Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

Daj znac jaka cene udalo Ci sie ugrac ;)

 

Po kilku telefonach, dzisiaj dopiero dostałem odpowiedz, 4000 brutto + koszt wysyłki 123PLN. "Ceny poszły w górę, i nie jest to zależne od nich tylko od dostawcy"

Panowie wiem, że na Kinetic'u jest bezpośrednio sterowanie, a jaki dodatkowy sterownik do pomieszczenia polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po kilku telefonach, dzisiaj dopiero dostałem odpowiedz, 4000 brutto + koszt wysyłki 123PLN. "Ceny poszły w górę, i nie jest to zależne od nich tylko od dostawcy"

Panowie wiem, że na Kinetic'u jest bezpośrednio sterowanie, a jaki dodatkowy sterownik do pomieszczenia polecacie?

 

ja mam Vent- Axia Dubler. Wygląda jak panel na centrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również takowy dubler posiadam. Ma dokładnie takie same funkcje jak na panelu urządzenia. Minusem jest brak podświetlania. Kabel w zestawie, ale ja już miałem pociągnięty swój i schowany pod tynkiem. Montaż w puszce.

Są też wersje bezprzewodowe. Jak reku gdzieś dalej to warto dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz że to coś da? Skoro mroźne powietrze czerpie z zewnątrz no to ile byś nie ocieplił to i tak wymiennik w końcu może przymarzać. Dlatego inni producenci stosują nagrzewnice wstępną. No chyba ze masz bardzo zimno na tym strychu że dochodzi do ujemnych temp. To fakt warto wtedy go trochę ocieplić. Ja swój mam w garażu to aż tak zimno nie jest. Daj znać jakie efekty uzyskasz. A czym ocieplasz wełną czy styro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz że to coś da? Skoro mroźne powietrze czerpie z zewnątrz no to ile byś nie ocieplił to i tak wymiennik w końcu może przymarzać. Dlatego inni producenci stosują nagrzewnice wstępną. No chyba ze masz bardzo zimno na tym strychu że dochodzi do ujemnych temp. To fakt warto wtedy go trochę ocieplić. Ja swój mam w garażu to aż tak zimno nie jest. Daj znać jakie efekty uzyskasz. A czym ocieplasz wełną czy styro.

 

próba nie szczelba. strych mam nieocieplony. Początkowo zbudowałem ze styro 12cm domek dla reku ale to nie wiele pomogło. Było jak opisywałem. Teraz po prostu zasypałem cały reku granulatem styro :) Nie wiem czy coś to da. Poobserwuje i napiszę. To co na razie zaobserwowałem, to wzrosła temp. wywiewana z domu z 16 na 17 stopni. Jeszcze nie mieszkam, w domu utrzymuje jakieś 18,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem ciekawą sprawę w swoim reku.

 

Nawiew 30%

Wywiew 25%

 

Temperaura powietrza z domu 20,5

Temperatura powietrza do domu 19,9

 

W momecie wyciagniecia filtra f7 z czerpni temperatura nawiewu do domu spada w ciagu kilku minut o 2 stopnie C. Gdy wsadzę filtr z powrotem, różnice temperatur znowu wynoszą około 0,5-06 stopnia.

Mam to rozumieć tak, że przez zwiększony przepływ powietrza spowodowany zmniejszeniem oporów więcej potwietrza zimnego zmniejsza sprawność reku. Zobacze jak zwiekszę nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem ciekawą sprawę w swoim reku.

 

Nawiew 30%

Wywiew 25%

 

Temperaura powietrza z domu 20,5

Temperatura powietrza do domu 19,9

 

W momecie wyciagniecia filtra f7 z czerpni temperatura nawiewu do domu spada w ciagu kilku minut o 2 stopnie C. Gdy wsadzę filtr z powrotem, różnice temperatur znowu wynoszą około 0,5-06 stopnia.

Mam to rozumieć tak, że przez zwiększony przepływ powietrza spowodowany zmniejszeniem oporów więcej potwietrza zimnego zmniejsza sprawność reku. Zobacze jak zwiekszę nawiew.

 

Włączył się po prostu tryb antyzamrożeniowy... u mnie niestety nawiew zaczął już się całkowicie wyłączać. Mam nadzieje że jak już zamieszkam i temp. w domu podniosę do ok 21-22 stopni to zwiększy mi się temp. wywiewana i trochę przesunę moment całkowitego wyłączenia nawiewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy można podłączyć jakiś moduł, który pozwoli na sterowanie z androida..?

 

jest możliwe, ale musiałbyś sobie sam polutować i napisać oprogramowanie

 

Włączył się po prostu tryb antyzamrożeniowy...

 

U mnie rekuperator jest w pomieszczeniu gospodarczym, i jeszcze ani razu się ten tryb nie wyłączył. Z reszta najniższa temperaturę jaką zanotowałem to - 2 stopnie

 

A co w tym takiego dziwnego ? Fizyka.

Zwiekszasz ilosc nawiewanego, zimnego powietrza, a ogrzewające je cieple powietrze pozostawiasz na stalym poziomie.

Normalne, ze temp nawiewu spada

 

Teraz mam wywiew 30 i nawie 30 a różnica jest 0,3 stopnia pomiędzy nawiewem a wywiewem.

Zamontuj u siebie czujniki to zaczniemy coś porównywać i analizować.

Edytowane przez meczesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...