Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi doradzano także ALNOR HRU- MinistAIR bardzo podobne do Brinka

 

Ja sądzę że wybiorę albo Alnora MinistAir albo Brinka 180.

 

Widziałem zdjęcie Alnora z wewnatrz to szczerze mówiąc wykonanie i uszczelnienie nie da się porównać do Kinetica. W Alnorze widać że mocno przykładali się do szczelności , bo nawet były robione testy na szczelność w laboratorium TUV w Niemczech.

 

Patrząc na konstrukcję to są całkowicie inne niż konstrukcja Kinetica. W Kineticu wejścia czerpni i wyrzutni jest z jednej strony a w Brinku i Alnorze są po obu stronach i konstrukcyjnie całkowicie inne .

 

Ale oglądając oba rekuepraotoruy (na zdjęciach) widać że Kinetic ma bardzo kiepską konstrukcję i takie samo wykonanie ..

 

jeszcze szukam i czytam ale raczej będzie albo Alnor 250 albo Brink 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz obsypane granulatem czyli co? idą po stropie?

Też muszę coś lepszego wymyśleć z ich dociepleniem tylko że u mnie wiszą pod więźbą - ale to jak wróce do kraju.

 

Centrala wydziela ciepło i jeśli jest w szczelnym termosie (jak u mnie)to tryb rozmrażania możliwe że włącza się przy -10

 

15cm grafitu - skrzynka z OSB - 5cm białego i centrala

 

zrobiłem kanał ze styro 15 cm w którym są rury. Dodatkowo są one jeszcze w tym kanale zasypane granulatem. centrala nie wytwarza takiego ciepła co by ogrzało powietrze.. tez tak myślałem ale się myliłem...

Rozmrażanie włącza się u Ciebie już przy 0 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że wybiorę albo Alnora MinistAir albo Brinka 180.

 

Widziałem zdjęcie Alnora z wewnatrz to szczerze mówiąc wykonanie i uszczelnienie nie da się porównać do Kinetica. W Alnorze widać że mocno przykładali się do szczelności , bo nawet były robione testy na szczelność w laboratorium TUV w Niemczech.

 

Patrząc na konstrukcję to są całkowicie inne niż konstrukcja Kinetica. W Kineticu wejścia czerpni i wyrzutni jest z jednej strony a w Brinku i Alnorze są po obu stronach i konstrukcyjnie całkowicie inne .

 

Ale oglądając oba rekuepraotoruy (na zdjęciach) widać że Kinetic ma bardzo kiepską konstrukcję i takie samo wykonanie ..

 

jeszcze szukam i czytam ale raczej będzie albo Alnor 250 albo Brink 180.

 

Jak też się zastanawiam nad Alnorem tylko nie wiem jak jest z ustawianiem wydajności na rekuperatorze tzn. ilość biegów (ponoć 3) i na jakich wydajnościach (jedna odpowiedź iż do ustawienia, druga że są stałe wartości) bo z różnych źródeł inne informacje. W samym Alnorze też za dużo nie można się dowiedzieć bo oni tylko to sprzedają, produkują to chyba gdzieś w Holandii. Tak ze jeśli miałbyś jakieś pewne informacje na ten temat (np. od jakiegoś użytkownika rekuperatora) prośba o podzielenie się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej nastawiam się na Brinka 180. Patrząc na dane (certyfikat energetyczny) to Brink jest dużo cichszy.

 

Ja i tak używam około 90-120m3/h przepływu więc jakiś "demon" nie potrzebny ..

 

Brinka Excelence 180 można znaleźć w cenie zbliżonej do kinetica.

 

Ja wstępnie już zamówiłem Brink Brenovent Excelent 180. Z tego co mi powiedziano od 1 marca ma być podwyzka cen o 400zł netto central brinka , ale czy to prawda czy ściema nie wiem ;)

 

Na razie patrząc na budowę , konstrukcje , wymiennik , energooszczedność to Brink ma świetny stosunek możliwosci/cena.

 

Nic ciekawszego do 5000zł nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż zaczynam szukać coś innego , ale boję się że nic lepszego w cenie Kinetica nie dostanę :(

I chyba nie znajdziesz nic ciekawszego.

 

Trzymając się tematu...

Za około 1000 PLN więcej macie KINETIC ADVANCE

http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,produkty,5,1550,kinetic-advance-sx.html

 

Niestety nie mam doświadczenia, jak się on sprawuje w Polskim klimacie.

Na wyspach chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się tematu...

Za około 1000 PLN więcej macie KINETIC ADVANCE

http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,produkty,5,1550,kinetic-advance-sx.html

 

Niestety nie mam doświadczenia, jak się on sprawuje w Polskim klimacie.

Na wyspach chwalą

 

Kinetic Advance z tego co widze 6700zł , tylko po co mi rekuperator gdzie "gwarancja w PL" jest raczej teoretyczna ?

U mnie serwis nie nie zrobił i nie miał pojęcia ani chęci usunięcia problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba nie znajdziesz nic ciekawszego.

 

No szczerze mówiąc nie spodziewałem się że nie można nic ciekawego znaleźć :(

 

Kinetic ma naprawdę dobrą cenę , bo rekueperator o tej wydajności 250m3/h i parametrach za 4200zł to naprawdę super oferta , ale widać że niska cena nie bierze się z nikąd i producent minimalizuje koszty produkcji i jakość siada i niestety to widać :(

Także serwis jest "teoretyczny" , widać to po moim przykładzie że zamiast zając się problemem i go usunąć aby klient był zadowolony , wolą (oczywiście po pewnych bojach) zwrócić pieniądze ...

Trochę szkoda , bo wolałbym mieć naprawionego i dobrze działającego Kinetica niż pieniądze ...

 

Brinka 180m3 wykreśliłem , bo jest za małej mocy i działał by na większej mocy a co za tym idzie hałas byłby dużo wyższy niż zapewne w Kineticu a tego nie chce ..

 

Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..

Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł :(

 

No cóż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc nie spodziewałem się że nie można nic ciekawego znaleźć :(

 

 

Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..

Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł :(

 

No cóż ...

 

A propo mocy na dużym Alnorze czy masz moze informacje jaki minimalny przepływ można na nim ustawić? Chodzi o to aby nie był za duży przepływ w zimie i nie wysuszał za bardzo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc nie spodziewałem się że nie można nic ciekawego znaleźć :(

 

Kinetic ma naprawdę dobrą cenę , bo rekueperator o tej wydajności 250m3/h i parametrach za 4200zł to naprawdę super oferta , ale widać że niska cena nie bierze się z nikąd i producent minimalizuje koszty produkcji i jakość siada i niestety to widać :(

Także serwis jest "teoretyczny" , widać to po moim przykładzie że zamiast zając się problemem i go usunąć aby klient był zadowolony , wolą (oczywiście po pewnych bojach) zwrócić pieniądze ...

Trochę szkoda , bo wolałbym mieć naprawionego i dobrze działającego Kinetica niż pieniądze ...

 

Brinka 180m3 wykreśliłem , bo jest za małej mocy i działał by na większej mocy a co za tym idzie hałas byłby dużo wyższy niż zapewne w Kineticu a tego nie chce ..

 

Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..

Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł :(

 

No cóż ...

 

Widzę, że borykamy się z tym samym problemem.

Od miesiąca szukam rekuperatora do 5 tys zł i nie ma nic konkretnego prawie każdy ma jakieś złe opinie lub niechlujne wykonanie.

 

Ja potrzebuje:

250-350 m3

Silnik stałoprądowy

Wymienik przeciwprądowy

Sterownik poza obudową rekuperatora.

 

Przejrzałem:

Kinetic 250

Dospel 400

ALNOR HRU- MinistAIR - W - 250

Frapol Sky 250

Provent Mistral 300

VENTS VUT 350 EH

 

Co byście z tego wybrali i dlaczego? Jest jeszcze cos godnego polecenia z tymi kryteriami i w tej cenie?

 

Gdy mocno przekroczymy budżet to bezkonkurencyjna jest Thessla ale ze sterownikiem to kolo 8 tys trzeba szykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach..gdybym ja miał "mocno przekroczyć budżet" to zamiast Thessli (która ponoć testuje na użytkownikach swoje wyroby - zasłyszana opinia) wybrałbym Viessmanna Vitowent 300 lub coś Valloxa :) Tego ostatniego polecają mi znajomi mieszkający w Finlandii. To tamtejszy wyrób i nie mają z nim żadnych problemów w przypadku niskich temperatur. JAkby jaka przecena gdzieś była, to kupię mimo że budowa domu jeszcze nie ruszyła ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu byłem praktycznie zdecydowany na Kinetica 250 ale śledząc na bieżąco ten temat zrezygnowałem, szkoda ale dziękuję że dzielicie się swoimi problemami

 

Budżet też mam ograniczony i ostatecznie pójdę całkowicie budżetowo. U mnie najprawdopodobniej wyląduje Vents VUT 200. Nie zdecydowałem jeszcze czy EC czy zwykły sterowany autotransformatorem, muszę jeszcze usiąść i przekalkulować.

 

Waham się jeszcze co do Luny 200.

 

Vents wygląda na tyle prosto, że nawet jak przyjdzie go uszczelnić albo coś poprawić to wszystko jest na wierzchu i powinno dać się to zrobić nieinwazyjnie. Stał będzie w pomieszczeniu gospodarczym gdzie powinno być raczej ciepło to liczę, że nie zmarznie (bufor, rozdzielacze CO, CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..

Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł :(

 

No cóż ...

 

Zebys sie nie zdziwił, jak ten duzy alnor będzie mial klopoty przy 20%.

Nie raz byly tu problemy z wymiennikami przeciwprądowymi, ktore pracowaly na 20% wydajnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach..gdybym ja miał "mocno przekroczyć budżet" to zamiast Thessli (która ponoć testuje na użytkownikach swoje wyroby - zasłyszana opinia) wybrałbym Viessmanna Vitowent 300 lub coś Valloxa :) Tego ostatniego polecają mi znajomi mieszkający w Finlandii. To tamtejszy wyrób i nie mają z nim żadnych problemów w przypadku niskich temperatur. JAkby jaka przecena gdzieś była, to kupię mimo że budowa domu jeszcze nie ruszyła ;)

 

Po co Viessmana ? Przeciez to Brink :)

 

.

 

Vents wygląda na tyle prosto, że nawet jak przyjdzie go uszczelnić albo coś poprawić to wszystko jest na wierzchu i powinno dać się to zrobić nieinwazyjnie. Stał będzie w pomieszczeniu gospodarczym gdzie powinno być raczej ciepło to liczę, że nie zmarznie (bufor, rozdzielacze CO, CWU).

 

Nie zamarznie, bo ma krzyźowy wymiennik o nizszej sprawności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...