. Wyszło że budynek potrzebuje >11 kW na samo ogrzewanie c.o. i >16 kW c.o plus c.w.u.

Czy ktoś korzystał z tej strony i sie te wyliczenia sprawdzają ?

 

Zastanawia mnie jeszcze piec Junkers Cerapur Comfort ZSBR 16-3E, czy da rade bo dużo dobrych opinii przeczytałem, ma tylko 16 kW na c.o.

Edytowane przez merlincd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie to nie ten wątek. Tam własnie ktoś pisał że trzeba wybierąc chyba z wymmienikiem nie ALsi tylko inny i te piece różniły sie jakimś oznaczeniem w nazwie i rodzajem materiału użytego do produkcji wymiennika.

 

O chyba chodziło o ten model VICTRIX EXA 24 1 ERP ze on ma wymiennik z stali nierdzewnej i nie ma takich problemów a technika ta sama w piecu.

 

Główna różnica pomiedzy VICTRIX EXA 24 1 ERP a VICTRIX 24 X TT 2 ERP jest taka że ten pierwszy ma moc min. 5,2kw a drugi 3,0kw.

Edytowane przez matiix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...