Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanko co sądzicie o tynkach gipsowych? Planujemy takie w domku, ale z drugiej strony nie znamy nikogo kto by je sprawdził w praktyce - w muratorze piszą że są zdrowe i że to szybkie i estetyczne wykończenie ścian (bo w sumie wapienny + gładź to dwa razy robota). Z drugiej strony podobno są bardzo podatne na uszkodzenia -więc już sama nie wiem... Pomocy! :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NIby tak mówią.

Ja czekam na ekipę, która robi tynki tradycyjne cementowo wapienne. Mam kupić 30 ton piasku kwarcowego płukanego z wisły. Na koniec dodają do zaprawy biały cement. Tynki wyglądaję prawie jak gipsowe, nie traktuje się ich gładzią gipsową. Są na gotowo. Wolałem tradycyjnie. Ludzie, którzy w naszym regionie mają do czynienia z tynkami gipsowymi mówią, że firmy odstawiają straszne dziadostwo. Że krzywo, że nie są gładkie, że ...

Pewnie zależy od ekipy. Ja jednak wybrałem tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
dzień dobry wszystkim!!! miło dołączyć do grona budujących w naszym pięknym województwie! jestem na etapie adaptacji projektu mam nadzieje że w tym roku choc fundamenty wylejemy! :x budujemy w kostomłotach a oto nasz przyszły domek http://www.dobredomy.pl/?id_project=32

pozdrawiam wszystkich!

 

 

Piękny projekt wybraliscie,obszerny i wygodny.

Dużo zmian w projekcie przewidujecie?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

rzeczywiście fajny projekt,tylko tego typu dachy są dość drogie -skomplikowana więżba, ale myślę,że wszystko macie przemyślane i przeliczone :wink:

Wracając do tynków - też w planach były cementowo-wapienne, a są gipsowe. raczej równe, nie sprawdzałam halogenem, tylko przymiarem.

Schną szybko, niepotrzebna gladż.

A jeśli chodzi o materiały budowlane, większość kupowaliśmy w KCMB.

Kierownika budowy musielismy zmienić :evil:

Większość robót wykończeniowych zrobimy sami :wink: ,tzn głównie mąż,ale dzielnie mu sekunduję.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jeśli można wiedzieć? i może ktoś poleci mi kierownika budowy

 

Pozdrawiam wszystkich.. jak zwykle po długim milczeniu. Dodka moge ci polecic mojego kierownika.. bardzo w porzadku facet - my w zasadzi potzrebowalismy go tylko do wpisów do dziennika, ale nie było problemów z przyjazdami ( nie liczył sobie za kazdy przyjazd tylko za całosć). Jezeli nadal jestes zainteresowana to daj znac na priva.

My nareszcie wytynkowalismy nasz dom z zewnatrz, teraz czekamy na malowanie i podbitke - bedzie modrzew, a reszta to juz raczej za rok. Znów trzeba zbierac kase :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No fajnie:)

 

Zaglądałam sobie do jakiejś grupy świętokrzyskiej, w której wszystko zamarło i dziwiłam się, czemu nasze okolice takie jakieś mało prężne, aż mnie uświadomiono, gdzie szukać (dzięki). Jestem z Kielc, mam zamiar budować domek w okolicach Miedzianej Góry. Na razie szukam projektu i czytam informacje, żeby się jako tako przygotować.

Budowę zamierzam zacząć w przyszłym roku. Myślałam, że dam rade coś pozałatwiać teraz, ale facet wstrzymał sprzedaż działki do stycznia :cry: . Najgorsze, że już prawie sprzedałam dom, w którym obecnie mieszkam, żeby mieć na budowę. Zostałabym bez domu i bez działki. Do tego na zimę.

Pozdrawiam wszystkich gorąco, bo pogoda okropna. Miałam iść na koncert na Kadzielnię. Córka sie bardzo uparła i słyszałam od wczoraj: obiecałaś!, obiecałaś! Przyznam, że przekupiłam ją pewnym banknotem i dała mi spokój. Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po długiej niebytności na forum grupy - pozdrawiam wszystkich serdecznie. Dla zorientowanych i zainteresowanych - parapetów nie mam nadal. Tak dobrze mi się mieszka, że w ogóle nie zauważam już tych wszystkich braków. :D Ale muszę zrobić listę prac koniecznych przed zimą, bo za chińską republikę nie uda nam się podkręcić korby.

Parapety będą na tej liście, bo zawsze to mniejsze przeciągi (szpary w piance).

Trochę obsadzam. Tam gdzie trawa słabo rośnie, wtykam jakieś rośliny okrywowe. Ogrodziliśmy się niską i delikatną siatką i to był dobry pomysł. Nie straciliśmy nic z dotychczasowych pięknych okoliczności przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...