Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.

Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

 

Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

 

Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.

Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

 

Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

 

Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.

 

No i mnie -10 na dworzu a nawiew +6 stopni ?

 

Czy zadowolony ? NIE ...

 

Zamiast przywieźć nowy reku , całkowicie sprawdzony i przetestowany dostałem gorszy od poprzedniego , z źle działajacymi czujnikami i całkowicie nie działającym z tego powodu ukłądem antymrożeniowym i oczywiście firma idzie w zaparte że calkowicie nowy i sprawdzony i przetestowany ...

 

Jak tak ma wyglądać "całkowicie przetestowany i sprawdzony i nowy" to szczerze mówiąc nie chce takiego rekueperatora i nic nie mieć wspólnego z tą firmą i jej serwisem ..

 

Być może mam pecha , być może jest jakis powód czemu u mnie źle działa , ale jak dotąd nikt nie mógł mi tego powiedzieć

 

Gdyby problem był źe jest duże zimniejsze powietrze na anemostatach to bym wiedział że wina instalacji , ale problem z niską temp nawiewu jest już na samym rekueperatorze ..

 

Żałuję jedynie że pierwszy rekuperator reklamowałem. Myślałem że naprawią i wróci. Gdybym wiedział że mnie tak urządzą to zapewne bym olał gwarancję , rozebrał na części , wszystko uszczelnił , wymienił uszczelki i zapewne problem by zniknął , bo jak dla mnie jest ciągle jakaś nieszczelność w samym rekueperatorze bo przykładając rękę do obudowy czuję że wieje z obudowy i słychać świst ...

 

Ja obsrtawiam że ze względu że nawiew jest zaraz przy wywiewie a wejscie czerpni zaraz przy wyjściu na wyrzutnie to tam mogą byc nieszczelniości ktore powodują zalewanie wymiennika i potem zamrażanie.

Ale ja nie jestem od tego , od tego jest serwis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ty oczekiwałeś?

 

Urządzenie jest produkowane w GB (koszty pracy)

Ściągane do PL (koszty transportu)

Sprzedawane w sklepach internetowych (minimalna marża)

I dalej ma jedną z najlepszych cen, jeśli się spojrzy na komponenty z jakich jest wykonane.

Myślałeś że kupisz Mercedesa i będziesz brylował w wątku Thessli, jak to ludzie przepłacili za Polskie konstrukcje?

 

Nie widziałem, by w wątku o LUNIE ktokolwiek wylewał tyle jadu, że to urządzenie to g...o.

Jakoś wszyscy kupowali je świadomie.

 

Thessla też idealna nie jest.

 

Chcąc kupić rekuperator który nie cieknie i nie zamarza trzeba mieć w kieszeni pięciocyfrową kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.

Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

 

Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

 

Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.

 

Teraz na dworze jest -11. Czujniki na króccach pokazują nawiew 16,5 wywiew 17,6, czerpnia -7,4. W domu 22,5. Czujnik w reku -2, 18. Tryb przeciwzamrożeniowy 25%.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ty oczekiwałeś?.

 

Że będzie działał prawidłowo.

 

Dziś u mnie -14 stopni , nawiew -2 stopnie ..

Układ natymrożeniowy wogóle się nie uruchomił a czujnik pokazuje temp +1 stopień ...

 

Tak jak pisałem kilka lat temu tez miałem rekueperator Kinetica , tyle że w wersji bez bypassu i na rynek angielski (Sentinel) . problemów nie było ..

Teraz patrząc jak jest to wykonane i złożone stwierdzam że nie ma żadnej kontroli i nic niczego nie sprawdza. Na linii montazowej kleją (oszczędnie) , montują byle jak , byle szybko i do kartonu i na sprzedaż. Jak ma ktoś szczęście to trafi na taki który będzie miał prawie dobrze skalibrowane czujniki i lepiej sklejony , z lepszymi uszczelkami i będzie ok.

 

Ja widać mam pecha i mocno się zraziłem do tego producenta jak ich serwisu. Z tego co wywnioskowałem z kontaktu te produkty sa traktowane po macoszemu i dystrybutorowi zbytnio nie zależy ..

 

Dla mnie urządzenie które wychodzi nie sprawne , nie przetestowane z linii producenta całkowicie skresla dla mnie takiego producenta ...

Serwis który nie potrafi dokładnie zdiagnozować urządzenia i jego naprawić też skreśla takiego producenta , bo dla mnie po prostu gwarancja jest wtedy "iluzją" ..

 

Dla mnie po opinie jednego z użytkowników Kinetic to taka droższa "Luna". Jak samodzielnie się uszczelni (sklei) obudowę , wymieni uszczelki na nowe , znajdzie wszelkie nieszczelności to można liczyć na dobry reku w dobrej cenie ...

 

No chyba że ktoś ma szczescie i trafi na taki przyzwoicie wykonany i złożony , gdzie nie oszczędzali na kleju i uszczelkach a sam montaż był staranny.

 

W niedzielę pakuje to cholerstwo , w poniedziałek kurier zabiera do fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.

Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

 

Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

 

Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.

 

pomimo fatalnej decyzji o umieszczeniu reku na nieogrzewanym strychu, co powoduje bardzo często wchodzenie w tryb rozmrażania wymiennika, również jestem na razie zadowolony z tego reku. w domu mam ok. 18 stopni, wg reku temp. wywiewana to 16 a temp. na anemostacie najniższą zaobserwowałem ok 14.5 stopnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy odczytujecie temperaturę z czujników reku? Jest jakieś ukryte menu? Jest to opisane w instrukcji czy przeoczyłem?

 

Na 5s wciskasz ^ i * i masz dostep do menu serwisowego.

Pierwsze 4 ekrany to predkosc obrotowa wentyli i temperatury nawiewu i wywiewu.

Dalej czarna magia :)

 

Wychodzisz przez ^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co "wymiennik krzyzowy" ?

 

Archaiczne rozwiązanie wymiennika ciepła opisany w aukcji poniżej:

http://allegro.pl/oxy-centrala-rekuperator-kinetic-b-250-montaz-i7131598043.html

"• wymiennik krzyżowy przeciwprądowy - odzysk do 92%,"

Jeśli krzyżowy to nie przeciwprądowy, bo to dwie różne konstrukcje.

Niestety szukając Googlami obrazków wnętrza tego rekuperatora nie znalazłem żadnych zdjęć wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standardowo, "nie znam sie, ale sie wypowiem"

Tam jest RS160

 

Przeciez wiadomo, ze skoro podane jest 92% to nie może byc krzyżowy...

Ja naprawde nie widze potrzeby wydawania 2k wiecej na rekuperator...

 

Producent się nie chwali, a sprzedawca jak byk pisze że krzyżowy. Rzekome 92% sprawności wymienników krzyżowych to standard w materiałach reklamowych producentów przestarzałych urządzeń.

 

Rzeczywiście nie ma sensu wydawać więcej jeśli wszystko działa. A co jeśli nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent się nie chwali, a sprzedawca jak byk pisze że krzyżowy. Rzekome 92% sprawności wymienników krzyżowych to standard w materiałach reklamowych producentów przestarzałych urządzeń.

 

Rzeczywiście nie ma sensu wydawać więcej jeśli wszystko działa. A co jeśli nie działa?

 

Gdzie Ty widzisz, ze pisze "krzyżowy " ???

Pokaż mi jakikolwiek matetial reklamowy reku, ktory ma faktycznie krzyzowy wymiennik, a producent podaje 92%

 

Czy Airpack dzialal poprawnie U WSZYSTKICH jego uzytkownikow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kaszpir u Ciebie wygląda tak jakby powietrze mieszało się z tym z dworu i w ogóle nie przechodziło przez wymiennik, albo jest duża nieszczelność i powietrze z dworu w jakiś sposób dostaje się do powietrza nawiewanego.

 

Wiesz nie chce gdybać bo przypuszczam że sa nieszczelności boi słuchać świst z obudowy i jak przyłoży się rękę od dołu obudowy to też czuć.

Rekuperator przyjechał z fabyki niby całkowicie przetestowany i w 100% sprawny , ale to jedna wielka ściema.

U mnie -14 na zewnatrz a w menu diagnostycznym +2 stopnie no i odczywiście system antyzamrożeniowy nie działa.

tak cudownie przetestowany i sprawdzony ...

 

Jak były temperatury plusowe to nawiew miałem od 12 do nawet 17 stopni ..

 

Co do czerpni i wyrzutni to już tyle razy kombinowałem , nawet dawałem nowe przewody i nic to nie dawało ...

 

Wywiew z pomieszczeń 22 stopnie !!! na centrali a nawiew do pomieszczeń -2 stopnie .

Zapewne cały wymiennik zamrożony ...

 

Ja mam już dość i nie chce mieć już nic wspólnego z produktami marki Vent-Axia.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...