Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piec kondensacyjny i wyłączanie obiegu CO


pciucha

Recommended Posts

praca kotła sterują ręce mojego mężą - serio :) ustawia on temperaturę wyjścia, przełacza guziczek lato/zima i to wszystko... termostaty załaczaja pętle i obieg pompy mieszającej w skrzynkach rozdzielaczy i nic więcej nie robimy.

 

Niemożliwe, jesteście zatem żywymi termostatami domowymi. W takim razie pompę można wyłączyć w ustawienia z trybu ciągłej pracy. Jak wam się znudzi regulowanie i włączanie i wyłączanie kotła to trzeba kupić termostat ze stykami BEZNAPIĘCIOWYMI ( np.AURATON STEROWNIK 2025 ) , wyjąć zworkę X40 (strona 27 podanej wcześniej instrukcji) i w jej miejsce podłączyć przewód dwużyłowy a drugi koniec do przekażnika Auratona według jego instrukcji, wtedy można wyłączyć pompę, Auratona wstawiamy w pomieszczeniu którego temp jest najbardziej reprezentatywna dla całego domu , np,salon. i będzie gitara. Niestety kocioł dalej nic nie będzie wiedział o głowicach na rozdzielaczach , sterować nim będzie auraton na podstawie tem pomieszczenia w którym go zamocujecie, wiec nie jest to optymalne , powinno być tak że otwarcie jakiejkolwiek głowicy na rozdzielaczu uruchamia kocioł ale do tego potrzeba prosty układ z przekażnikami lub gotowy sterownik.

 

ps. macie mieszacze w skrzynkach rozdzielaczy czy to znaczy że są też kaloryfery oprócz podłogówki, to komplikuje sprawę bo oprócz głowic na podłogówce trzeba sterować też pracą mieszaczy a pompa mieszająca musi mielić wodę w podłogówce tak długo aż się wychłodzi do odpowiedniej temp. w takimrazie pomysł z auratonem napewno nie będzie ok, trza coś innego wymyśleć, ale się da.

Tomraider.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być tak że otwarcie jakiejkolwiek głowicy na rozdzielaczu uruchamia kocioł ale do tego potrzeba prosty układ z przekażnikami lub gotowy sterownik.

 

tak bym własnie chciała żeby było

mam trzy drabinki w łazienkach, ale one miały być na tej samej temp. co podłogówka. Dodaję fotkę skrzynki bo chyba nie do końca się rozumiemy - przepraszam ale na poziomie dość ogólnym znam mój układ CO :(

rozdzielacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM Jak dokładnie działa

A może mi ktoś podpowie bo na razie jestem w szoku że ogrzewam pietro 95m2 i zużycie gazu mam na poziomie 10-11m3 gazu z ciepłą wodą. Piec nowy założony Veissmana kondensacyjny vitodens w100 , w pokojach ustawiona temp 21. Na dodatek nie mam czujniki zewnętrznego tylko regulator pokojowy Euroster E2026 i co najciekawsze na noc gdy mam ustawione 19stp. a temeperatura w pokoju jest 21 to piec nadal grzeje jak głupi.

I czy ktoś wie jak wyłączyć ciągłą prace pomy w piecu bo ona całe 24h mieli wode przez co ja schładza a zużycie gauz rośnie. Tylko mnie ratuje chodzenie co dzien rano do pieca i wyłaczanie ogrzewania, jaż mam tego dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mamy podobny problem...

 

Jutro ma być u mnie servisant, ale nie pocieszył mni e przez tel. bo twierdzi że przy takim układzie pompa ma pracować cały czas, tylko po jakiego ciula skoro w pokoju mam 21stp a zadaną ( specjalnie do testów) 12stp a piec nadal grzeje grzejniki aż furczy.

Jeszcze dziś udało mi sie zredukować w ustawieniach pieca moc palnika bo miałem jakby ustawione na moc znamionową cieplną 35KW oraz siłe pompy miałem na 100 i zmniejszyłem do 72. ciekawe czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma być u mnie servisant, ale nie pocieszył mni e przez tel. bo twierdzi że przy takim układzie pompa ma pracować cały czas, tylko po jakiego ciula skoro w pokoju mam 21stp a zadaną ( specjalnie do testów) 12stp a piec nadal grzeje grzejniki aż furczy.

Jeszcze dziś udało mi sie zredukować w ustawieniach pieca moc palnika bo miałem jakby ustawione na moc znamionową cieplną 35KW oraz siłe pompy miałem na 100 i zmniejszyłem do 72. ciekawe czy to coś da.

Nic nie da a serwisant nie zmieni sterowania, bo mu się nie chce albo nie umie . Najprawdopodobniej masz żle ustawiony Euroster E2026. opisz ustawienia i wstawiaj foty instalacji, im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję fotkę skrzynki bo chyba nie do końca się rozumiemy - przepraszam ale na poziomie dość ogólnym znam mój układ CO :(

 

Nie szkodzi zdjęcie wszystko wyjaśnia. To rozdzielacz parteru , ma jakieś kilkanaście miesięcy, ma chyba ze 3 termostaty pokojowe (nie widać dokładnie liczby kabli, zgadłem?) sterujące modułem który załącza głowice i pompę mieszająca. Ten sam moduł posiada beznapięciowy przekażnik którym można sterować kocioł gazowy(http://www.tece.pl/pl/produkty/ogrzewanie+pod%C5%82ogowe/automatyka/Automatyka_292_600.html , dół strony nr.5) wystarczy pociągnąć dwu lub trzyżyłowy kabel (jaki został z budowy) od rozdzielacza na piętrze do tego na parterze i dalej do kotła gazowego i odpowiednio podłączyć i za 0 zł masz sterowanie takie jakie chcesz. oczywiście wyłączyć funkcję ciągłej pracy pompy,już pisałem jak.

Tomraider.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi zdjęcie wszystko wyjaśnia. To rozdzielacz parteru , ma jakieś kilkanaście miesięcy, ma chyba ze 3 termostaty pokojowe (nie widać dokładnie liczby kabli, zgadłem?) sterujące modułem który załącza głowice i pompę mieszająca. Ten sam moduł posiada beznapięciowy przekażnik którym można sterować kocioł gazowy(file:///D:/Tom/Documents/Instrukcja%20monta%C5%BCu%20modu%C5%82u%20EZC12.pdf , dół strony nr.5) wystarczy pociągnąć dwu lub trzyżyłowy kabel (jaki został z budowy) od rozdzielacza na piętrze do tego na parterze i dalej do kotła gazowego i odpowiednio podłączyć i za 0 zł masz sterowanie takie jakie chcesz. oczywiście wyłączyć funkcję ciągłej pracy pompy,już pisałem jak.

Tomraider.

 

mogę prosić o przeslanie tych instrukcji w wiadomości - bo nie moge ich otworzyć.

dziekuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da a serwisant nie zmieni sterowania, bo mu się nie chce albo nie umie . Najprawdopodobniej masz żle ustawiony Euroster E2026. opisz ustawienia i wstawiaj foty instalacji, im więcej tym lepiej.

 

No przyjechał pan Servisant i wyjaśniła się ciagła praca kotła mimo ustawionych temperatur. Panowie montażyści pieca nie podpieli kabelków z sterownika do pieca przyłożyli i wyglądało jak by było oki a nie było.

Do tego zmniejszyłem siłe pompy z 100 na 72 czyli dostosowane do 19KW a nie 35KW, efekt jest taki że pracuje wszystko bardziej miekko bo miałem efekt włanczającej się pompy w nocy to aż kaloryfery skrzypiały taką moc dostawało.

Oraz moc palnika z 90 czyli też ustawienie do 35KW na 58 czyli maksymalne do 19KW.

Zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trafiłem ,przyczyną był sterownik który nie działał. Tomraider

 

No tak tak ale teraz mam inny problem. Po zmienie ustawień pieca i podpięciu Eurostera E2026 przy zadanej temperaturze 21stp trzyma tylko w okolicy 20-20,2stp, a w dzien kiedy nikogo nie ma w domu ma zadane 19,8 to w pomieszczeniu nawet schodzi do 18stp i nie włącza pieca a jak mu dołoże na 20stp ręcznie odrazu piec sie włącza. Co tera z może być nie kaman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Matiix...Jaki model pieca...Podaj jakie masz ustawienia. W zależności jaka masz krzywą grzewczą i ustawienia kotła....Interesuje Cię prawdopodobnie parametr B5 lub A5 w zależności jak sterujesz piecem czy temperaturą z zewnątrz /pogodówka/ czy temperaturą pomieszczenia

 

Vitodens 100W + sterowanie Euroster E2026 TXRX sterowanie temperaturą pomieszczeń, kaloryfery otwarte na 3 i 3,5 na termostatach. Temperatura wody ustawiona na 48stp i na kaloryfery też 48stp. Pompa ustawiona na 80 a moc palnika na 74.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Matiix...Jaki model pieca...Podaj jakie masz ustawienia. W zależności jaka masz krzywą grzewczą i ustawienia kotła....Interesuje Cię prawdopodobnie parametr B5 lub A5 w zależności jak sterujesz piecem czy temperaturą z zewnątrz /pogodówka/ czy temperaturą pomieszczenia

 

No i chyba sobie poradziłem. Czekając na podpowiedzi ustawienia pieca i kilku uwag od rodziny że zimno ruszyłem do pieca rozkręciłem go a tam kabelek od sterwnika Euroster podpięty ale jeden nie dokręcowny przez co mogło raz stykać lub nie. Zakręciłem kabelek i chyba już cały dzień piec daje sobie rade i ustawienia.

Ah ci serwisanci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak ale teraz mam inny problem. Po zmienie ustawień pieca i podpięciu Eurostera E2026 przy zadanej temperaturze 21stp trzyma tylko w okolicy 20-20,2stp, a w dzien kiedy nikogo nie ma w domu ma zadane 19,8 to w pomieszczeniu nawet schodzi do 18stp i nie włącza pieca a jak mu dołoże na 20stp ręcznie odrazu piec sie włącza. Co tera z może być nie kaman ?

 

Dokręcenie kabelka nic nie da, bo winna jest wartość histerezy w sterowniku Eurotester. Przeczytaj instrukcję sterownika http://www.euroster.pl/download/pl/instrukcje/2026-2026TX.pdf i zmień histerezę z 4 stopni (największa, pewnie taką masz ustawioną ) na np. 0,5 stopnia(najmniejsza) ,jak kocioł będzie się załączal za często zmień na 1 lub 2 .Sprawdż czy nie masz przypadkiem włączony algorytm PI . Poznaj dokładnie działanie sterownika i będzie git.

Tomraider

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcenie kabelka nic nie da,r

 

Da da nie był przykręcony wogóle wypadł po otwarciu klapki. Histeryze miałem do dziś ustawioną na 1 teraz dałem na 0,5 zobaczymy jak to działa. Tylko jutro i pojutrze u mnie przez dzień ma być ok 10-12stp więc dużo nie sprawdze pod względem zużycia gazu , ale już przez samo popołudnie widzę że jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...