Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do 2 razy sztuka - czyli budowa kolejnego domu - projekt Arkansas


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wycena łazienek

 

Jak już pisałem wcześniej wycenę na kafelkowanie całego domu wstępnie zaakceptowałem natomiast bardzo trudno odnieść to do stawek jakie panują na rynku. O ile z kafelkowaniem domu temat jest prosty, cena za m2, cokoły (tu trzeba zwrócić uwagę jak są docinane i wykonane) mb, o tyle łazienki idą już bez specjalnego rozbicia.

 

Wycenę na dużą łazienkę dostałem na 3700 zł : płytki ściany, podłogi, zabudowa ściany z toaletą, izolacja pionowa i pozioma w kabinie, obróbki półek i naroży, silikonowanie

Na małą analogiczny zakres prac - 2300 zł

 

Zakładam iż cena jest rynkowa więc wszystko jest już umówione na start 5 marca :yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa stycznia i dalsze prace

 

Za sobą mamy już połowę stycznia i wiele kolejnych zamkniętych tematów.

Najważniejszy natomiast czyli wylewki dalej nie ruszony :mad::mad:

Ekipa miała się pojawić wczoraj natomiast 2 osoby się rozchorowały więc wszystko umarło - kolejne kroki już ustalone i teraz trzeba wszystko przesuwać/odwoływać.

W piątek mieli przywieźć kafelki, wyposażenie łazienek i teraz jest to nie możliwe bo bez wylewek nie będzie można tego wnieść do domu.

Kolejną rzeczą jest kominek który miał być montowany w poniedziałek - również nie będzie mógł być zamontowany :(

 

Wracając do zakończonych prac, cała podłogówka została ułożona zgodnie z moimi zaleceniami - z czego jestem bardzo zadowolony - wyszło 13 pętli grzewczych po max 85m. Przewody 16mm ułożone co 15cm pod oknami zagęszczone co 7,5cm.

Wyprowadzone ogrzewanie na poddasze.

Przyłącze wew gazu doprowadzone w miejsce kotła gazowego.

Drzwi zewnętrzne zamówione w ekspresowym tępie - w czwartek rano zapytania do kilku firm, popołudniu wyceny oraz wybór w piątek rano zaliczka i czekamy na realizację :wave:

Wybór padł na Gerdę NTT AGC Linz2 - klamka (nie antaba), system jednego klucza, próg ciepły aluminiowy, skrzydło 1000mm. Mam nadzieję że będą ładnie wyglądały :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczekiwanie

 

W sobotę na budowie odbyło się oficjalne zamknięcie etapu wylewek :wiggle: nareszcie !!!

Etap brudnych robót na szczęście został już zakończony, wylewki będą teraz wysychały razem z tynkami około miesiąca i końcem lutego odpalimy piec żeby wygrzać podłogówkę. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i założonym harmonogramem więc nie ma kolejnych siwych włosów na mojej łysej głowie :p

 

Nie wiem co będę teraz robił do 5 marca na kiedy planowane jest wejście kafelkarza bo do tego etapu zawsze trzeba było coś poszukać, poczytać kupić itp.

Poniżej dołączam kilka zdjęć z tego zakończonego już etapu, garaż powoli zostaje zapełniony "łazienkami", jest przywiezione już całe wyposażenie : kafelki, stelaże, armatura i co ino.

W przyszłym tygodniu dojadą kolejne 4 palety kafelek na cały dom, elementy ogrodzenia :panele, słupki i cała reszta.

 

A w sobotę : montaż kominka i pierwsze odpalenie !:wiggle:

 

2018-01-22_12h45_03.jpg2018-01-22_12h45_12.jpg2018-01-22_12h45_19.jpg2018-01-22_12h45_26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tempo zabójcze - ale budujesz 2 raz wiec wiesz co i jak :)

 

 

strasznie jestem ciekaw kosztów bo buduje Filadelfie - gabarytowo podobny ;)

 

naprawdę - tempo wręcz deweloperskie ;)

 

 

Pytanie o dachówke, widziałem tą dachówke na 3 dachach i wszędzie dachówka zakurzona- 1 dach sprzed roku - jak to ma się u Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć drozduu

 

tak tempo szybkie ale nie ma na co czekać :)

mamy plan wprowadzić się na początek maja więc wyjdzie budowy od wbicia łopaty 11 miesięcy, spokojnie można by było urwać jeszcze z miesiąc - oczywiście zachowując wszystkie wymagane przerwy technologiczne ! bo kafelki to i już bym mógł kłaść i wtedy budowa by trwała 9 miesięcy:D

 

Oglądałem twój projekt i rzeczywiście bryła budynku i rzuty baardzo podobne do mojego (kilka m2 mniejszy). Ja natomiast jak pewnie czytałeś dodatkowo adoptuję od razu 70m2 użytkowej na poddaszu więc robi mi się ponad 200m2 (natomiast wykończenie góry będzie może końcem roku.

 

Poniżej masz kilka ogólnych kosztów budowy do tej pory które poniosłem - wiem sporo wyszło, nie zakładałem takich kwot przed budową ale tak niestety to wygląda...jeśli chcesz coś więcej i dokładniej pisz na priv

 

1. Przygtowanie budowy : 76 600 PLN

projekt, architekt, geodeta, mapki, opłaty, Kier Bud, wszystkie przyłącza (sama woda 20 000), droga dojazdowa 15 000

2. Fundament 60 000 PLN

3. SSZ : 212 500 PLN

(tylko więźba + dachówka i pokrycie 80 000 PLN) pytałeś o dachówkę, moja po opadach jest czysta i wygląda bardzo ładnie

4. Wykończenie : 114 000 PLN

5. Pozostało do wykończenia : 186 000 PLN

oczywiście to wykończenie nie uwzględnia poddasza oraz żadnych mebli, jedynie meble kuchenne oraz łazienkowe, żadnych szaf w zabudowie

Koszt samej kuchni na gotowo 50 000 PLN

 

Wychodzi grubo ponad 650 000 PLN :mad::mad::mad:

Musisz natomiast uwzględnić że wszystko orócz WM było robione przez firmy, wszystko płacone kwotami netto, materiały wszystkie wyszukiwane przeze mnie i myslę że wszystko jakościowo powyżej standardu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojaku;)

Cóż za postępy. Zaraz będzie przeprowadzka ;) Gratuluję kolejnego poważnego etapu. Jeszcze chwila i mnie przegonisz :p U mnie zastój :cry:

Praktycznie 2 m-ce zmarnowane na czekanie na pianę PUR. Dobrze, że chociaż łazienka się w tym czasie robiła.

Z tymi wydatkami, to widzę bardzo podobnie nam wyszło. Chociaż kwoty poszczególnych etapów mamy zupełnie inne ;) U mnie sama działka wyniosła nas 200 tyś., także reszta to już pikuś.

Powodzenia w kolejnych etapach.

Czekam na Twoje łazienki i kuchnię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annatulipanna cieszę się że potwierdziłaś moje koszty, bo już bardzo się martwiłem że jakoś tak strasznie sporo mnie to kosztuje choć materiały mam na 8% robocizna po znajomości...ale niestety jak wszystko się pododaje to tyle to kosztuje szczególnie że po co kupić płyki za 80 zł jak za 150 są ładniejsze :p (taka dygresja do mojej żony) ;)

Działki tutaj nie uwzględniłem a to kolejne 100 kPLN choć była całkowicie goła (bez mediów).

 

Projekt kuchni jest już w 80% na ukończeniu jeszcze małe poprawki z wykonawcą na budowie w tą sobotę będą.

Jak już będę coś miał to wkleję oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pomyśleć o kuchni

 

Tak jak już napisałem w poście powyżej 2 tygodnie temu zajęliśmy się kuchnią. Tzn projekty w salonach kuchennych mieliśmy już zrobione jakieś 2 miesiące temu ale cena za to co nas interesuje była zabójcza - ok 65 000 PLN na gotowo z wszystkim !

Wybraliśmy się więc do okolicznego stolarza który kuchnię ma zrobić po kosztach. Jako iż mieliśmy już gotowy projekt (który otrzymaliśmy z salonów kuchennych) dostał gotowca do ręki włącznie z całym sprzętem który chcemy. Tym sposobem zeszliśmy z kwoty 65 na 50 PLN za całość.

Jeszcze małe poprawki i kuchnia będzie potwierdzona do dykonania - montaż połowa kwietnia !:wave:

 

W niedzielę postanowiliśmy rozejrzeć się za sprzętami po marketach. Mieliśmy już dokładnie upatrzone co chcemy więc chcieliśmy tylko pooglądać.

Co się okazało ? akurat w niedzielę była promocja w MM na 15% zniżki przy zakupie min 4 sprzętów :jawdrop:

Oczywiście w żadnym MM na śląsku nie mieli wszystkiego co chcemy więc pan (autoryzowany przedstawiciel) doradził nam żeby zakupy zrobić w internecie i pozbierać sprzęty z magazynów z całej Polski - tym sposobem przy kwocie 10 000 PLN wydanej na sprzęty kuchenne zaoszczędziliśmy 1500 zł !!!

 

Poniżej kilka fotek tego co zostało zamówione :)

 

Lodówka BEKO GN162333ZGB

Zmywarka BEKO DIN28431

Płyta BEKO HII 68600 PT

Kuchenka mikrofalowa BEKO MGB25333BG

 

2018-01-24_08h56_52.jpg

 

2018-01-24_08h57_26.jpg

 

2018-01-24_08h57_53.jpg

 

2018-01-24_08h58_26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek, kafelki, ogrodzenie itp

 

To się nazywa spokój i oczekiwanie aż wszystko wyschnie na budowie...

Dzisiaj o 14 dojedzie 80m2 gresu do domu więc muszę się urwać z pracy aby to odebrać i wnieść do domu. Ostatnio jak przyjechały kafelki na łazienki to bolały mnie plecy 2 dni więc nie wiem co będzie dzisiaj :bash:

 

Jutro startujemy już od godziny 8:00 bleee

Na budowie zjawia się gość od kuchni w celu już ostatecznego potwierdzenia ilości wszystkich detali kuchennych i mebli łazienkowych i będzie mógł wszystko zbijać do kupy aby na połowę kwietnia był montaż :wiggle::wiggle:

 

O 9 pojawiają się goście z kominkiem który mają podłączyć i będzie można pierwszy raz zapalić w nowym domu ! Już nie mogę się doczekać.

 

Porobię jakieś zdjęcia to w poniedziałek podzielę się tutaj nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

 

Zapomniałem kilka słów w poprzednim poście o ogrodzeniu :p

 

Od wczoraj znajomy z pracownikami robią w końcu ogrodzenie - dzisiaj z nimi rozmawiałem mają już wykopane wszystkie dziury i będą betonować słupki.

Ogrodzenie długo wyczekiwane ponieważ cały czas było mokro i nie dało się dobrze wiercić w glinie.

Nareszcie sąsiedzi i "turyści" nie będą przechodzić przez moją działkę do lasu :rolleyes:

 

Ogrodzenie nader standardowe :

 

180 cm oczka 4mm cynkowane, malowane proszkowo, kolor grafit. Podmurówka gładka. 230mb :x koszty nie będą małe...

 

2018-01-26_09h52_08.jpg

2018-01-26_09h52_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek

 

W weekend został podłączony kominek (kilka fotek poniżej) i w niedzielę odbyło się pierwsze odpalenie.

Po godzinie pojawił się problem mokrej plamy pod kominkiem - na szczęście pomoc forumowiczów okazała się bezcenna - był to wynik tego iż tynki i wylewki cały czas schną, komin był zimny i zaczęło się skraplanie :rolleyes:

 

IMG-20180128-WA0000.jpg

 

Kolejnym problemem kominkowym jest to iż jak drzwiczki zostaną zamknięte szczelnie ogień przygasa...wczoraj rozebrałem cały wkład, szamoty, wszystkie przewody włącznie z dolotem zimnego powietrza (bo martwiłem się że może został uszkodzony przez wylewkarzy) i okazało się że wszystko wygląda ok.

Niestety moja walka na budowie trwała do późnych godzin i już nie byłem w stanie ponownie kominka rozpalić więc dalej temat nie rozwiązany.

Już zastanawiam się też czy może kanał zbyt mały? przekrój 5x15, czy może zbyt dużo kolanek 90 stopni? 3x90...nie wiem co się dzieje...

A tak wygląda podłączony z widoku salonu :bye:

 

2018-01-30_08h43_57.jpg

 

2018-01-30_08h44_14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za info w sprawie kosztów

napisz co się zawiera w

 

3. SSZ : 212 500 PLN - ale to masz koszt oprócz fundamentu - w tej cenie były wszyskie okna, brama, rolety ??

(tylko więźba + dachówka i pokrycie 80 000 PLN) dokładnie wyjdzie tyle samo u mnie - z 5 oknami fakro u4

4. Wykończenie : 114 000 PLN -instalacje elektr, wod-kan, izolacja pod podłogę, rozmieszczenie ogrzewania pdłogowego, wylewki, tynki, piec ??, do jakiego momentu jest 114000:)

5. Pozostało do wykończenia : 186 000 PLN - co w tej kwocie

 

Dzieki za uspokojenie z czarną tevivą - już zaklepana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek wygląda świetnie - moje marzenie :) Możesz mi powiedzieć czy to jest kominek z płaszczem wodnym (bo nie umiem tego rozszyfrować :p chociaż czytałam specyfikację), za ile go kupiłeś i gdzie? Tu albo na priv.

 

Mrufka to kominek z kratek Nadia 14 bs gilotyna - 5950 zł ale kupiłem go przez firmę z montażem na 8% vat'u więc za 6000 zł miałem wkład, wszystkie elementy podłączeniowe oraz montaż na gotowo - jak na zdjęciach :yes:

Komonek bez płaszcza wodnego - uznałem że nakłady poniesione nie zwrócą się szybko - przy naszym trybie pracy (powrót po 17) nie ma szans na codzienne palenie w kominku.

 

We wtorek wybieram się do salonu zobaczyć jaką przygotowali propozycję obudowy - dostałem kosztorys na 6kPLN więc muszę zobaczyć co tam i jak wyliczyli.

 

Zabudowa na być minimalistyczna - płyta KG dokładnie na równi ze ścianą (ułożona na granitowej czarnej płycie) która pokryta cała będzie betonem architektonicznym i kratki wywiewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za info w sprawie kosztów

napisz co się zawiera w

 

3. SSZ : 212 500 PLN - ale to masz koszt oprócz fundamentu - w tej cenie były wszyskie okna, brama, rolety ??

(tylko więźba + dachówka i pokrycie 80 000 PLN) dokładnie wyjdzie tyle samo u mnie - z 5 oknami fakro u4

4. Wykończenie : 114 000 PLN -instalacje elektr, wod-kan, izolacja pod podłogę, rozmieszczenie ogrzewania pdłogowego, wylewki, tynki, piec ??, do jakiego momentu jest 114000:)

5. Pozostało do wykończenia : 186 000 PLN - co w tej kwocie

 

Dzieki za uspokojenie z czarną tevivą - już zaklepana :)

 

 

3. SSZ - tak, wszystkie okna, bramy, rolety, dzrzwi wejściowe, strop, więźba dach - mam też 4 identyczne okna Fakro + wyłaz dachowy

4. wykończenie - dokładnie co zawiera - inst. el w połowie (tylko rozprowadzona w budynku - bez szafy elektrycznej i bez podpięcia do budynku), WM bez reku, tynki, wylewki, kocioł gazowy, ocieplenie stropu + wylewka, styro na podłodze + wylewka, ogrzewanie, cały wod kan, kominek - bez obudowy, kupione wszystko na łazienki, kafelki na cały dom i wszystkie sprzęty do kuchni

5. dokończenie inst. el, reku, odkurzacz centralny, drzwi wew, kominek obudowa, tynki zew, kuchnia, robocizna łązienki i kafeklowanie domu, meble do łazienek, panele pokoje, parapety wew, malowanie, włączniki i gniazdka el, schody na poddasze, oświetlenie

 

To tak ogólnie, jak widzisz bez żadnego wyposażenia wew i szaf w zabudowie.

Mam nadzieję że trochę pomogłem jeśli coś chcesz jeszcze wiedzieć dokładniej to pisz:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie - widzę że u Ciebie koszty bardzo zbliżone do moich przynajmniej jeśli chodzi o fundament i SSZ więc analogicznie pewnie Twoje koszty będą podobne u mnie w późniejszym czasie

u mnie papiery 10tyś

fundament 53tys

do ścianki kolankowej koło 70tyś

cały dach 80tys

wycena na okna, drzwi,bramę i rolety- 50tyś

Razem 260 i pewnie cosik braknie - a tu nie ma nic z przyłączy do domu - optymistycznie 15tyś

na szczęście droga jest utwardzona chodź pewnie po zakończeniu transportów ciężkich aut coś będzie ją trzeba poprawić

nie licze też działki która też dobrze kosztowała ;(

 

Możesz jeszcze rozbić poszczególne wykończenia:

elektryka - całość około ...

wod-kan - całość około

rozprowadzenie podłogówki + kocioł gazowy / co dokładnie za kocioł - normalny dwufunkcyjny czy jakieś inne cuda na kiju :), podłogówkę masz wszystko prócz garażu i kotłowni czy gdzieś są grzejniki

-podłoga na gruncie, (ile styro pod wylewkę)

- podłoga na stropie

- kominek - z płaszczem czy zwykły - ile orientacyjnie za całość - bo nie wiem czy nie zrezygnować

- rekuperacja - za całość z rekuperatorem ?

- odkurzacz centralny ?

- elewacja - ile styro - koszt z pucem

 

 

i Ile ocieplałeś podłogę na stropie, bo pisałeś, że planujesz w późniejszym czasie adaptować poddasze - czyli pójdzie wełna na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...