Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich Ziomali!

 

Poniewaz zaczynamy budowe wiosna tego roku wiec opowiem Wam jak u mnie przebiegaja przygotowania. Najpierw po dlugich dysputach zdecydowalismy sie na projekt indywidualny (nie byl tak drogi jak niektorzy mowia - koszt 4500 do pozwolenia na budowe). Teraz wniosek jest w starostwie. Czekamy wiec na decyzje wszystkich swietych. Domek ma 100m2 pow.uzytk. Wycenili mi juz dach na jakies 17500 juz po rabacie (sam material bez wiezby :o ). Sporo to, tym bardziej ze siostra rok temu kupia wieksza powierzchnie dachu 200m2) w tym samym ksztalcie za 12 tauzenow. Jesli ktos buduje prosty domek okolo 11,5m na 9m bez piwnicy, prosty dwuspadowy dach, 4 okna polaciowe - 174m2 powierzchni dachu, to prosze powiedzcie ile wyniosla Was budowa i na jakim etapie w zeszlym roku? Robie teraz kosztorys do kredytu i kazda taka info na wage zlota :lol: Poza tym 9 okien w jezierskim oklandzie i oknoplascie wycenili na 8 tauzenow. Wybiore chyba jezierskiego. Kredyt chyba polbank - dobre warunki jak na moj gust a zdolnosc kredyt mega duza, koszty okolokredytowe do akceptacji. Na dniach chcemy zlozyc wniosek kredytowy. Bob budowniczy po wielkich namowach zgodzil sie nam zbudowac domek za nieduza kase. Teraz boby to bogowie! Dachowiec wycenil sie na 47zl/m2 robocizny za dachowe cementowa. prosze o porady jakie wy podejmujecie decyzje, co wybieracie?

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie:))

Mieszkam w Sandomierzu i tu również mam zamiar się budować...mam nadzieję, że chociaż zacznę w tym roku..chociaż ambitny plan zakłada-na ten rok-stan surowy zamknięty..jak to będzie, czas pokaże...Narazie jestem na etapie papierów: mapek, pozwoleń, uzgodnień, warunków....czyli szczere pole..jeszcze..

Projekt już jest:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-LK35-ID-4154.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=&garaz=1_miejsce&strona=42

(co o nim sądzicie?)..kilka zmian w projekcie i będzie idealny..jak dla nas:)

Pozdrawiam tymczasem:):)

Ps. Szukam kontaktu z JackiemS - przodownikiem tego Forum:)

Gdyby był uprzejmy pokazać się na Forum w najbliższym czasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Szukam kontaktu z JackiemS - przodownikiem tego Forum:)

Gdyby był uprzejmy pokazać się na Forum w najbliższym czasie....

 

Patatajka, na żółtych "kostkach" pod postem Jacka.S masz kontakt mailowy. Kliknij na żółte "mail" i rozwinie Ci się okno pocztowe. Ewentualnie możesz skorzystac z P.W., czyli prywatnej wiadomości wewnątrzmuratorowej.

 

Witam na forum i pozdrawiam

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:))

Mieszkam w Sandomierzu i tu również mam zamiar się budować...mam nadzieję, że chociaż zacznę w tym roku..chociaż ambitny plan zakłada-na ten rok-stan surowy zamknięty..jak to będzie, czas pokaże...Narazie jestem na etapie papierów: mapek, pozwoleń, uzgodnień, warunków....czyli szczere pole..jeszcze..

Projekt już jest:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-LK35-ID-4154.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=&garaz=1_miejsce&strona=42

(co o nim sądzicie?)..kilka zmian w projekcie i będzie idealny..jak dla nas:)

Pozdrawiam tymczasem:):)

Ps. Szukam kontaktu z JackiemS - przodownikiem tego Forum:)

Gdyby był uprzejmy pokazać się na Forum w najbliższym czasie....

A czemu tylko z JackiemS? :( ja też jestem z Sandomierza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patatajka, na żółtych "kostkach" pod postem Jacka.S masz kontakt mailowy. Kliknij na żółte "mail" i rozwinie Ci się okno pocztowe. Ewentualnie możesz skorzystac z P.W., czyli prywatnej wiadomości wewnątrzmuratorowej.

 

Faktycznie...gapa ze mnie:):) Dzięki i pozdro..

 

Do Kachny28: szukam kontaktu z Jackiems, bo On "siedzi" w branży budowlanej, a ja potrzebuję porady fachowca...no i właściciela składu budowlenego..Pozdrowienia również dla Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patatajka chętnie doradzę jak będę umiał. Odnośnie składu budowlanego to nie mam takowego byłbym chwalipętą. ale sprzedaję to i owo ,ale nie po to założyłem Grupę Świętokrzyskążeby kupczyć to tak dla wyjaśnienia.

 

Oj naradziłem się troszeczkę znajomym ale oni i tak nie słuchali tego ,każdy ma swoją wizję wymarzonego domu.Wizję tą trzeba uszanowć ,forum muratora jest kopalnią wiedzy przekrój inwestorski nienasamowity.Nieraz trudno przekopać się w tej fazie planowania budowy każdy radzi co innego. Moją domeną jest małe bo piękne i na takie mnie tylko było stać:)Zdjęć nie wklejam bo nie lubię sie chwalić.

Zapraszam na priv z pytaniami ewentualnie jak już wybieżesz sobie projekt mogę zerknąć co mnie się podoba , a co nie biorąc pod uwagę koszty wybudowania tego marzenia.

Kachna przejeżdżam koło twojego domu codziennie ale ty wiesz co chcesz i umiesz czerpać więdzę z forum:) dlatego nie próbowałem radzić Ci nigdy poprostu podglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

JackuS:w sprawie "twojego"składu budowlanego:)-sorki, coś mi się chyba pomyliło..a może czytałam o kimś innym:)..nie ważne:)

Ale o tym, że jesteś zwolennikiem budowania z Ytonga to chyba prawda, tak??

Bo my mamy zamiar zbudować "nasze marzenie" właśnie z tego materiału (Ytong 40). Co o tym sądzisz? Czy dawać do tego jeszcze ocieplenie styropianowe (chyba nie..)?

Czy Ytong i Solbet to podobna jakość?? Z tego co się orientuję, Ytong wychodzi trochę taniej...

Projekt już kupilśmy..link wkleiłam trochę wyżej....Jak masz ochotę rzucić okiem, to proszę bardzo..

..pozdrawiam tymczasem:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie projektu przeglądnąłem szybko przy kawie porannej.Zlikwidowałbym przejście do garażu z domu,połączyłbym kotłownie z pomieszczeniem sanitarnym na dole w jedna całość pod warunkiem , że nie będziecie mieli pieca na ekogroszek lub tradycyjnego.Jestem zwolennikiem układu otwartej kuchni z salonem.Na pietrze zlikwidowałbym ten niby śmieszny taras w sypialni.tak jak jest to w pomieszczeniu nr 2 .

Odnośnie wyboru materiału to proponowałbym Ci Ytong 36,5cm mam pobudowany dom z takiej szerokości bloczków i jest dom naprawde ciepły.Mieszkam od maja ogrzewam dom tylko kominkiemi jest ciepłutko zużyłem gazu aż 300m3 od tego czasu :)

Jeżeli będziesz chciała wydać kaskę na 40 cm bloczki to twój wybór .Bardzo mało ludzi decyduje się na gr 40 cm ze względu na róznicę w cenie.

Odnośnie solbetu to nie ma porównania ,napewno będziesz musiała ocieplić dom.Ytonga się nie dociepla styropianem bo nie ma takiej potrzeby.

Jeżli zdecydujecie sięna zakup materiału to będę miał przyjemnośc się z wami spotkać pewnie,Zapytam z ciekawości w której części Sandomierza będziecie budować Wasz dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj JackuS:)

W sprawie projektu: dzięki za uwagi i sugestie odnośnie pewnych zmian. Zaplanowaliśmy ich kilka..ja na przykład wolę kuchnię zamkniętą (kwestia gustu, prawda?)...

Jeśli chodzi o materiały: w projekcie proponowano właśnie Ytong 40, ale mąż od początku była za zmianą właśnie na Ytong 36 i styropian, więc chyba tak właśnie będzie...Poza tym, uważam, że najlepiej opierać się na doświadczeniach ludzi, którzy już budowali w tej technologii..Skoro u Ciebie w domu jest cieplutko...

Co do lokalizacji: mamy działkę w tzw. dzielnicy Mokoszyn, na rogatkach miasta..

Aha , mam jeszcze jedno pytanie: czy mógł byś mi polecić jakąś ekipę budowlaną, lub firmę, która UMIE budować w technologii Ytong...odnoszę wrażenie, że w naszym regionie niewielu jest speców od betonku kom....mam nadzieję, że się mylę:):)

Ps. Jacku, dlaczego nie mogę otworzyć Twojej strony domowej (tej odnośnie domku w Bieszczadach)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patatajka Ytong nie wymaga ocieplania styropianem to mija się z celem jeżeli uparliście się na docieplenie to buduj z czego innego np silikaty lub jaki kolwiek beton komórkowy w odmianie zimniejszej . Co do stronki to wiekowa jest i jakiś obwieś dla żartów ukradł mi zdjęcia domu.Stronkę robił kolega i nie pamięta hasła do niej:) Jak ciekawa jesteś jakwygląda dom to zdjęcia są na onecie

http://foto.onet.pl/4lwp3,6gsgv6s68g30,u.html?V=1

O gustach się nie dyskutuje każdy ma swoje preferencje.Odnośnie ekipyto mam jedną, ale onie zaczynają na wiosnę Nie wiem kedy z mężem zaplanowaliście wejście na plac budowy.Kiedyś zajmowałem się wykonawstwem i nawet pobudowałem w mokoszynie taki mały domek 22 x14 klientowi,ale już się w to nie bawie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, odnośnie tej ekipy budowlanej: mam rozumieć, że zaczynają u kogoś budować na wiosnę? Czy to jest jakaś firma budowlana? Oni budowali u Ciebie?

My planujemy (jak dobrze pójdzie)zacząć w lecie, lub wczesną jesienią..

Czy możesz mi dać namiary do kogoś z tej Grupy? Może byc na PRIVA..

Może na jesieni będą już wolni...

Mogę wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja firma i jakim asortymentem handlujesz(może być na PRIVA)?

A, jeszcze jedno: czy orientujesz się może w temacie ulg budowlanych? Czy to prawda, że tylko do końca tego roku można sobie odpisać zakup materiałów budowlanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że tylko do końca tego roku można sobie odpisać zakup materiałów budowlanych?

Z tego co ja się orientuję -nieprawda, ja rozliczałam Vat w 2007 i w tym też zamierzam -w okolicy lipca. na zwrot czekałam w S-rzu ok 1,5 m-ca. Poczytaj sobie ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/vat-na-materialy,t119001.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich bardzo gorąco.

Jeszcze jesteśmy przed budową, ale już w trakcie załatwiania wszelkich spraw papierkowych. WZ mamy, uzgodnienia z Gazowni, Wodociągów, Zakładu Energetycznego też. Projekt mamy już wybrany. Jest to "Dom w ananasach" z Archonu ( http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m44bf7d63034f4 ), pozostaje go tylko kupić, zaadoptować, zgromadzić wszelką dokumentację i wystąpić o pozwolenie na budowę.

I tutaj pierwsze wątpliwości w sprawie kosztów. W jednym z biur projektowych przedstawiono Nam taką wycenę:

- adaptacja projektu 2250zł

w tym:

- projet zagospodarowania terenu,

- adaptacja projektu, tj. zlikwidowanie dwóch okien w tylnej ścianie oraz

przesunięcie o ok. metr ścianki działowej pomiędzy WC a kotłownią,

- pełna dokumentacja i załatwienie wszystkiego w urzędach, aż do uzyskania

pozwolenia na budowę.

- projekty przyłączy:

- elektryka 300zł,

- wod.-kan. 600zł,

- projekt zjazdu 500zł,

czyli w sumie za wszystko ok. 3650zł. A do tego projekt domu 1700zł.

I tutaj mamy pytanie do Was, czy ta wycena jest ok, czy też można to wszystko zrobić sporo taniej? Budujemy w Kielcach.

 

pozdrawiamy

Marcin i Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sandomierzu jest taniej np projekt wod kan gaz ok 500 zł

wydaje mi się że nie podali Ci wszystkich kosztów które potrzebne są do uzyskania pozwolenia np do ZUD potrzebna jest mapka czyli geodeta.Adaptacje projektu też można taniej zrobić poprostu poszukaj w paru miejscach lub zapytaj budujących się w twoim rejonie gdzie budują ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w świętokrzyskim,

rozpoczęliśmy jesienią, mamy zalane ławy, wykonane przyłącza światło i woda, blaszak, kupiony materiał na fundamenty i ściany, dachówkę, wełnę na ściany i poddasze, zamówioną więźbe, strop oddany do wyliczenia i wyceny. Podpisaliśmy również umowę z firmą wykonawczą, która robiła już ławy i starują dalej koniec lutego/początek marca. Budujemy APS 105+2G studia archi-projekt.

Chętnie wymienimy doświadczenia z innymi forumowiczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kamrat na forum i w Grupie :D

 

Halo, halo.... powiedzcie ile płaciliście za ułożenie więźby i blachodachówki ?

Pytam bo w zasadzie jestem już umówiona na budowę domu wraz z dachem i mam wycenę całkowitą tego etapu budowy. Ostatnio dostałam namiar na super fachowca od dachu i w związku z tym iż u mnie będzie trochę zmian w konstrukcji więźby wolałabym tego "fachowca" a z ekipą umówiłabym się tylko na murarkę. Dzwonię do "fachofca" 8) i pytam ile mnie ta przyjemność będzie kosztowała to powiedział mi tylko że do czerwca to nie wiadomo jeszcze ile 8) :evil: no i nie wiem czego się łapać. Czy zostać już z dotychczasową ekipą i umówić się z fachowcem który mi nie mówi ceny... ale jest bardzo dobry.

Powiedzcie jakie ceny są u Was ?

 

Aha czy ma ktoś do sprzedania garaż blaszak na budowę z odzysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...