Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,hej,przysnęliscie??

A może ktoś napisze gdzie w naszym rejonie kupić mozna drzewka owocowe?

 

Teraz chyba już za późno na sadzenie drzewek. Ja kupowałem na targach w kwietniu, ale wiem że mają w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni w Kielcach - http://www.zielen.kielce.pl jest też jakaś szkółka w Dyminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Wstyd się przyznać, ale ja znalazłam tą grupę dopiero teraz. Szukałam wcześniej, ale ta wyszukiwarka doprowadza mnie do białej gorączki... :evil:

 

No więc ja jestem na etapie działki - więc na początku. Do tego nie jestem na miejscu tylko w Anglii co trochę uniemożliwaia parę rzeczy. Nasi rodzice za to spisują się dzielnie i dlatego już w najbliższy poniedziałek będe właścicielką działeczki ok 1700 metrów z czego miasto zapragnęło odciąć kawałek pod drogę (jakieś 700metrów) :evil: :evil: TAk !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mamy upatrzony i mam nadzieję, że już nie zmienimy zdania.

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=151

 

Dodam, że chcemy zabudować podcień

Na początku szukaliśmy coś "z pompą", antresola, piękne elewacje itd. - wiecie o co chodzi. Niestety ceny materiałów tak podskoczyły, że rozsądniej było wybrać coś mniej skomplikowanego. Poza tym doszedł motyw domu energooszczędnego, więc chcieliśmy projekt na bazie kwadratu bądz prostokąta. Dach jak najmniej skomplikowany czyli dwuspadowy.

 

Nie mogę się już doczekać...wielkiej przygody z budowaniem. Czasami myślę, że mnie to wszystko przerasta, ale jak pomyślę, że jeszcze w styczniu nie wiedziałam co to jest np. ścianka kolankowa......... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Monikę. Domek ładny i praktyczny. U nas też zwyciężyły względy praktyczne nad "pompą" z Horyzontu. I nie żałuję.

Trochę współczuję budowania w tych nieciekawych czasach, może rozejrzyjcie się za ekipą w Anglii :D :wink: , bo tutaj to już niewielu fachmanów zostało :-? . W razie czego mogę polecić glazurkarzy z Kielc (praktykowali nawet trochę na Wyspach), to była jedna z najmilej przeze mnie wspominanych ekip. Aha, i jeszcze niezła była mocna grupa od tynków gipsowych (malują też i chyba robią elewacje) - oni również z Kielc. Kotłownię zamawiałam na Wspólnej, w Marcotermie, wszystko profesjonalnie (duży plus!).

 

A ja walczę z chwastami w trawniku. Przywieźli nam jakąś paskudną ziemię spod stawu, a zatem zakwaszoną, i świetnie ma się na niej suchotraw - to takie paskudztwo, trawa, która ma pokrój i sztywność rozgwiazdy (przez moją Mamę nazywana płastugą). Rozrasta się płasko po ziemi, nie dając tej właściwej i oczekiwanej trawie wyrastać jak trzeba. Zakupiłam sobie w OBI tzw. wykorzeniacz, czyli długą wąską łopatkę rozwidloną na końcu i ostro zakończoną. Podcina się tym korzenie, a ponieważ robi się to punktowo, to prawie nie niszczy się trawy naokoło. W piątek rozciągnęli mi siatkę, więc jestem ogrodzona, ale nie do końca - nie ma bramy i furtki. Siatka jest niska - 125 cm - i z niegrubego drutu, widoki z okien na łąki i las właściwie niezaburzone, przynajmniej dopóki mój żywopłot z grabu jest w stadium młodocianym.

 

Meble mam już w zasadzie wszystkie.

Ale parapetów jeszcze nie ma! :D Do zimy trzeba jednak z tym zdążyć, bo może już nie będzie taka łagodna. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich forumowiczów świętokrzyskich. Roboty zacząć czas, a co się z tym wiąże wiedzą wszyscy, którzy już zaczęli bądź skończyli. Aktualnie rozglądam się za kierownikiem budowy. Jeżeli macie pozytywne doświadczenia w relacjach ze swoimi kierbudami proszę o polecenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Redwald za ciepłe przyjęcie! Looknęłam na Twój projekt -ładna ta Magnolia... Ja buduję domek wg projektu Z45+ pracowni Z500:

http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html

Mam niestety ograniczone pole do popisu -działeczka ma tylko 14,5m szerokości :cry: Ale darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda :) (działeczka od rodziców). Wyczytałam, że kryjesz Braasem -ja także -dachówka (celtycka kolor ceglasty) już leży na działeczce i czeka na dekarza (dziś układam dopiero strop Teriva). Początkowo miała być blacha -ale po wizycie w hurtowni okazało się że za te same pieniądze można mieć dachówkę i 30 lat gwarancji a nie 10! Więc nawet się minuty nie wahaliśmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten dom.

Teraz pewnie też bym brał z dachem 2 spadowym :).

U mnie po wycenie za blachodachówke i dachówkę zrobiliśmy tak samo - wzieliśmy dachówkę (tylko 1tys różnicy).

Jegó niewątpliwą zaletą jest to, że nadaje się na wąską działkę i że ma 3 sypialnie :).

To ile masz dzieciaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie to nie mam wcale... najpierw chcemy uwić gniazdko a potem je zapełniać :wink: Wzięłam wersję projektu troszkę powiększoną (o 90cm dłuższą), wtedy pow. użytkowa około 120m.kw. Przez to że domek prosty, to w miarę tani i szybki w budowie. W tym roku przykryjemy i początek instalacji -wykończeniówka od wiosny. Mam takich murarzy, że idą jak pershingi! Po 13 godzin dziennie- ja im tylko kawę i wodę donoszę (swoją drogą jak można pić 5 kaw dziennie?). Ale za to domek rośnie w oczach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy się co prawda fizycznie jeszcze w Sandomierzu, ale po drugiej stronie Wisły (rejon PKP). Tam dostaliśmy działeczkę (10arów) i tam teraz mieszkamy (na naszej działce będą dwa domki stały). Ceny działek w rejonie centrum skutecznie nas odstraszyły (obecnie do 20tys/ar), za te pieniądze to postawimy nasz domek prawie całkiem! Dzisiaj zalewamy strop!!! No i w końcu 2 tygodnie oddechu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgonia i ja też się podciągnę pod to pytanie. NIby czekam na tynkowanie, ale już zaczynam myśleć i zbierać materiały do samodzielnego ocieplenia poddasza :). Jak czytam ile wołają za 1 m2 to stwierdziłem że sam sobie dam radę.

 

Kronia79 Starachowice ech :). Prawie sąsiadami jesteśmy :).

Szkoda, że dziś w nocy przeszła taka burza bo już mieliśmy jechać do Starachowic na Piachy. W Ostrowcu to zostaje tylko Rawszczyzna (kryty basen). Więc jak chcemy jechać nad wodę to nad Wasze urocze Piachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...