Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieszczelny piec kaflowy


franz1990

Recommended Posts

Witam. Trzy tygodnie temu firma zduńska ze Szprotawy postawiła mi piec kaflowy. Wszystko wydawało się ok, jednak któregoś razu przy rozpalaniu, zaczął wydobywać się dym z pomiędzy kafli. Gdy się bliżej przyjrzałem, zobaczyłem ubytki w fugach przez które dym znajdował ujście. Zdun który owy piec zbudował, twierdzi że to się zdarza, żeby się nie przejmować i palić dalej. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła z jeszcze większym nasileniem- dym leciał z wielu miejsc. Czy taka sytuacja jest dopuszczalna? Czy ewentualne własnoręczne zafugowanie ubytków załatwi sprawę? Podsyłam filmik jak to wyglądało.

 

 

https://drive.google.com/open?id=0B95XshWc7wYxSUFaYlRUeWpxRW8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trzy tygodnie temu firma zduńska ze Szprotawy postawiła mi piec kaflowy. Wszystko wydawało się ok, jednak któregoś razu przy rozpalaniu, zaczął wydobywać się dym z pomiędzy kafli. Gdy się bliżej przyjrzałem, zobaczyłem ubytki w fugach przez które dym znajdował ujście. Zdun który owy piec zbudował, twierdzi że to się zdarza, żeby się nie przejmować i palić dalej. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła z jeszcze większym nasileniem- dym leciał z wielu miejsc. Czy taka sytuacja jest dopuszczalna? Czy ewentualne własnoręczne zafugowanie ubytków załatwi sprawę? Podsyłam filmik jak to wyglądało.

 

 

https://drive.google.com/open?id=0B95XshWc7wYxSUFaYlRUeWpxRW8

Zadzwoń do zduna i powiedz mu, żeby szybciutko przyjechał wyjaśnić sytuację. Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi - to jest niedopuszczalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że kominiarz Ci zabronił palić w tym piecu, bo stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia, nie mówiąc o aspekcie p-poż.

Swoją drogą jakbym ja budował piece i usłyszał, że jakiś przepuszcza dym, to przyjechał bym bez względu na porę, przecież odpowiedzialność jest straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...