Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Thessla Greeen czy Wanas ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś postanowiłem wymienić filtry ,, kupiłem u tapicera owatę 8 mm , wywaliłem G4 , Ten gruby filtrr w opakowaniu jest jeszcze ok , nie śmierdzi , lekko go odkurzyłem ,, na niego położyłem luzem 2 x 8 mm wycięte na wymiar , a tą ramkę z druta oplotłem nitką ( taki stelaż ) i na to jedna warstwa 8 mm owaty , W menu serwisowym przestawiłem moc pierwszego biegu na 20% z 15 %. Sprawność jest dobra więc wolę więcej powietrza świeżego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem wymienić filtry ,, kupiłem u tapicera owatę 8 mm , wywaliłem G4 , Ten gruby filtrr w opakowaniu jest jeszcze ok , nie śmierdzi , lekko go odkurzyłem ,, na niego położyłem luzem 2 x 8 mm wycięte na wymiar , a tą ramkę z druta oplotłem nitką ( taki stelaż ) i na to jedna warstwa 8 mm owaty , W menu serwisowym przestawiłem moc pierwszego biegu na 20% z 15 %. Sprawność jest dobra więc wolę więcej powietrza świeżego .

 

Ta owata może poprawi Ci samopoczucie, ale jakości powietrza w domu na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kąd kolega handlowiec wie za ile kupują ? Takie twierdzenie trochę wyssane z palca , ale czego można się spodziewać po naganiaczu .. :popcorn:

 

Tłumaczę Ci możliwe wyjaśnienie sytuacji o którą pytałeś. a nie co wiem.

Nic nie dostaję za wypowiedzi o tych czy o innych firmach. Piszę bezinteresownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz już jakieś doświadczenie z takimi filtrami DIY ? napisz

 

Liwko stosuje owatę i zaprezentował stan swoich filtrów : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?234410-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-filtrami-wentylacji-mechanicznej&p=6750759&viewfull=1#post6750759

Widać wyraźnie, że w domu ma mniej więcej tak jak na zewnątrz.

Ja mam samoróbkę F5 + F9 i widać różnicę (stan po 2 miesiącach):

Filtr.jpg

Na górze F5, na dole F9, po prawej wlot, po lewej wylot z mieszkania.

Dodatkowo zrobiłem też filtr węglowy - skrzynka z 5kg węgla aktywnego i zniknął problem smrodu z kominów sąsiadów.

Edytowane przez Tom1000k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...