Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Super, dzięki za sprawdzenie nass :) czyli kwestie podłączeń i montażu mamy jasną. Pozostaje mi uporać się jeszcze z tą wodą w kanałach.

Jeśli nadal będzie to samo to pozostaje pkt 3 i 4 jako przyczyna komunikatu. Pojawia się jeszcze u Cb ten komunikat?

Sprawdzałeś może czy działa ten tryb osuszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będzie to samo to pozostaje pkt 3 i 4 jako przyczyna komunikatu. Pojawia się jeszcze u Cb ten komunikat?

Sprawdzałeś może czy działa ten tryb osuszania?

 

W sumie to nie wiem, wczoraj o 18 zostawiłem reku na osuszaniu i jeszcze tam nie byłem. Przez jakieś pół godziny jak snułem się po budowie wszystko działało. Sprawdzę dzisiaj wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie jest ok, przestawiłem na wyciag 70% nawiew 50%. i tak działało przez kilak godzin jak byłem na budowie. Komuniakt o niskiej temp się nie pojawił.

Z wodą w kanałąch już sobie poradziłem, zostało mi jeszcze kilka kanałów ale znalazłem patent. Długi peszel i gąbka :D robią robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie jest ok, przestawiłem na wyciag 70% nawiew 50%. i tak działało przez kilak godzin jak byłem na budowie. Komuniakt o niskiej temp się nie pojawił.

Działa bo temperatura zewnętrzna się podniosła. Zmniejszanie wywiewu nie ma tu nic do rzeczy.

U mnie śledztwo trwa i chyba zbliża się ku końcowi - podejrzani to czujniki temp.

Mały tip do zdiagnozowania Twojego przypadku:

- wejdź do diagnostyki - przytrzymaj przez pięć sekund strzałkę w górę razem z gwiazdką

- przewiń strzałką w dół na ekran "Diagnostyka 02" - wyświetla temp z czujnika zewnętrznego

- przewiń na ekran 03 - wyświetla temp wewnętrzną

Napisz jakie były wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jeszcze gdzie mają być podpięte czujniki:

- temp zewnętrznej złącze J4, oznaczony zieloną naklejką na płytce drukowanej

- temp wewnętrznej - złącze J5 i żółta kropa

Przydałaby się jeszcze rozpiska co znaczą pozostałe screeny w diagnostyce, ale nie wiem czy dadzą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że możesz mieć racje Nass, temperatura na zewnątrz oscylowała wczoraj w okolicach +4 stopni wieczorem. Dziś też jest ciepło, ciekawe czy jak przyjadę popołudniu na budowę to będzie działać. Odrazu sprawdzę te odczyty temperatur w Diagnostyce. Dzięki wielkie :lol2:. Fajnie że podałeś te serwisowe triki. Napisze jakie mam odczyty.

Przydało by się jeszcze zrobić pomiar jakimś termometrem zewnętrznym dla porównania wyników, nie wiem tylko jak wprowadzić ten dodatkowy termometr czy do kanału?:confused:, chyba że zdejmę obudowę i jakoś wprowadzę tam czujnik, nie wiem tylko ile tam miejsca bo mam taką sonde termopara metalową. Albo jeszcze lepiej wpakować na stałe jaki malutki sensor i podpiąć go pod arduino i przy okazji monitorować te parametry online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa bo temperatura zewnętrzna się podniosła. Zmniejszanie wywiewu nie ma tu nic do rzeczy.

U mnie śledztwo trwa i chyba zbliża się ku końcowi - podejrzani to czujniki temp.

Mały tip do zdiagnozowania Twojego przypadku:

- wejdź do diagnostyki - przytrzymaj przez pięć sekund strzałkę w górę razem z gwiazdką

- przewiń strzałką w dół na ekran "Diagnostyka 02" - wyświetla temp z czujnika zewnętrznego

- przewiń na ekran 03 - wyświetla temp wewnętrzną

Napisz jakie były wartości

 

To jeszcze trzeba załadować czujnik na wywiew i nawiew i mamy komplet. :)

Ciekawe czy na płytce jest miejsce na dodatkowe termopary i czy z wyświetlacza można dojść do diagnostyki 01 i 04 bo coś czuję, że może być taka opcja. Za dodatkowe 20 zł można mieć cały podgląd temperatury w reku.

Dzięki wielkie za tip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trzeba załadować czujnik na wywiew i nawiew i mamy komplet. :)

Ciekawe czy na płytce jest miejsce na dodatkowe termopary i czy z wyświetlacza można dojść do diagnostyki 01 i 04 bo coś czuję, że może być taka opcja. Za dodatkowe 20 zł można mieć cały podgląd temperatury w reku.

Dzięki wielkie za tip.

 

Dzisiaj będę grzebał przy płytce to zobaczę, ale z tego co mi się kojarzy chyba nie ma dodatkowych gniazd.

Diagnostyka składa się z kilkunastu, może dwudziestu screenów, przełączasz się między nimi strzałkami góra/dół. Problem w tym, że nie wiadomo co który screen oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca na czujniki opór - nie rozbierałeś jeszcze obudowy? ;)

 

Rozbierałem ale sie nie przyglądałem aż tak bo skupiałem się na odpływie, albo na podpięciu pilota przewodowego.

No wiec sprawdziłem i podaje jakie parametry podaje u mnie reku w Diagnostyce.

D. 02: 15 C 00

D. 03: 08 C 00

Temperatura na zewnątrz jaką pokazuje mi piec to 7 st. C

Jeżeli czujnik 02 to temp. zewnętrzna a 03 to wartość temp. wewnętrznej to ewidentnie mam zamienione czujniki temperatur.

Nass a jak jest u Cb? Bo coś czuje że pewnie masz tak samo tylko czekałeś na potwierdzenie że u mnie jest podobnie. Dlatego teraz nie ma problemu bo temp na zewnątrz się podniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj strzałkę do góry przez 5 sekund.

A ta temperatura D.03 to jest nawiewu do pomieszczeń czy temperatura wyciągu/wywiewu?

 

Temperatura D.03 to temp powietrza wyciąganego z pomieszczeń, ale jeszcze przed wymiennikiem.

D.02 to powietrze wprost z czerpni (zewnątrz)

 

morelowy, mam rozwiązanie naszych problemów i jak to często bywa jest banalnie proste. Dzisiaj wysłałem jeszcze zdjęcia gdzie co mam podłączone i producent potwierdził, że kanały mam podpięte dobrze, czyli Ty również. Problem wynika z zamienionych pozycji montażu czujników. Czujnik, który jest w kanale, który wyciąga powietrze z domu (u Ciebie po lewej) powinien być podpięty do gniazda J5 na płytce a założę się, że jest do J4. Czujnik który jest na kanale czerpni musi być podpięty do J4.

Trzeba zdemontować osłonę, panel i wysunąć płytkę drukowaną. Potem tylko zamienić kabelki(są wystarczająco długie, nie trzeba wydłubywać czujników) złożyć, włączyć i po raz kolejny zostać bohaterem w swoim domu:wiggle:

 

Daj znać jak Ci poszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...