Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

No u mnie -7 stopni na zewnątrz i + 10 stopni idzie do pomieszczeń. Tragedia.

 

Jak dla mnie użyte uszczelki są zbyt kiepskie. Wygląda jakby użyto jakiś miękkich które się lekko zdeformowały i dają zbyt mały docisk , ale to takie gdybanie.

W starym rekuperatorze (Sentinel Kinect) pamiętam że wymiennik dużo ciężej się wyjmował i uszczelki dawały większy opór. Tutaj wychodzi bez żadnego oporu , więc podejrzewam uszczelki , ale czy to dobry trop to nie wiem , ale z drugiej strony to nowy rekuperator kupiony legalnie , więc niech serwis lub gwarant się tym zajmie ...

 

Napisałem do sprzedawcy i zobaczymy co napiszą , a jak nie napiszą to zadzwonię ...

 

Mam nadzieję że wezwą serwis i przyjedzie jakiś kumaty serwisant i ogarnie problem ..

 

PS. Dziś rano na zewnątrz - 8stopni , nawiew +6 stopni !.

Masakra. Rekuperator wyłączyłem . Dziś dzwonię z reklamacją do sprzedawcy.

 

Być może mamy ten sam problem, pytałem ponad miesiąc temu w innym wątku.

Miałem temperatury jak na zdjęciu poniżej.

 

DSC_0356.jpg

 

jak by było -7 na czerpni to pewnie też by mi nawiewało około 10C

 

Sprawdzałem prędkości powietrza anemometrem na anemostatach i przy wydajności ustawionej 30/30 nawiew był dużo większy niż wyciąg.

Myślałem że to wina oporów instalacji i filtrów. Odpiąłem wszystkie króćce i wyjąłem filtry, sprawdziłem prędkości anemometrem bezpośrednio na króćcach i wynik wyszedł taki jak na zdjęciu poniżej.

 

01_pl.jpg

 

żeby zrównoważyć bilans musiałem zwiększyć prędkość wentylatora wywiewnego na 42% w stosunku do 30% nawiewnego i dopiero teraz prędkości się zgadzają i sprawność wzrosła. nie czuć zimnych powiewów, wilgotność 40%. Też rozważam reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

khaos, co to za ustrojstwo podłączyłeś do Kinetica? Napisz parę słów, bo wygląda bardzo ciekawie ;)

 

Zaczynam się martwić czy dokonałem właściwego wyboru jeśli chodzi o rekuperator...

 

To termometr zrobiony na zamówienie, 4 czujniki zamontowane na króćcach reku + jeden wewnątrz domu i 1 na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mamy ten sam problem, pytałem ponad miesiąc temu w innym wątku.

Miałem temperatury jak na zdjęciu poniżej.

 

 

żeby zrównoważyć bilans musiałem zwiększyć prędkość wentylatora wywiewnego na 42% w stosunku do 30% nawiewnego i dopiero teraz prędkości się zgadzają i sprawność wzrosła. nie czuć zimnych powiewów, wilgotność 40%. Też rozważam reklamację.

 

W menu serwisowym podaje mi 30% 39% , ale ustawiony mam domyślnie na 30% ..

 

Nawiew z zewnątrz i wywiew na zewnątrz mają dość krótkie odcinki (nawiew chyba z 1,5m , wywiew z 3m) i raczej jakiś wielkich oporów nie ma ani zwężek , bo czerpnia/wyrzutnia jest fi200 z redukcją do fi125.

 

Najgorsze że gdybym nie kupił termometru dalej bym żył w błogiej nieświadomości że mam super sprawność..

 

Gdybym chciał tani , nieszczelny rekuperator z przeciętną sprawnością to bym kupił sobie Lunę 200 za niecałe 2000zł a nie rekuperator za ponad 4000zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnym dystrybutorem na Polskę firmy VentAxia jest LIndab.

 

Już od dawna powtarzam, że VentAxia w Polsce serwisu nie ma.

Najszybciej dostaniecie o=pomoc bezpośrednio u producenta.

Im więcej takich maili dostaną, tym bardziej nacisną na Lindab.

 

Jakby nie patrzeć tak samo Lindab, jak i jego pośrednicy (sklepy internetowe) to tylko hurtownie i nie posiadają oni mobilnego serwisu, który podjedzie i naprawi urządzenie.

Piszcie do VentaXIa niech wymuszą na Lindab wymianę urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekleiłem z mojego dziennika budowy ...

 

Dziś zadzwoniłem do sklepu (hurtowni) z której kupowałem (Dom-Went) Powiedziałem jaki jest problem i że wysłałem do nich emaila.

Pani poinformowała że jak nie montowała mi rekuperatora specjalistyczna firma to nie mam gwarancji.

Nie ukrywam że się wkurzyłem , bo to nie jest moja pierwsza centrala jaką instalowałem i naprawdę montaż nie wymaga jakiś niesamowitych zdolności. Dodatkowo dowiedziałem się że aby jeszcze była ważna gwarancja trzeba co roku wykonać minimum 2 przeglądy w roku , oczywiście też przez specjalistyczną firmę inaczej gwarancji brak.

Zatem każdy kto sam montował lub nie zrobił minimum 2 przeglądów nie ma gwarancji ...

 

Nie ukrywam że się wkurzyłem. Napisałem pisemko z reklamacją i skorzystam z rękojmi i niech naprawiają albo wymieniają.

 

Więc jak ktoś myśli o Kineticu i samodzielnym montażu to przestrzegam i lepiej szukać czegoś innego , bo wygląda że dystrybutor na Polskę robi wszystko aby nie naprawiać i serwisować tych centrali ...

 

Gdybym wiedział że są takie "warunki' to bym nawet nie spojrzał na taką centralę ..

 

Dzwoniłem do głównego importera i pytałem, czy sprzęt musi być podłączony przez specjalistę, otrzymałem odpowiedz iż nie ma takiej konieczności (http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,kontakt.html). Teraz już sam nie wiem jaka jest prawda...

W sobotę uruchamiałem sprzęt pierwszy raz, pochodził kilka minut i włączył się system przeciwzamrożeniowy. W domu jeszcze nie mieszkam, trwają prace wykończeniowe, temperatura wewn. ok 17-18 st. C. Reku na poddaszu docieplonym 25cm wełny, nie wiem jaka temperatura była na poddaszu ale było odczuwalnie zimniej, na zewnątrz termometr samochodowy pokazywał ok.2 st.C.

Możecie "wrzucić" na szybko jakieś wskazówki / uwagi, dlaczego tak szybko się wyłączył. Dodam, że ruszył na fabrycznych ustawieniach, nic nie grzebałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że Kinetic z założenia jest centralą która powinna być umieszczona w pomieszczeniu ogrzewanym. Zaprojektowali go tak, że można umieścić go w szafce, panel sterowania też do tego dostosowany...

Ale to tylko moje domysły ;)

Sam bedę go kupował i u mnie będzie wisiał w korytarzu gdzie mam 22C. Mam nadzieję, że mu to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką temp. nawiewaną masz przy anemostacie ?

 

Wsadziłem czujnik do anemostatu i temperatura wynosiła w zależności od odległosci

w salonie 19,1

w sypialni 18 (najniższa jaką zanotowałem w sypialni była 17,1) więc znacząco się różni z tym co pokazują czujniki w kanałach przy rekuperatorze. Ale wiem, ze są one sprawne i wszystkie pokazują jednakową temperaturę (błąd 0,1 stopnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mamy ten sam problem, pytałem ponad miesiąc temu w innym wątku.

Miałem temperatury jak na zdjęciu poniżej.

 

żeby zrównoważyć bilans musiałem zwiększyć prędkość wentylatora wywiewnego na 42% w stosunku do 30% nawiewnego i dopiero teraz prędkości się zgadzają i sprawność wzrosła. nie czuć zimnych powiewów, wilgotność 40%. Też rozważam reklamację.

 

U mnie w menu serwisowym mimo że mam ustawiony nawiew/wywiew na 30% pokazuje mi 30% i 39% ...

Co ciekawe jak zwiększę nawiew aby spróbować zrównać nawiew z wywiewem to wygląda jakby elektronika tez z "automatu" podnosiła ?

Czyżby jakieś oszustwo elektroniki aby był lepszy odzysk ???

 

U mnie raczej oporów nie powinno być wielkich (nawiew z zewnatrz budynku i wyrzut na zewnątrz budynku) bo rury krótkie i jakiś wielkich oporów zapewne nie mają ...

 

Wczoraj zdemontowałem rekuperaor , wylałem wodę z wymiennika i jeszcze raz spokojnie go złożyłem.

Sprawność podskoczyła i było naprawdę nieźle , ale po kilku godzinach sprawnośc zaczęła spadać i spadła o kilka stopni :(

jak włączę na max tryb oczyszczanie to słychać świst wody i więcej wody idzie do kanalizacji (na razie testowo idzie bezpośrednio do 5l butli abym mógł widzieć czy woda 'schodzi" z rekuperatora.. Po przedmuchaniu sprawnośc wzrasta o około 2 stopnie ...

 

Jednakże ciągle jest nie tak jak powinno bo chyba ciagle gdzieś jest nieszczelne , ale sprawdzałem , oglądałem i nie mam pojęcia.

 

Reklamację moją hurtownia wysłała do producenta ? Choć zapewne chodzi o dystrybutora ...

Ciekawy jestem jaki będzie efekt , bo szczerze mówiąc od kilku dni jestem "niewolnikiem" rekuperatora :(

 

Tak z ciekawości.

Czy ktoś z Was "obracał" rekuperator aby z modelu "prawego" zrobić lewy ? Pytam bo jak obracałem i jestem lekko zdziwiony bo według instrukcji powinny się zgadzać nadruki na obudowie (strzałeczki na górze obudowy) i tak zrobiłem , ale wtedy logo firmy znajduje się od strony ściany ?

Trochę dziwne że napisu nie ma z obu stron , bo po zmianie z wersji prawej na lewej napis jest od tyłu ?

 

I jeszcze jedno pytanie. Do czego służą te czarne gumowe "kółeczka" jakie są dołączone ? Są 4 sztuki i chyba są to kółeczka antywibracyjne do montażu rekuperatora w dołączonych listwach montażowych ? Pytam bo nigdzie nie znalazłem do czego to służy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ustawie nawiew i wywiew na 30%, to mam w menu serwisowym nawiew 30% i po przekliknieciu na kolejna pozyzje wywiew tez 30%

 

A ja mam 30% i 39% w menu serwisowym. A sam rekuperator ma ustawiony nawiew/wywiew na 30%/30% , więc widać że chyba coś nie tak. Wyjąłem króćce z rurami i nic się nie zmieniło.

 

Dodatkowo widzę że "zalewa" mi rekuperator. Zbiera się w wymienniku woda i później jak wyjmę wymiennik to sporo wody z niego wylewam do wanny.

Jak wyleję wodę to sprawność od razu wzrasta ale więcej niż 80-82% nie udało mi się uzyskać , ale później powoli , powolutku temperatura nawiewu spada i tak samo sprawność ..

 

Wygląda że jest jakaś nieszczelność i zapewne gdzieś sie miesza powietrze i zapewne to powoduje że za dużo wody jest w wymmieniku i spada sprawność.

 

Ale żadnych modyfikacji i przeróbek nie będę robił bo urządzenie nowe i chce aby wymienili na inne bez wad albo naprawili ...

 

Sprawdzałem czy spust skroplin działa prawidłowo bo myślałem że może być zapchany albo coś nie tak z spadkiem , ale działa ok i spadek też jest ok.

 

Już nie mam sił. Już go dokładnie z każdej strony oglądałem. Wygląda jakby obudowa była niezbyt szczelnie sklejona bo widzę jakieś szpary , ale gdzie dokładnie jest ta "największa" nieszczelność to nie wiem ...

 

A jest bo słyszać jakiś szum i świst ...

 

Czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji , bo mam już dość tego rekuperatora :(

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 30% i 39% w menu serwisowym. A sam rekuperator ma ustawiony nawiew/wywiew na 30%/30% , więc widać że chyba coś nie tak. Wyjąłem króćce z rurami i nic się nie zmieniło.

 

:(

 

A ja mam 29 i 39, obroty 1205 w pozycji 00 menu serwisowego, oraz oraz 30 i 39 obroty 1225 w pozycji 01 menu serwisowego.

Nawiew / wywiew mam ustawiony na 29/30%

Wiec wszystko sie zgadza.

Patrzysz na to, co jest napisane jedno, obok drugiego, czy przeklikujesz na kolejna pozycję ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 29 i 39, obroty 1205 w pozycji 00 menu serwisowego, oraz oraz 30 i 39 obroty 1225 w pozycji 01 menu serwisowego.

Nawiew / wywiew mam ustawiony na 29/30%

Wiec wszystko sie zgadza.

Patrzysz na to, co jest napisane jedno, obok drugiego, czy przeklikujesz na kolejna pozycję ?

 

Mam tak:

 

00 - 030/039 % 1182

01 - 030/039 % 1158

 

W konfiguracji mam ustawiony nawiew i wywiew na 30% , czyli jak w ustawieniach domyślnych

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 30/30, wiec wywiew nie jest podbity, dla poprawienia osiągów, jak pisałeś.

 

A te 39% co oznacza ?

 

Ale i tak nie zmienia to faktu że trafił mi się jakiś felerny egzemplarz :(

Cieknie z niego , zapewne jakieś są nieszczelności , ale jak go dokładnie oglądałem (sklejenie obudowy styropianowej) to do doskonałości dużo brakuje i sądzę że po prostu małymi szparkami robią się nieszczelności i spada sprawność.

Zastanawiam się też czy czasami czy nie winny jest bypass , bo dziura na kasetę bypassa duża i nie wiem czy całkowicie uszczelki ją zakrywają i uszczelniają ...

Chociaż jak wziąłem latarkę i zaczałem patrzeć to jest tyle miejsc gdzie może być nieszczelność że byłem przerażony ...

 

Na razie "ratuję" się tym że włączyłem "przedmuch" i co 8 godzin przez kilka minut centrala działa na 100% i dzięki temu pozbywa się nadmiaru wilgoci i wzrasta sprawność , ale i tak waha się pomiędzy 70-80% max ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...