Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bakterie z grupy coli w studni


gorog85

Recommended Posts

Lampa to jest jednak koszt bo rocznie sama eksploatacja to jakieś 90zł za energie + 50 za wymianę lampy,

Jakoś optymistycznie liczysz te koszty...

 

...Wszystko to powoduje że lekko mnie szlak trfia bo ta studnia nie była nikomu do szczęścia potrzebna i na guzik wyliczałem że jak się nic skicha to zwróci się po 7 latach...

Studnia raczej się nie zwraca... to tzw studnia bez dna jeśli chodzi o koszty :)

 

Teraz jeszcze widzę że w odstanej przegotowanej wodzie wisi jakby biały pyłek, także na powierzchni. Wcześniej go nie miałem.

Zazwyczaj takie są objawy dużej twardości...

 

Swoja drogą, poszedł taki "muł" że przez szklankę w zasadzie nie było widać żarówki.

A zrobiłeś porządne płukanie tej studni? Chodzi o płukanie większą wydajnością niż ten 1 m3/h... jeśli nie wypłuczesz tego mułu, piasku i innego syfu to chlorowanie nie ma za dużo sensu bo w tych wszystkich ziarnach bakterie się przechowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak, bez dławienia idzie lekko na 3m3 i w sumie na takiej dużej wydajności jest najgorzej pod względem zmętnienia/wytrąconego piachu. Jak bym zliczył ile ta studnia się płukała to byśmy musieli zmienić jednostkę z "godzin" na "dni".

Studniarze twierdzą że tak się dzieje i wydajność pompy powinna być ograniczona. Że zbyt szybko napływająca woda do studni może zaciągać piach. I ponoć wyciąganie go na siłę może też nasilić efekt zamiast go wyeliminować.

Tutaj mam jeszcze podejrzenie czy czasem przy starcie pompy nie obija się ona o rure i nawet na niskiej wydajności nie daje piachu (którego nie widać przy ciągłej pracy na takiej wydajności). Ale co tam się dzieje to sprawdzę jak zorganizuje sobie kamerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez dławienia idzie lekko na 3m3 i w sumie na takiej dużej wydajności jest najgorzej pod względem zmętnienia/wytrąconego piachu. Jak bym zliczył ile ta studnia się płukała to byśmy musieli zmienić jednostkę z "godzin" na "dni".

Studniarze twierdzą że tak się dzieje i wydajność pompy powinna być ograniczona. Że zbyt szybko napływająca woda do studni może zaciągać piach. I ponoć wyciąganie go na siłę może też nasilić efekt zamiast go wyeliminować.

Tutaj mam jeszcze podejrzenie czy czasem przy starcie pompy nie obija się ona o rure i nawet na niskiej wydajności nie daje piachu (którego nie widać przy ciągłej pracy na takiej wydajności). Ale co tam się dzieje to sprawdzę jak zorganizuje sobie kamerkę.

 

Podnies pompę. Nie musi być tak głęboko. Bedzie miejsza szansa że Ci piasek bedzie zaciągąc.

Liczac ilość podchlorynu, nie bierz pod uwagę tylko słupa wody, musisz zdezynfekować również warstwe wodonośną w jakimś tam promieniu. Lej z fantazją. Trzymaj długo, ze 24h.

 

Skoro studniarz twierdzi że tak się może dziać (zaciągąć piach) to powinien skończyć swoją pracę i zmierzyć wydajność studni którą wykonał!

Studnie po wykonaniu się wręcz celowo przepompowuje z większą rędkością niż eksploatacyjna, żeby się pozbyć tych drobin. Tzw pompowanie oczyszczające. Inaczej filtr żwirowy będzi ozapychany drobinami. SKróci to zycie studni i jej wydajność.

 

Jesli studniarz zakonczyl studnie w takim miejscu gdzie występuje dużo drobnego piasku to moim zdaniem źle wykonał swoją prace.

 

Tak jak Qbek pisał, studnie nigdy się nie opłaca, no chyba że masz wodociąg po 10PLN m3. U mnie przy cenie wody kolo 3PLN, wiercenie studni, pompa, soprzęt, hydrofor i filtracja zwróciłaby się po 25latach względem wodociągu. NIestety wodociąg przyszedł po latach wiec nie mielismy wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...