Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Indywidualny MiM.


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Witam po dłuższej przerwie. U mnie praca nadal powoli do przodu. Na forum zaglądam ale jakoś ostatnio nie było czasu na uzupełnienie własnych notatek więc czynię to czym prędzej.

 

A więc tak:

 

d29fe8d70b4dd5d0med.jpg

 

71d00591a52a7d61med.jpg

 

c740c402151f8b8fmed.jpg

 

a570279affd01438med.jpg

 

47a38d038f179b1bmed.jpg

 

 

94359fd1c21a27e8med.jpg

 

79ffb0e654f838c5med.jpg

 

pojawiły się zarysy pierwszych okien... fajne uczucie ;)

 

81e4ea05982b0028med.jpg

 

4237017ffbfa06a8med.jpg

 

3f0831a6e7716780med.jpg

 

2757d141f0aa6448med.jpg

 

310f9db518eeaa2amed.jpg

 

c16ef10b875b8e8fmed.jpg

 

Wszystko na bieżąco notowałem i aktualizowałem w projekcie w Sketchupie, niewiem chyba głownie dla swiadomosci ile juz jest ile jeszcze dokładnie przedemna...

 

179f843823d6dd57med.jpg

 

4474432c2048d2b1med.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd:

 

326e6466cc15f44dmed.jpg

 

39739f6bc1bc349fmed.jpg

 

1eee1389aa4a0a3fmed.jpg

 

Sketchup w pogotowie przed zakupem odpowiedniej ilosci cegiel...

 

1795677d7f29dc74med.jpg

 

6db5f29f934b03d1med.jpg

 

3b19d9bf6be3ca69med.jpg

 

Stal zamawialem na wymiar zeby nie miec resztek ktorych niewykorzystam... były przygody ale to przy okazji opisze, Sketchup pomogl zwizualizowac drobne zmiany wzgledem projektu ktory nie przewidywal zadnego wienca.

 

bc7f0b40a30a3272med.jpg

 

6d97136efb9cec75med.jpg

 

9d0a9777b5d9ab01med.jpg

 

62484fa78605db04med.jpg

 

ebc48ee1dad3ca2fmed.jpg

 

45d5066224bdc856med.jpg

 

Czasem trzeba też sprzątnąć na budowie... :)

 

9337ae1ce4e66af4med.jpg

 

no i murowanie poduszki z cegly, (nierownej cegly ale to juz temat rzeka...)

 

ebe4f19e749c1e9bmed.jpg

 

Kolega z forum Zolw82 podpowiedzial fajny patent z szalunkami, uzycie osb ktore w marketach jak castorama czy obi robia dociete na wymiar.. koszt ciecia byl 1zl wiec zaden pieniadz a dlugie plyty dociete co do mm to duzo ulatwia wiec szybka wizyta

 

7b874b0b2990c650med.jpg

 

w miedzyczasie przywiezli stal, 4500kg, i wyrzucili przy plocie bo nie bylo hds zeby rozpakowac... wiec tak sobie pret po precie poukładame przez 5 godzin, polecam ;p

 

7179c979a11aa09emed.jpg

 

eb09de064e02b64fmed.jpg

 

1706c028222c356emed.jpg

 

przyjechaly tez szalunki wypozyczone na 30 dni, jest komfort ustawienia co do mm i nie bawienia sie w ciecie drewna... warto, polecam

 

bfb2f56f1d58cec0med.jpg

 

zacząłem szalunki nadprozy w garazu

 

0ebec08d0ea3d864med.jpg

 

na wkrety (plyta do plyty) i kołki do porothermu, jakos nie przekonywaly mnie gwodzie...

 

ebadc5af0892b237med.jpg

 

1289709288d129camed.jpg

 

ee0c6c75d32a93femed.jpg

 

i pierwsze efekty, daja sporą radość

 

b5f003f9de4b5d51med.jpg

 

79b4758e01bb6492med.jpg

 

246bd234f5d244e1med.jpg

 

dzisiaj nastapilo zalanie nadproza betonem z betoniarki... powiem tak: oszczednosc niewielka chyba ze policzymy godziny pracy to wtedy zadna, jakosc betonu watpliwa w porownaniu z betoniarnia wiec nigdy wiecej, drugi raz zamowilbym 1m3 betonu zaplacil 700zl ze swiadomoscia ze pol metra zostanie w koszu i tyle... ale to drugi raz;)

 

15b11da1499777a1med.jpg

 

plany. za tydzien zdjac szalunki nadprozy i montowac szalunki pod strop, powiazac te tony zelastwa i zalac gdzies okolo poczatku sierpnia, w miedzyczasie konczyc murowanie scian czesci mieszkalnej, po o28 dniach od zalania garazu domurowac brakujace sciany domu na stropie garazu i zalac pod koniec sierpnia strop drugi...

 

ogolnie w ch*** roboty, na szczescie TESC pomaga ostatnio kiedy moze a zona swietnia ogarnia dom wiec moge sie skupic na budowaniu

 

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś chociaż betoniarkę. Ja ostatnio prawie 0.5m3 robiłem starą metodą. Wszystko na kupkę, piasek i żwir w wiadrze noszony, bo taczka gumę złapała. I potem przerzucanie z kupki na kupkę łopatą w celu wymierzania. Na koniec dopiero do kastry i mieszanie wiertarką :D

 

Jak bierzesz beton z budokruszu na całość inwestycji, to spróbuj się dogadać żeby nie liczyli Ci bodajże 35, czy 70zł netto, za każdy m3 brakujący do pełnej gruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze do tego nie robili błędów ortograficznych... :shame:

 

Zacytowałeś mój post i myślałem, że ja ortografa zrobiłem. Szukam i znaleźć nie mogę, a okazało się to jednak twój post wyżej. Jestem dyslektykiem i chociaż się staram to w razie czego proszę o wybaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez dziennik. Pełen podziw, na prawdę wielki szacunek. To wszystko zostało zrobione po pracy na etacie i w weekendy ?

Jak czytałem dzienniki samorobów, zawsze nurtowała mnie jedna sprawa - podejmujecie się wyzwania samodzielnej budowy ze względów ekonomicznych, czy coś innego wami kieruje?

Mam obok siebie sąsiada, też samoroba. Kończy budowę prostego domku, mija jakoś 3 lata od rozpoczęcia. Mówi, że jest już tak zmęczony psychicznie tym domem, że cała radość z niego uleciała. U niego decydowały czynniki ekonomiczne, więc rozumiem jego decyzję. Niemniej trochę smutno patrzeć, jak jedna z największych inwestycji życia, wielki krok, przekształciła się w udrękę.

A wracając do dziennika - micbarpia 3mam kciuki żebys skończył stan surowy jak najszybciej, późniejsze etapy będą na pewno łatwiejsze do działania w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie:

Wszystko po pracy przed praca lib weekendy

U mnie decydowaly inne czynniki choc nie wyrzekam sie czynnika finansowego bo w mojej okolicy przy obecnych cenach roboczogodziny to juz prawie 40-50% calosci domu...

Nie chcialem tracic zdrowia na uzeranie sie z ekipami, poprawianie, a jestem wymagajacy... za duzo czasu bym na to zmarnowal wiec postanowilem zrobic sam... dla spelnienia marzen, dla swiezego powietrza, dla jakosci pracy, no I poprostu mi sie chce. Buduje dopiero 2 sezon ale ciagle ide na budowe z usmiechem od ucha do ucha. Jest tez zmeczenie czasem zniechecenir ale wystarczy odpuscic dzien dwa I znowu czlowiek teskni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem tracic zdrowia na uzeranie sie z ekipami, poprawianie, a jestem wymagajacy... za duzo czasu bym na to zmarnowal wiec postanowilem zrobic sam... dla spelnienia marzen, dla swiezego powietrza, dla jakosci pracy, no I poprostu mi sie chce. Buduje dopiero 2 sezon ale ciagle ide na budowe z usmiechem od ucha do ucha. Jest tez zmeczenie czasem zniechecenir ale wystarczy odpuscic dzien dwa I znowu czlowiek teskni...

 

To powinno być gdzieś przypięte na samej górze działu samorobów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa.

Buduje ponad rok i mam SSZ. Każdy zakończony etap i nawet niewielkie poerdoły sprawiają radość. A najbardziej motywujące jest jak ktoś ci mówi, że nie dasz rady. A ja się uczę i robię, a rezultat jest pewnie lepszy niż by to robił nie jeden "fachowiec". Lubię się pomęczyć zostając bohaterem w swoim domu, jak mało kto.

Widzę tylko jeden minus. Czasem idzie się na budowę kosztem rodziny. Trzeba to jakoś wyśrodkować, żeby było dla kogo budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...