Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Thessla Greeen czy Wanas ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A,moze ktoś wie jak uruchomić nagrzewnice w reku.?Niby ikona grzania sie wyświetla ale nie grzeje

 

Ja tego nie wiem , :) u mnie nawet nie chce ( jeszcze) aby się uruchamiała , przy - 8 na dworze mam nadmuch 20,5-21 przy 23-24 w domu , ale kiedyś może się przydać , a może nawet nie wiem i czasem się uruchamia... nie wiem , naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie wiem , :) u mnie nawet nie chce ( jeszcze) aby się uruchamiała , przy - 8 na dworze mam nadmuch 20,5-21 przy 23-24 w domu , ale kiedyś może się przydać , a może nawet nie wiem i czasem się uruchamia... nie wiem , naprawdę.

 

Witam u mnie wyciąg 20,5 nadmuch 15,5 wymiennik juz przymarzal na zewnątrz -10 ,nagrzewnica uruchomiła sie ale mało co pomogla

Cos u ciebie ta sprawność przekłamana ,chyba ze sie mylę ,teraz jest tak : na zewnatrz -5,4 ,wywiew 20,6 ( choć w domu 22,5 ),nawiew 16,2.Kanaly sa pod 40 cm wełny na strychu .

Edytowane przez art8005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Zainteresował mnie temat rekuperatora firmy Wanas i jestem ciekaw opinii użytkowników. Z tego co wyczytałem to jest kilka sztuk już pracujących wanasów zakupionych przez forumowiczów. Z opisu wygląda ciekawie i ta cena. WANAS 550: 7 500 PLN netto (+ 8% VAT)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem ale plastikowe wymienniki mają wyższą sprawność i w przodujących konstrukcjach przeważają nad aluminiowymi.

Na stronie firmy Wanas oni sami piszą o sobie, że mają najlepsze rekuperatory nie popierając tego dowodami.

Nikt o tych rekuperatorach nie wspomina.

A jeśli nagle pisze o nich świeży użytkownik, to sprawa ŚMIERDZI NA KILOMETR.

 

Nawet rok temu ktoś zauważył że piszą o nich wyłącznie użytkownicy mający na koncie cztery posty. :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333231-Rekuperator-Wanas

 

Wanas sprawność tylko 80,6%

Jest o 11dB głośniejszy od Thessla.

http://www.sklep.wanas.pl/pl/p287-rekuperator-wanas-350-h-2.html

 

Potwierdzona jakość? A gdzie fotka lub pdf certyfikatu?

http://www.wanas.pl/aktualnosci/potwierdzona-jakosc.html

Na stronie Thessla są opublikowane dokumenty. Wanas je ukrywa.

 

A ci mający po dwa tysiące postów to bezinteresownie chwalą AirPacki:lol2:

Edytowane przez witpro1
składnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...