Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TIKKURILA - farba, farby: opinie, kolory, rodzaje, malowanie


mijja

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pisałem już na ten temat. Uważam, że są to "JESZCZE"jedne z najlepszych farb dostępnych na naszym rynku. Choć ze smutkiem przyznać muszę, iż różnica w produkcie fińskim a polskim odpowiedniku jest zauważalna. Nie wiem jak się to dzieje ale co tylko zaczynamy robić w kraju jest do d... . Przykłady można mnożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tikkurilla jest the best

 

 

Tylko uwaga na kupowanie w dużych marketach:

jeżeli chcecie kolor z dużą ilością pigmentów to w markecie,

jeżeli kolor z małą ilością , np. pastelowy, jasny to tylko w małym sklepie, tzn takim, w którym farba zasadnicza i pigmenty to dwa osobne składniki ceny!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałam 4 i pół roku temu i znakomicie trzyma. Nie wiem jak teraz ale wtedy była ok. 1/3 tańsza od reklamowanego naówczas Duluxa. Bardzo dobrze kryje, niemniej trzeba odczekać przynajmniej 1 dzień między 1-wszą a drugą warstwą do wyschnięcia. Gdy pierwsza warstwa jeszcze nie wyschła wówczas przykleja się do wałka i schodzi przy powtórnym malowaniu, 2-giej warstwie.

 

I chyba jest rzeczywiście antystatyczna, bo u nas prawie w ogóle mimo tego czasu nie widać kurzu.

 

Kupowałam w Wawie na Zoliborzu w takim sklepiku - dawny, przedwojenny Elbe, teraz ma jakiś zwiariowany szyld "grafffitami" jest naprzeciw kościoła Popiełuszki, zaraz za rogiem Empiku.

 

Moja dobra rada: jeśli już wybierzesz kolor z wzornika, rozjaśnij go bielą jeszcze o połowę tej objętości. To co we wzorniku Ci odpowiada, w naturze wychodzi - w dużej powierzchni ściany - znacznie ciemniejsze. Po pierwszym malowaniu przeżyliśmy szok!

 

ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 years później...

próbki znajdziesz w niemal każdym sklepie - ale to co na próbce nie zawsze wyjdzie tak samo na ścianie.

My najpierw kupiliśmy po litrze kolorów, które wybraliśmy i pomalowalismy na próbę sciane, którą nam ekipa pozwoliła i wtedy wiedzielismy, które nam odpowiadają a które nie.

 

Aby kolory były bardziej wyraziste należy brać o ton dwa ciemniejsze niż to co na próbniku, bo w rzeczywistości kolory na ścianie wychodzą ciut bledsze.

 

Ogólnie Tikkurile gorąco polecam:)

My mamy Optivie 5 - półmat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kolory były bardziej wyraziste należy brać o ton dwa ciemniejsze niż to co na próbniku, bo w rzeczywistości kolory na ścianie wychodzą ciut bledsze.

No chyba jest dokładnie odwrotnie. Trzeba brać o ton jaśniejsze. W próbniku przeważnie są otoczone białą ramką lub ogląda się je na jasnym tle (w powietrzu) i w dodatku są to niewielkie pola. Dlatego w realu wychodzą zawsze ciemniejsze i można się zdziwić.

Najlepszą metodą jest pmoalowanie kawałka ściany próbką koloru.

Tikutillę Optiva Mat mam od kilku lat w mieszkaniu i była to najlepsza i najtrwalsza farba, którą malowałem. Porównuję tylko z poskimi produktami sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...