Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Indywidualny MiM.


Recommended Posts

Mazidło polecam:

Grunt: http://www.adw.com.pl/izoplast-r-w-p5.html

i na to dwie warstwy: http://www.adw.com.pl/izoplast-b-w-p38.html

 

 

Sketchup'a ogarniałeś wcześniej?

Bo robią wrażenie wizualizacje...

Ja od dwóch dni się bawię i tak sobie to idzie...

Edytowane przez Kamil_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za komplement, choć bez przesady. Zacząłem w nim rysować dom chyba w wakacje. Początki miałem słabe i już miałem się zrażać... ale potem kilka tutoriali na YT i było lepiej. Dla mnie odkryciem ułatwiającym było po pierwsze ustawienie skrótów a po drugie robienie komponentów i ze wszystkiego...

 

Dzięki za link do mazidła. Właśnie te brałem pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym renderujesz w SketchUpie? Jakiego plugina używasz, bo nie sądzę, że masz wersję PRO :D ja niby mam sketchupa oblatanego, ale jakoś nigdy nie miałem potrzeby renderowania, bardziej używałem do wymiarowania projektów DIY (komputery, akwarystyka, stolarka).

 

sketchup darmowy i vray (ten juz nie darmowy ale jak komus zalezy to sobie poradzi w internecie, sa tez inne rendery darmowy ale nie uzywalem wiec nic nie polece)

 

.... własnie sie glowie jak ustawic lazienke na dole zeby wiedziec gdzie maja byc odplywy...;/ im dluzej nad tym siedze tym mniej wiem...

 

a81ace59518e4d19med.png

 

ps rendery robie troche z nudow bo nie mam jeszcze pozwolenia i pogoda tez pod psem, a po drugie jeszcze troche instalacje mam nie przemyslane... i co by nie mowic jednak taki redner daje lepsze wyobrazenie moim zdaniem niz suchy screen ze sketchupa

Edytowane przez micbarpia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyznaczyć poziom wykopu ław maiłem rozciągnięty sznurek miedzy deskami z naniesionym zerem. Na łopacie zaznaczony wymiar.

 

http://www.kacper.meximas.com/images/galeria/dron/jcjk.JPG po lewej widać sznurki.

faktycznie, genialne w swojej prostocie:) nie pomyślałem o tym:) dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam oficjalnie Laczak. Ta płyta fundamentowa faktycznie gdzieś tam zostanie mi z tyłu głowy... ale ostatecznie jednak nie zamierzam zmieniać i postawie fundamenty... tzn mam zamiar a czy się uda to czas pokaże.

Tymczasem, wczoraj otrzymałem telefon od sąsiada i dowiedziałem się, że skrzynka prądu postawiona... wiec szybko pojechałem się przekonać na własne oczy:) OTO jest. Przypomnę tylko, że wniosek złożyłem 17 marca 2017 więc czekałem niespełna rok... ale i tak mi się nie spieszy więc luz.

 

ae942bde0cd23b10med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ac2850dce9bc8ea7med.jpg

 

Witajcie, wrócił do mnie wniosek o PnB z kilkoma szczegółami do poprawy w tym jeden punkt z którym mam problem. Właściwie nie ja tylko architekt ma problem z gościem u którego załatwiał OZC bo facet w odpowiedzi na w/w pismo powiedział. "Panie, nigdy czegoś takiego nie wymagali i ja tego nigdy nie pisałem i nie wiem jak to zrobić..." a teraz załuję bo już miałem zamawiać OZC u Asolta ale archi powiedział ze będzie kogoś miał i żebym się już nie kłopotał...

pytanie brzmi KTOŚ, COŚ? jest jakiś schemat oświadczenia które trzeba napisać czy to jest faktycznie jakieś dodatkowe liczenie itd ?

Edytowane przez micbarpia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...