Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem na tym samym etapie - i niestety świętokrzyskie ma tu ceny pasujące jak pięść do oka w kontekscie średnich zarobków - ceny za 1mb z MDF zaczynają się od 700-750PLN a np. w Krakowie, Tarnowie nawet W-wie to samo jest za 550 PLN - dlatego wziałem firmę z Krakowa i wole im dopłacić 300 PLN za transport niż przepłacać 2000 PLN (mam 10 mb).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam!

ja się zdecydowałem (po miesiącu kombinowania :-? ) na mkstudio na ściegiennego- chyba zadecydowało to że mają tam dużo ekspozycji i właśnie zdecydowałem się na jedną z tych, które tam są- jakoś ciężko mi wyobrazić sobie całą kuchnię widząc tylko kawałek płyty w danym kolorze. A poza tym co ciekawe- byłem w kilku innych, zostawiałem wymiary, zdjęcia itp i nikt się później nie odezwał :evil: Niestety do wykonania jeszcze daaaaleeeko, więc na razie nie mogę ich polecać- no może obsługę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm i ja chciałam się dołączyć do grupy świętokrzyskiej ( budowa w Kielcach). Jestem na etapie odpoczynku po załatwianiu wszystkich papaierów. Na wiosnę mam zamiar ruszyc z budową. Może ktoś mi podpowie gdzie można tanio kupic materiał, jak zdobyć solidną firmę budowlaną ( może jakis namiar) i chgciałam zapytac o drzewo na dach czy faktycznie opłaca się kupić u Leśniczego i samemy zawozic do Tartaku .Jle ptrzeba mieć w portfelu aby dom doprowadzić do pokrycia dachu( dom 140m powierzchni uzytkowej). Moze ktoś jeszcze coś na początek dopowie bo tak naprawdę nie wiem o co pytać pniewaz jest tysiące pytań na początku budowy a jedno ważniejsze od drugiego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam serdecznie!!!

Podłączę się do rodzimego forum i opowiem czego nam potrzeba :D

Budujemy się w Szewcach (mocno powiedziane ponieważ jesteśmy na etapie papierkowej roboty) i pojawiły się problemy. Przez naszą działkę przechodzi przyłącze kanalizacyjne do domu moich rodziców i trzeba będzie je przenieść. Byliśmy w wodociągach kieleckich i tam otrzymaliśmy informację że do uzyskania nowego przyłącza wystarczy mapka ze starostwa ale nie do końca nam się w to chce wierzyć!!!??? Wydaje mi się że ta mapka wystarczy do uzyskania pozwolenia, natomiast do projektu samego przyłącza będzie potrzebna mapka od geodety... Czy w biurze projektowym mogą nas "obsłużyć" w kwestii adaptacji projektu oraz załatwiania takich niedogodności? Chcemy wybudować projekt "Kwitnąca wiśnia" z Muratora - może ktoś rozpoczął taką budowę ;)

I tu będą moje prośby:

1. Może ma ktoś namiary na geodetę albo projektanta który może nas poprowadzić za rękę poprzez ciemny las urzędów,(byliśmy już u jednego geodety ale był jakiś mało znający się na rzeczy)

2. Potrzebna plan oraz ekipa do położenia nowego przyłącza kanalizacji do domu moich rodziców (w wodociągach taki plan kosztuje ok. 1500 plnów więc troszkę dużo a gdzie kwestia materiałów i wykonania)

 

Pewnie jeszcze kilka próśb by się znalazło ale poczekam z tym na pierwsze odpowiedzi :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm i ja chciałam się dołączyć do grupy świętokrzyskiej ( budowa w Kielcach). Jestem na etapie odpoczynku po załatwianiu wszystkich papaierów. Na wiosnę mam zamiar ruszyc z budową. Może ktoś mi podpowie gdzie można tanio kupic materiał, jak zdobyć solidną firmę budowlaną ( może jakis namiar) i chgciałam zapytac o drzewo na dach czy faktycznie opłaca się kupić u Leśniczego i samemy zawozic do Tartaku .Jle ptrzeba mieć w portfelu aby dom doprowadzić do pokrycia dachu( dom 140m powierzchni uzytkowej). Moze ktoś jeszcze coś na początek dopowie bo tak naprawdę nie wiem o co pytać pniewaz jest tysiące pytań na początku budowy a jedno ważniejsze od drugiego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

na dobra ekipe moge dac namiar ale czy beda miec czas to ciezka sprawa, po materiał mozna jechac do wolbudu polecam firme nie ma problemu z przechowaniem i dowożą jak potrzeba a co do kosztów to bardzo trudne pytanie zależy z czego jak itd jak cos zapraszam na priva to dam namiary do ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja równiez bardzo się cieszę że Was znalazłam. Mój domek stoi w Chełmcach k/Kielc. Narazie w stanie surowym, ale od poniedziałku wchodzi tynkarz, więc coś wreszcie drgnie w tym temacie po wielu latach :D :D :D . Narazie niestety jestem dośc ograniczona finansowo, wiec pewno wykończenie domku troszke potrwa. Grunt to mysłec pozytywnie, wtedy napewno wszystko będzie OK. Ponieważ jestem strasznym lajkonikiem w tym temacie więc wybaczcie jeśli będę pytać o coś jak 3-letnie dziecko. Mysłimy też o założeniu ogrzewania. I juz mam pytania:

 

1) czy najpierw rozprowadzić rury do kaloryferów w kilku pomieszczeniach a potem tynkowanie czy to nei ma znaczenia? Chodzi mi o to żeby potem 2x jakiejś roboty nie robić...

 

2) znacie jakiegoś wykonawcę -solidnego i który nie zedrze ze mnie- który by mi to wszystko podłaczył? Proszę o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .....

1) czy najpierw rozprowadzić rury do kaloryferów w kilku pomieszczeniach a potem tynkowanie czy to nei ma znaczenia? Chodzi mi o to żeby potem 2x jakiejś roboty nie robić...

 

2) znacie jakiegoś wykonawcę -solidnego i który nie zedrze ze mnie- który by mi to wszystko podłaczył? Proszę o namiary

 

ad.1 to zależy. Które pomieszczenia, czy rury w PCV czy stalowe, czy w ścianie, czy po podłodze, czy przed wylewkami czy po, itd....

Generalnie przed tynkami i wylewkami rozprowadzić "orurowanie" i "okablowanie".

ad.2 Żeby mówić o kosztach to trzeba wiedzieć jak cały system ma funkcjonować: jaki rodzaj ogrzewania (piec CO- gazowy, olejowy, a może na paliwo stałe, kominek z pw?), gdzie przyłącza do baterii, kranów (tak, tak - już powinny być zaznaczone miejsca przyszłych zlewów, umywalek, wanien, brodzików) aby doprowadzić w to miejsce "rury" i odpływy.

Najlepiej zlecić wykonanie projektu jakiejś firmie, która zrobi to od A do Z, da gwarancję że będzie to bezawaryjnie hulało. A koszt? No, cóż. Dla świętego spokoju na tym etapie nie wolno oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .....

1) czy najpierw rozprowadzić rury do kaloryferów w kilku pomieszczeniach a potem tynkowanie czy to nei ma znaczenia? Chodzi mi o to żeby potem 2x jakiejś roboty nie robić...

 

2) znacie jakiegoś wykonawcę -solidnego i który nie zedrze ze mnie- który by mi to wszystko podłaczył? Proszę o namiary

 

ad.1 to zależy. Które pomieszczenia, czy rury w PCV czy stalowe, czy w ścianie, czy po podłodze, czy przed wylewkami czy po, itd....

Generalnie przed tynkami i wylewkami rozprowadzić "orurowanie" i "okablowanie".

ad.2 Żeby mówić o kosztach to trzeba wiedzieć jak cały system ma funkcjonować: jaki rodzaj ogrzewania (piec CO- gazowy, olejowy, a może na paliwo stałe, kominek z pw?), gdzie przyłącza do baterii, kranów (tak, tak - już powinny być zaznaczone miejsca przyszłych zlewów, umywalek, wanien, brodzików) aby doprowadzić w to miejsce "rury" i odpływy.

Najlepiej zlecić wykonanie projektu jakiejś firmie, która zrobi to od A do Z, da gwarancję że będzie to bezawaryjnie hulało. A koszt? No, cóż. Dla świętego spokoju na tym etapie nie wolno oszczędzać.

 

masz rację, teraz dopiero widzę że moje pytanie było "trochę głupie", wybacz. Dodam, że elektryka już jest i rury doprowadzajace wodę też, brakuje tylko rozprowadzenia do kaloryferów, choc myslimy też o podłogówce w łazienkach, ubikacjach i kuchni. Chcielibyśmy też by ciepłe powietrze z kominka się "nie marnowało" i ogrzewało też inne pomieszczenia. Nie chcemy jednak go we wszystkich pomieszczeniach tylko tam gdzie "idzie" komin... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru "wytykać". Chciałem jedynie Ci uświadomić, że na pewnym etapie budowy domu potrzebne są dogłębne przemyślenia tak by w przyszłości być zadowolonym z funkcjonalności a przy okazji nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z przeróbkami. Ogrzewanie to właśnie jeden z priorytetowych tematów.

Pzdr. Darex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam wszystkich i pozdrawiam region świętokrzyski

Jestem z Włoszczowy i tu buduje. Na dzien dzisiejszy mam stan "zero".

Zima chce wybrac ekipe od dachu. Mam material na wieźbę wiec nie wiem jak postapić czy dac to jednej ekipie niech robi cały dach tj. ciesśe i dekarstwo. Czy tez bawic sie w podzial. Z tego co mowią niektorzy podział nie jest dobry. Zawsze narzeka dekarz ze zle zrobiona wieźba cos zakrotkie cos za dlugie i tkaie tam (ale chyba taniej wychdozi)

No i chcialem sie dowiedziec co sadzicie o firmie Polonica, ktora zaoferowala mnie dach. wybralem dachowke cementowa braasa.

Mam tez przez te firme polecanego ciesle i dekarza w jednym. Koszt 50zł/m2 w tym ułozenie dachu dachowka cementowo, wstawieniu 5 okien dachowych, wykonanie rur spustowych i rynien oraz podbitki czy to duzo czy malo jak sadzicie?

No i mury nie wiem z czego silikat beton komórkowy czy ostatnio polecany pustak max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...