Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak wentylacji w domu


Recommended Posts

Witam.

 

W wynajmowanym mieszkaniu nie posiadam wentylacji.

Tzn przy ogrzewaniu mieszkania jest ciepło, lecz gdy wilgotność rośnie do 50 % odczuwam chłód, pomaga otwieranie okien i wietrzenie mieszkania. Po tym jestem lepiej wilgotność spada i jest ok. Na innym wątku mi napisano że problem tkwi w wentylacji. I tu się mogę z tym zgodzić. Okna stare plastiki lecz wymieniłem wszystkie uszczelki by ciepło nie uciekło z domu.

W łazience była kratka, gdzie zauważyłem że na zewnątrz domu na tej ścianie idzie dość długa rura w górę, zawsze z tej kratki wiało strasznie także zamontowany został wentylator z przepustinca by zimne powietrze nie dostawalo się do łazienki. W kuchni podoba sytuacja, dziura w ścianie i rura na zewnątrz w górę, a do tego podłączony okap, również założyłem przepustnice by zimno się nie dostawalo i jest wszystko niby pięknie, lecz nawet gdy ogrzewam to odczuwam chłód w domu, wszystko przez wentylację.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Gdzieś wyczytałem o wycięciu w oknach po 5 cm uszczelek wtedy powietrze będzie napływać do środka, lecz jak ta wilgoć ma się wydostać z mieszkania? Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnij okna, wyjmij uszczelki. I dopilnuj żeby z kratek był ciąg. Sprawdź np. płomieniem. Jeśli przy rozszczelnionych oknach nie ma ciągu, to zdemontuj wszystkie urządzenia które zainstalowałeś w kratkach.

 

Gdy zdemontuje wszelkie wentylatory i rozszczelnie okna to nic nie daje. Dopiero gdy otworzę okno to jest wywiew z kratki w łazience i kuchni.

 

Czy polecenie założyć nawiewnik okienny czy wrebowy? Co będzie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie któryś z sąsiadów zakłóca pracę wentylacji grawitacyjnej.

W takim razie ja bym zaryzykował rekuperator montowany w ścianie. To w wersji bogatej. Na biedno to wentylacja mechaniczna z wymuszonym nawiewem i wywiewem bez odzysku. Czyli dwa wentylatory.

Ja to mieszkanie wynajmuje, więc nie ma sensu inwestować w to dużych pieniędzy, gdyż wlasciciel stwierdzi że nie chce w to inwestować.

Zależy mi żeby ta wentylacja była ale tanim kosztem. Znów dziurawic ścian tez nie chce, dlatego chciałbym zamontować nawiewnik okienny bądź wrebowy, tylko nie niem który będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...