Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebuję Waszej pomocy :

 

Otóż używam w domu rekuperator Kinetic B (z bypassem, bez czujnika wilgotności, ta wersja softu w której pomylone jest tłumaczenie "wł/wył") i od jakiegoś czasu chyba padł sterownik ponieważ cały czas włącza się w trybie osuszania. W ustawieniach mogę zmienić tryb osuszania na wyłączony ale prawie natychmiast przełącza się ponownie na tryb osuszania (na wyświetlaczu przestawiam na "off" i natychmiast przeskakuje na "on"). Oczywiście nie da się używać takiego rekuperatora , który cały czas pracuje na 100%.

 

U siebie mam skonfigurowany ten rekuperator do pracy z zewnętrznym czujnikiem CO2 i na odpowiedni zacisk podaję sygnał sterowania (chyba 0-10v - chyba się to nazywa "control mode 2").

 

Przed awarią pozwalało to sterować nim płynnie w określonym zakresie ale teraz nie reaguje na nic poza sygnałem włączenia (po zwarciu określonych styków włącza się od razu na 100% i nie reaguje na sygnał sterujący). Nie zmienia się nic nawet po zmianie trybu sterowania na "zwykły" (control mode 1) - z zadanymi godzinami w jakich ma pracować z określoną wydajnością.

 

Resetowanie do fabrycznych nie pomogło.

 

Czy ktoś z Was ma pomysł jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Cześć.

Jest tu jakiś użytkownik centrali kinetic advance s? https://ventaxia.lindab-polska.pl/pl/produkty/centrale-rekuperacyjne-z-wymiennikiem-krzyzowym-przeciwpradowym/vent-axia-kinetic-advance/informacje-ogolne.html

Można go nabyć za nieco ponad 6000zł. W porównaniu do wersji 250 ma modulowaną nagrzewnicę 2kW oraz max wydajność 350.

Dla zimnych Suwałk chyba lepiej kupić urządzenie z nagrzewnicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach kupisz też IZZi 300 ERV i zmieścisz się w zakładanym budżecie nawet dokupując do niego nagrzewnicę, której akurat ten model nie posiada.

Oba urządzenia są tak samo głośne.

Izy natomiast ma:

- wymiennik odzyskujący wilgoć

- wentylatory znanego producenta

- lepsze filtry powietrza

 

Oba te urządzenia miałem w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zdecyduje się na kinetic advance.

Filtry wystarczą mi najsłabsze, bo u mnie brak smogu.

Sama centrala kosztuje najtaniej jak znalazłem 6058zł. Za 450zł można dokupić moduł wifi. Warto mieć takie sterowanie? Centrala będzie w piwnicy, przez którą przechodzę kilka razy dziennie.

Centrala ta z wyjściami na 125 poradzi sobie z 7x63 nawiew i 6x63 wywiew? Czy lepiej zrobić 6 do 6? Jakie w swoich centralach montowaliście rozdzielacze?

Póki co nie potrafię znaleźć pasujących rozdzielaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Bawił się ktoś z podłączaniem rekuperatora do "inteligentnego domu"?

 

W planach mam podłączenie reku pod kostkę wifi Shelly (12-24V) dokładnie taka:

https://allegro.pl/oferta/shelly-1-v3-dopuszkowy-brama-wi-fi-no-dwupak-8029533160

 

która będzie uruchamiana czujnikiem wilgotności w toalecie. Oraz pod Sonoffa dzięki któremu będę mógł włączyć i wyłączyć reku (grille/ogniska).

 

Jak z drugą opcją nie mam problemu, bo Sonoff będzie na kablu zasilającym, tak z drugą nie do końca wiem i wolę się poradzić

 

Podpiąć go pod S/W1, czy SW4, czy P1?

Ta kostka musi dawać ciągły prąd? czy wystarczy chwilowe (jak dzwonek)?

Bistabilny czy monostabilny?

 

Ktoś poradzi?

Edytowane przez daamiann88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również muszę się w końcu zając dodatkowym sterowaniem tego reku. Oprócz możliwości zdalnego wyłączania urządzenia (kopciuchy) chciałbym również powiązać Kinetica z okapem bo jak go włączę straszne podciśnienie robi się w domu.

Wyobrazam sobie to tak ze w momencie uruchomienia okapu, nawiew reku przełączał się na 100%. HA to ogarnie tyko kwestia jego integracji reku. Udało się komuś coś takiego ??

I jeszcze jedno. Czy ktoś robił dodatkowa skrzynke filtracyjna (G5+G7) na filtrach kieszeniowych ? Czy nasz reku, mający jednak bardzo lichy spręż, to uciągnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...