Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TIKKURILA - farba, farby: opinie, kolory, rodzaje, malowanie


mijja

Recommended Posts

Witam,

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat:D

Niedawdno zabrałem się za malowanie pokoju na istniejącą już farbę i w związku z tym mam kilka pytań.

Najepierw umyłem ściany i sufit póżniej zeskorbałem odpadującą farbę i zagruntowałem wszystko unigruntem, po tym zrobiłęm wyprawki akryl putzem(finish) i zeszlifowałem . Chciałem zagruntować teraz jeszcze raz to wszystko, ale podobno uni grunt nie za bardzo nadaję się pod tikkurile (pół-mat), powstają jakieś zacieki i plamy. Fachowiec na tym forum radził nawet usunąć uni grunt i użyć srodka tikkurila premier.

I teraz nie za bardzo wiem co dalej... Czy zagruntować to wszytsko tym podkladem od tikkurili czy jakos zmywać unigrunt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forumowiczów. Odświeżam temat, bo niestety po pomalowaniu sufitów farbą Tikkurila super white powstały plamy i utrzymuje się w mieszkaniu dziwny chemiczny smród . Sufity wcześniej były malowane farbą gruntującą a tynk był świeży tzn. nowy ale czysty i suchy. W mieszkaniu działa wentylacja mechaniczna i od prawie 3 tygodni dalej czuć "chemię":evil:. Nie wiem, czy sprzedano nam przeterminowaną farbę, czy była to może podróbka? Nie zmienia to faktu, że w mieszkaniu śmierdzi i sufit jest w łaty po 3-krotnym malowaniu. Nie wiemy co robić? Kupić inną farbę i malować 4 raz? Czy chemiczny odór zniknie :confused:???? Edytowane przez agathas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tikkurila Ekspert

@agathas

 

Dziękujemy za zapytanie dotyczące naszych produktów. Bez znajomości szczegółów związanych z procesem malowania trudno jest zdefiniować przyczyny zgłaszanych problemów - plamy i długo utrzymujący się zapach spowodowane mogą być różnymi, niezależnymi od siebie czynnikami. Dlatego prosimy o kontakt na adres [email protected], skontaktujemy Panią bezpośrednio z naszym doradcą technologicznym, który porozmawia z Panią i po uzyskaniu dodatkowych informacji, udzieli fachowej porady dotyczącej zaistniałej sytuacji.

 

Pozdrawiamy Tikkurila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tikkurila Ekspert

@Drimeth

 

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami :)

 

W południowej części Warszawy, wzorniki z próbkami kolorów z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów dostępne są w salonach:

 

1. Savel ul. Hawajska 19

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/gdzie_kupic?retailer_name=Savel&retailer_city=&types%5B%5D=2&search=Szukaj

 

2. Sawo-met ul. Puławska 456

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/gdzie_kupic?retailer_name=sawo-met&retailer_city=&types%5B%5D=1&types%5B%5D=2&types%5B%5D=3&search=Szukaj

 

 

Pozdrawiamy Tikkurila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość Tikkurila Ekspert

@confused

 

Witamy,

 

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi farbami. Pozwolimy sobie na rozwianie wątpliwości :)

 

Wcześniejsza rada fachowca była jak najbardziej słuszna. Preparat Unigrunt należy zeskrobać lub zeszlifować z powierzchni ścian, powierzchnię oczyścić z pyłu i kurzu, ewentualne nierówności i ubytki uzupełnić szpachlówką. Po wyszpachlowaniu i przeszlifowaniu ścian w celu ich wygładzenia, powierzchnię należy dokładnie odpylić i zastosować farbę gruntującą Tikkurila Optiva Primer. W przypadkach zastosowania gładzi miękkich, sypkich, bardzo pylących, podłoże należy wzmocnić stosując preparat gruntujący Tikkurila Suprabilit. Dopiero tak przygotowana powierzchnia nadaje się do malowania :)

 

pozdrawiamy Tikkurila

Edytowane przez Tikkurila Ekspert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

jeśli ktoś szuka szarości na ściany to chętnie odstąpię (Warszawa i okolice) testery farb Tikkurila Optiva Mat (5). Mam 3 małe puszki 0,45 l w następujących kolorach:

G499 (jasny szary)

H499 (trochę ciemniejszy szary, ale i tak dość jasny)

NCS S 1500N (też szary)

Testery kupowałam 3 tygodnie temu i zużyłam dosłownie na kilka maźnięć wałeczkiem na białej płycie do testowania :-) A ostatecznie zdecydowałam się na odpowiednik koloru Beckers light grey tylko że na bazie Tikkurila Optiva Mat (5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie czy ktoś wie jakiej szerokości powinny być poszczególne pasy by uzyskać poniższy efekt ? Inspiacja zaciągnięta z programu Dekoratornia. Napisałam do nich,ale zero odzewu. Jedyne co wiem to farba Tikkurilla, ale zgadywanie kolorów,które zostały użyte to będzie dopiero jazda. Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam Elfira, który dzielnie znosi moje pomyłki na tym forum.....

Zrzut ekranu 2014-08-12 (godz. 00.22.00).jpg

 

Zrzut ekranu 2014-08-12 (godz. 20.43.55).jpg

 

Zrzut ekranu 2014-08-12 (godz. 00.23.47).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

Planujemy pomalować salon, o ile mieszkając w bloku pomieszczenie 4,5/4,5 można nazwać salonem :)

Zdecydowaliśmy się na farbę tikkurila, teraz nie wiem czy wybrać satynową a może półmat.

Ściany mają być w dwóch kolorach, a sufit na biało. Z sufitem tez mamy problem na jaką farbę się zdecydować?

Teraz co do ścian, na ścianach jest nałożona gładz, dodatkowo jedna ścianka jest z N/G szpachlowane tylko łączenia.

Całość mam zamiar zagruntować, tutaj też nie wiem co wybrać

-Grunt Optiva Tikkulira

-Grunt SUPRABILIT TIKKURILA następnie malować dwa razy.

Nie wiem jak będzie się zachowywać ścianka z N/G.

Jeszcze nie wiem jaki wałek dobrać do tej farby, myślę o wałku Anza Antex.

W sumie malować będzie "fachowiec", już mi malował dwa pokoje gotowymi farbami Magnat i Beckers i jak na razie OK.

W sumie nie wiem jakiego gruntu używał w poprzednich pokojach, ale gruntował za pomocą spryskiwacza ciśnieniowego :).

Jeszcze mam pytanie, gdzie w okolicach Chorzowa dostanę Tikkurile w najlepszej cenie.

Wcześniej malowaliśmy Beckersem i byliśmy zadowoleni. Niestety mają ubogą paletę farb gotowych, a cena z mieszalnika podobna więc spróbujemy Tikkulirę .

pozdrawiam

Edytowane przez derk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...