Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to facet nie gra fair... my rok temu umówiliśmy ekipę do dachu -rezerwacja w marcu -robota sierpień-wrzesień. Cena ustalona została przy pierwszej rozmowie -5,5tys za krycie dachówką cementową z więźbą(oczywiście sama robocizna) -dach prosty -dwuspad -180m.kw. -3 okna dachowe, 2 obróbki kominów). Spisana umowa przedwstępna z kwotą 5500-zaliczka 250zł. Ekipa przyjechała w sierpniu -i zrobiła bez problemu za cene ustaloną pół roku wcześniej -mimo że w tym czasie cena wzrosła dwukrotnie :roll: Chyba nie poszłabym na taki układ bez ceny -facet "wywali" potem taką kwotę że Ci oczy wyjdą -a bedzie wiedział że nie masz alternatywy i może wołac ile mu się podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie... zostawi mnie na lodzie.... a Ty siedź i płacz :cry:

Ale jutro znajomy ma mi powiedzieć ile mniej więcej bierze 8) albo spróbuje go bardziej przycisnąć.

Kachna28 widzę że u Ciebie całkiem spoko ceny... w zasadzie u mnie też, przynajmniej do tej pory, ale widzimy co się dzieje na rynku chociaż mam nadzieję że do nas ceny Warszawsko-krakowskie nie dojdą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

my jesteśmy na etapie wyboru architekta. Pierwotnie chcieliśmy budować orionka ale zakres zamierzanych zmian nie przejdzie. Zdecydowaliśmy sie na projekt indywidualny. Proszę szanownych forumowiczów o namiary na sensownych architektów w świętokrzyskiem a najlepiej blisko Ostrowca.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Marsz5

Znam kilku architektów z racji obijania się po swiatku budowlanym w naszym regionie,niestety region regionowi nie równy. wiekszość architektów robi coś co przynosi i pieniądze czyli obiekty wielkogabarytowe.Nie spotkałem architekta

który by coś sensownego potrafił stworzyć mam na myśłi to co interesuje inwestora opierają się na tzw gotowcach.Przyczyną tego stanu rzeczy jest chyba brak obycia z klientem indywidualnym.Jeżeli uda wam się znaleść kogoś sensownego to przy przegadaniu iluś tam godzin nad formą projektu zaproponują wam materiały do budowy z minionej epoki.Projekt indywidualny powinien być tak skrojony coby leżał inwestorowi jak dobry garnitur

Jest to moja teoria

Moja rada szukajcie gotowych projektów wiem że to nie takie proste ale interenet to skarbnica.

Ewentualnie ogłoszenie na forum nie koniecznie musi to być ktoś z okolic zamieszkania dla dobrego architekta który zajmuje się projektowaniem indywidualnym odległośc nie jest przeszkodą

Jeszcze raz pozdrawiam i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, my też ze świętokrzyskiego a konkretnie Staszów, mam wybrane dwa projekty z MG projekt (sonet albo słodki) i nie możemy zdecydować, szukamy sensownego młodego i z otwartą głową architekta, który potrafiłby doradzić, wprowadzić zmiany w projekcie, ulepszyć itd. jeżeli znacie kogoś takiego to proszę, podajcie namiary!!!!

jak u was było z uzyskiwaniem pozwoleń? my jeszcze nie zaczeliśmy a z tego co słyszę to urzędy wykorzystują zawsze max czasu jaki mają na wydanie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego zdania, to zbyt wysoko postawiliście poprzeczkę. Ja przynajmniej nikogo takiego nie znalazłem a trochę się rozglądałem. Do tych rad architekta też trzeba podchodzić z dystansem. Najlepiej gdybyście sami określili czego potrzebujecie, w jakiej wielkości pomieszczeniach będziecie się czuć dobrze, a architekt niech to wszystko rzuci na papier. Często architekci, w trosce o kieszeń klienta, doradzają zmniejszenie pomieszczeń puszczając "szczura" w stylu Urbańskiego: "a jesteście pewni, że taki duży dom chcecie? a utrzymanie, ogrzewanie?" itp., co w konsekwencji może doprowadzić do rozczarowania, kiedy taki projekt zostanie zrealizowany. Mogą się wówczas pojawić żale w stylu: "kurczę, że też dałem się namówić temu projektantowi, a teraz brakuje mi tych paru centymetrów". Jednym słowem dobry architekt powinien przelać na papier Wasze marzenia w zgodzie z aktualnymi standardami.

Jeśli chodzi o drugie zdanie to tutaj całkowita porażka. Kilkumiesięczne oczekiwanie na zatwierdzenie projektu skutecznie opóźniło naszą budowę. Z tak sprawną administracją jeszcze długo będziemy doganiać Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zbyt ambitnie co do wymogów wobec architekta, no cóż dopiero zaczynamy, więc jeszcze głupoty nam w głowie...

Dziś kolezanka mi mówiła że zapłaciła za zrobienie projektu wg projektu gotowego z internetu (czyli klasyczny plagiat o ile się orientuje) 2,5 tys. złotych. Dziś ceny za projekt indywidualny to podobno 10 tys, a ile płaciliście za adaptację do działki i zmiany w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, ponieważ zakres zmian jakie chcieliśmy wprowadzić do projektu gotowego spowodował, że nie było już żadnego uzasadnienia na jego zakup, ani ekonomicznego ani praktycznego. Adaptacja projektu gotowego kosztowałaby nas tyle samo co przygotowanie projektu indywidualnego a dla projektanta oznaczała tyle samo pracy co przy projektowaniu od podstaw. Wybranie projektu indywidualnego nie gwarantuje jednak samoczynnego sukcesu. Trzeba się przygotować na długie wieczory spędzone w towarzystwie architekta oraz na skrupulatnym sprawdzaniu jego dokonań. W przeciwnym razie może się okazać, że do Starostwa trafił projekt niekoniecznie zgodny z ustaleniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj Szafa :p

 

Skorpio ja nikogo takiego nie znam :roll:

 

Wiosna za pasem czas rozgląnąć się za zielenią w koło domu może kto zna jakieś sensowne szkółki w naszym regionie gdzie można by było zakupić mini hurtowo drzewka i sadzonki do ogrodu nie jest to moja mocna strona

Byłam jesienią w dwóch miejscach w Kielcach w tzw. centrach ogrodniczych mają dosyć spory wybór tj, wyjazdówka na Sandomierz czyli od Ciebie wjazdówka :wink: Oba sklepy są nie daleko siebie, jeden po jednej a drugi po drugiej stronie głównej ulicy czyli chyba Sandomierskiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...