Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co pamieta mój M. a to chodzaca skleroza to chyba buk, natomiast co do sezonowania.. to nie spotkałam sie z tym aby któs sprzedawał sezonowane drzewo do kominka.. sezonuje sie samemu (takie drzewo schodzi na pniu.. dlatego zamawia sie je rok wczesniej). My kupilismy z zapasem na przyszły rok aby sobie je wysezonowac.

 

To fakt, ciężko teraz kupić suche drewno. W tym roku przyjdzie mi chyba palić mokrym :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chwila i spadniemy na druga strone.

w ubiegłym tygodniu pracowicie z zaimportowanym bratem malowalismy drzwi wew. mojemu bratu troche sie pomerdały kolory.. ale mam nadzieje ze da sie to jeszcze uratowac. W przerwach od pracy łazilismy sobie na grzyby, a poniewaz las mam pod domem wystarczyły godzinne przechadzki by przytargac pełne kosze grzybów. Efekt jest taki że nasza kuchnia wypełniona jest sznurami suszacych sie grzybów, menu ubiegłego tygodnia to grzyby w sosie, grzyby z jajecznica, grzyby z kurczakiem, grzyby z grilla.Generalnie nawet niechcac ich zbierać... wpada sie na nie w "naszym" lesie.. i jakoś tak głupio nie zerwać.

Ach rozpoczelismy uzywanie kibelka.. koniec z nawozeniem lasu.. wiec nie wiem jak bedzie z grzybami w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... gdzie tam...Andrzeju

Jeszcze masa roboty przed nami.. ale blisko coraz blizej mam nadzieje.

Ja mysle że Stander.. pierwsza zamieszka, ona juz ma schody !!!

 

Nie chciałabym zapeszać, ale... do podłóg mają przyjechać w niedzielę. A wczoraj założyli mi telefon, tyle że u sąsiada dwa domy dalej. Tam mieszkają moi dziadkowie, a ponieważ mąż jest chwilowo u nich zameldowany, to mógł sobie założyć swój numer (dziadkowie już mają). Chyba pisałam, że u nas nie widzieli warunków technicznych do pociągnięcia linii (podobno nie płacą Energetykowi za dzierżawę słupów, to i nie mogą na nich już nic wieszać). Teraz musimy kupić 100 metrów kabla i pociągnąć ziemią do siebie.

 

Na razie to jestem uwiązana przy komputerze na starych śmieciach i dopóki nie skończę terminowej pracki, to nie zaryzykuję odcięcia od Neostrady.

Ot, życie weryfikuje nasze plany.

 

Powodzenia wszystkim Ludziom Świętokrzyskim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo wątek się plecie, a przecież na pewno coś tam u każdego się dzieje!

 

U mnie podłoga prawie położona. Jeszcze czyszczenie, impregnacja, listwy.

 

Mam teraz porównanie: na górze jasna podłoga, na dole ciemna. Bardziej podoba mi się ta ciemna, chociaż trochę łaciata wyszła.

W ogóle to klepki przyjechały ciemniejsze niż się spodziewałam, a listwy jaśniejsze. Trudno. Musi tak być. Zresztą aż tak źle to nie wygląda (listwy są w kolorze stolarki okiennej), a poza tym wszystko i tak się przebarwi, bo to egzotyk - na mur beton jeszcze ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

.. no tak wszystkich pochłania wir pracy pewnie.

Ja przezywam rozterki, ostatnio nie mam czasu aby wpaśc na budowe, pracowac trzeba aby móc potem wydawac na dom te pieniadze.. dance macabre. Nadal maluje drzwi małymi kroczkami ... łazienki mam skończone, pokoje maluja sie, ja nie mam czasu pomierzyc scian aby kupic odpowiednie ilosci odpowiednich farb. Dlatego teraz wszystko bedzie białe... a potem bede przecierki kolorowe robić.

Nadal nie zaklepałam sobie parkietu.. rozterki i wachania .. a nade wszystko brak kasy na wszystkie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy w świętokrzyskiem już wszyscy kończą budowy? Strasznie mało aktywna ta formacja, może jednak ktoś coś opisze-zbliżają sie długie zimowe wieczory-będziecie wtedy budować czy robicie przerwę zimową?

U nas budowa będzie non stop,oby zima była łaskawa.

http://kasie.fotosik.pl/albumy/66476.html

Pozdrawiam

:D Sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam przewozić drobiazgi, co tam mi się zmieści do bagażnika. Dziś pojechały ozdoby choinkowe, nie będą się poniewierać przy przeprowadzce. Parę kwiatków też przewiozłam, zawsze z nimi kłopot w transporcie. W sobotę, niestety, wypadł nam wyjazd aż do Świnoujścia, więc będzie kilka dni przerwy.

 

Też uważam, że się nasze forum nie spisuje. Na palcach jednej ręki można policzyć tych, co się ostali.

 

 

Udało mi się na razie wkleić jedynie podłogę parteru. Dąb z poddasza może innym razem.[/img]

http://foto.m.onet.pl/_m/dc45a509e255ae38b1da7d2a33209954,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...