Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem, piec na ekogroszek


Szymon Misztal

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów! Trzy lata temu kupilem mieszkanie o powierzchni ok. 80m2. Mieszkanie ogrzewa piec na ekogroszek 15kw, rurki miedz, grzejniki blaszane, sterownik geco g403-p02. Problem polega na tym ze jak bym nie ustawil i tak spala okolo 25 kilo na dobe, wydaje mi sie ze to troche duzo. Dziwna rzecza tez jest to ze grzejniki zaczynaja byc cieple dopiero przy okolo 53stopniach na piecu mimo ze pompka wlacza sie od 40 stopni. Ostatnio wymienilem pompke bo myslalem ze to moze jej wina ale okazalo sie ze na nowej jest tak samo. Jesli cos zle napisalem to z gory sorki bo raczej nie mam wiekszego pojecia w temacie. Licze na jakies rady. Pozdtawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam gdzieś w piwnicy zaworu 3 drogowego i ustawiony na jakąś temp

 

Zadnego takiego nie widac, gdzie on by sie znajdowal, gdzies w okolicach pieca pewnie?

Jest tylko taki zawor: http://www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/produkty-dla-instalacji-na-paliwo-stale/vtc500

Edytowane przez Szymon Misztal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ochronę pieca zrealizowana na tym zaworze 3D termostatycznym(link co podałeś). pewnie jest na temp. 55* dlatego masz tak jak masz. najpierw piec musi rozgrzać sie do temp. 55* dopiero wtedy puści na grzejniki. albo wymienisz ten zawór na nizsza temperature, albo bedziesz grzał mocniej piecem. Masz za duzy ten piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zaworze pisze cos jakby 45*C, moze faktycznie to jego wina. A piec taki juz byl jak kupilem mieszkanie. Juz trzeci rok z tym walcze i nie potrafie tego rozgrysc. Myslalem ze jest gdzies moze zapowietrzony ale wydaje mi sie ze skoro przy wyzszych temp grzeje to chyba raczej odpada, wymienialem tez czujnik temperatury bo myslalem ze on nie daje rady ale dalej to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którzy piszą powyżej mają rację, musisz grzać sporo powyżej 50 stopni, ja bym Ci proponował ustawić 60 nawet na sterowniku...

 

ALE ten Twój sterownik to mega syf, wiem bo miałem taki u siebie i to on był powodem dużego spalania..

 

ALE u Ciebie nie warto zmieniać sterownika bo piec masz sporo za duży.

 

Warto za to pomyśleć o zmianie pieca/ogrzewania bo wywalasz kasę w komin, pozdrawiam.

 

edit

 

na początek sugeruję wklepać parametry i poczytać wyniki:

 

http://cieplowlasciwie.pl/

Edytowane przez rk80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 z tego forum, on mi polecił odpowiedni kilka lat temu i śmiga aż miło do dziś. Ale poważnie zastanów się nad piecem, czy opłaca Ci się dokładać do niego, czy nie lepiej zmienić na mniejszy i oszczędniejszy

 

Sam wymieniałem wedle jego wskazówek

Edytowane przez rk80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz stera na 2pompy do podajnika, który fajnie pracuje, to na aktualna datę polecam

SPPv2L

coś takiego:

http://kotly.es24.pl/opis/2665644/sppv2l-do-podajnika-pompy-cocwu-internet.html

 

jak musisz obsłużyć więcej pomp, siłownik zaworu i ma być więcej "wodotrysków" to albo Iryd PID kolor albo SPPv2 w dużej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...