Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Małgonia dzisiaj sprawdze maila. Bardzo dziekuję za informacje. My narazie zastanawiamy się bardzo poważnie nad projektem, musimy już wybrać bo czas nagli i decyzja już się uprawomocni za kilka dni:)

Projetant dał nam do myslenia odnośnie garażu- zawsze mysleliśmy o takim z boku domu lub w jego bryle, on odradza i poleca zrobienie wolnostojącego. Wielkość działki nas nie ogranicza. A jak jest u was? jak myslicie czy robić garaż z domem na jeden samochód czy odddzielnie i od razu na dwa. Dom bedzie za miastem i napewno niedługo kupimy drugie autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla mnie jedyną zaletą garażu wybudowanego w obrębie budynku mieszkalnego jest możliwość uzyskania zwrotu różnicy podatku VAT, pomiędzy 22% a 7%, za zakup materiałów użytych do jego budowy oraz mniejsze podatki lokalne. Innych pozytywów nie widzę. Żadna to wygoda mieszkać z samochodami pod jednym dachem. Najlepszym wg mnie rozwiązaniem jest garaż wolnostojący, w którym znajduje się również kotłownia. Dzięki temu cały syf jest poza domem, o bezpieczeństwie domowników nie wspomnę. Garaż taki może jednocześnie pełnić rolę domku gościnnego, jeżeli wykorzysta się na ten cel poddasze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną zaletą garażu wybudowanego w obrębie budynku mieszkalnego jest możliwość uzyskania zwrotu różnicy podatku VAT, pomiędzy 22% a 7%, za zakup materiałów użytych do jego budowy oraz mniejsze podatki lokalne. Innych pozytywów nie widzę. Żadna to wygoda mieszkać z samochodami pod jednym dachem. Najlepszym wg mnie rozwiązaniem jest garaż wolnostojący, w którym znajduje się również kotłownia. Dzięki temu cały syf jest poza domem, o bezpieczeństwie domowników nie wspomnę. Garaż taki może jednocześnie pełnić rolę domku gościnnego, jeżeli wykorzysta się na ten cel poddasze.

 

No nie bardzo się z Tobą zgadzam skorpio gdyż chyba głównym pozytywem garazu w bryle domu jest wygoda. Nie trzeba biegac z siatkami z wolnostojacego garazu do domu , np. gdy przyjemnie sypie snieg, lub leje jak z cebra. no i garaż nie musi wyglądać jak piwnica, tylko ładna integralna część domu. Kotłownia poza domem.....hmmmm pal licho jak jest na gaz bo nie trzeba palić, ale jak ktoś ma piec na paliwa stałe, biegać do kotłowni przez podwórko, nie zazdrościłabym ....Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam prośbę jeśli ktoś może polecić jakiegoś porządnego architekta z Kielc lub okolic, który podejmie się adaptcji projektu gotowego z tym ,że ja nie mieszkam teraz w Polsce i większość współpracy musiałaby przebiegać przez telefon i internet- i to mój głowny problem.jeśli znacie to bardzo prosze o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Trzeba uczyć przyzwoitości. Ja pogoniłem jednego wykonawcę stanu surowego, który umawiał się ze mną dwukrotnie na rozmowę i nie przyszedł. To samo było z hydraulikiem. Na obu panów straciłem po dwie piękne niedziele, czekając na wizytę. Mogli mieć robotę na miejscu, a z tego co wiem, musieli jechać za chlebem do Warszawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rarka - wracaja emaile , wiec piszę tu - materaiły budowlane -KCMB na Długiej, a bliżej nas - Filar , sklep w Brzezinach i przy drodze na Sitkówkę.

W Sukowie mieszka Paweł Ramiączek- pewnie sąsiedzi go znają, solidny , ma swoich ludzi, sprawnie im idzie budowa, choc oczywiście pood nadzorem inwestora. Tynkarze będą u nas niebawem ,mam nadzieję,że się sprawdza.

Mamy dobrego elektryka,zaprzyjażnione ogrzewanie i solary.

Jesli będą potrzebne kontakty,- przekażę informacje - pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...