Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Thessla Greeen czy Wanas ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Regulacja proporcji nawiew/wywiew

2. Jak wyżej + grzałka

3. Tylko grzałka bez ingerencji w tryb pracy wentylatorów.

Jedną z trzech opcji wybiera się w menu sterownika.

 

A grzałka sterowana jest płynni, czy on-off?

Tam są wymienniki aluminiowe, a te nie potrzebują jakiejś wyrafinowanej automatyki by nie zamarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzałka sterowana jest płynni, czy on-off?

Tam są wymienniki aluminiowe, a te nie potrzebują jakiejś wyrafinowanej automatyki by nie zamarzały.

 

Wierząc w termometr w rekuperatorze i ten w PC to przy -12 w nocy a w dzień -10 nie zamarzł, a nawet nie oszronił się no chyba że w środku gdzieś między lamelami czego stwierdzić nie umiem , a grzałkę to mam w menu w ogóle wyłączoną a reku chodzi na 15 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Airpack załącza grzałkę 1000 Wat przy -5. Aluminium ale też rozmiar Klingenburga robi robotę:rolleyes:. Myślę, że dzięki rozmiarom wymiennika stawia mniejszy opór i dysponuje większym sprężem przy niewielkim zużyciu energii.

 

Dla mnie musi po prostu działać i działa i nawet z niezłą sprawnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Przyszedł czas na wybór rekuperatora i stoję przed trudnym wyborem. Być może ktoś z Waszego grona mógłby mi doradzić. Zastanawiam się nad dwoma: Thessla Green AirPack 300V + Air++ za 6832 lub Wanas 350V/2 za 6523. Mała różnica w cenie powoduje trudny wybór. Oba ponoć są tak samo dobre. Nie mam GWC. Zależy mi jedynie na dobrej sprawność, bezawaryjności a w razie potrzeby skutecznym serwisie. I w zimie aby grzałka jak i reku. była ekonomiczna a w lecie by bypass choć pomagał schładzać dom.

Powiedzcie waszym zdaniem który z tych reku. byłby lepszy i dlaczego ?

Pozdrawiam.

 

Weź TESLĘ ze względu na nazwę poza tym to absolutnie jest bez różnicy to taki kit dla lemingów żeby miały trochę większy kredyt do spłaty i większą ilość zanieczyszczeń w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Wczoraj postanowiłem wymienić filtry ,, mieszkam na górce , i cały czas ruch wiatru ... nie mam sąsiadów kopciuchów ..ale filtry były naprawdę brudne ( czarne).

Śmierdziały jak z otwartego pieca na węgiel ...

 

To sa sąsiedzi ( kopciuchy )czy nie ma ? ,post wyżej piszesz ,ze sa .

Ps. dodatkowo założyłem filtry na anemostatach wywiewnych ,aby kanaly były czyste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...