Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Posiadam budynek z płyty warstwowej styropianowe 10cm. Postanowiłem od środka zrobić stelaż pod płytę GK i przy okazji wpadłem na pomysł ocieplić dodatkową 10cm wełna. Tak więc zrobiłem. Zamontowalem wełnę bezpośrednio na płytę warstwowa i po paru tygodniach miałem już zacząć montaż płyty GK odchylilem wełnę w celu przeniesienia gniazdka. I tu niespodzianka wełna jest mokra. Dodam że wcześniej nie wytracaly mi się skropliny na ścianach. Budynek jest z konstrukcji stalowej z drewnianym stropem ocieplony 15cm wełna folia i płyta GK a od góry płyta OSB. Dach konstrukcja drewniana membrana blachodachówka. Tak zwany strych jest nie ogrzewany, dach jest nie ocieplony. Budynek jest ogrzewany nie regularnie. Co mam zrobić aby wełna nie robiła się mokra. Myślałem o natrysku pianka zamknietokomorowo warstwę przeciwskropleniowa około 3 cm ale to koszt około 4tys 100m2. Myślałem też aby przykleić styropian 2cm, a na koniec tylko konstrukcje pokryć pianka. 3 opcja konstrukcje całą pokryć pianka polynor, do płyty przekręcić np kontrłaty następnie zamocować membranę dachowa potem warstwa wełny folia żółta i płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się najczęściej kończy ocieplenie od wewnątrz przy braku paroizolacji. Nie wykraplało się wcześniej bo ciepło podgrzewało blachę, no i zawsze był jakiś ruch powietrza. Dołożona od wewnątrz izolacja termiczna z wełny zatrzymała ciepło ale nie parę wodną. Temperatura powierzchni wewnętrznej płyty warstwowej obniżyła się poniżej punktu rosy. Problem nie powstałby gdybyś od razu zastosował na wełnę paroizolację i to bardzo szczelnie zamontowaną. Najlepiej jakby to była folia aluminiowa albo inna gruba paroizolacja o dużym Sd. Nie mam na myśli typowych "żółtych folii" bo one mają Sd na poziomie 40 - 80 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
tzn folia alu ma oddzielić Gipsową i wełnę, czyli jakby to było na skosie to folia alu sklejona na łączeniach taśmą alu i na to wełna (z tego co wiem to folia alu od razu daje nam zatrzymanie promieniowania cieplnego bo tam jest chyba 3 składowe konwekcja czyli tzw ciągi/przeciągi i wszelki ruch powietrza który chłodzi ciepłą stronę - dlatego na kotłach są sukcesywnie robione przepony z folii alu aby nie było właśnie "ciągu od dołu do góry na ścianie kotła" potem mamy promieniowanie czyli coś jak fale czy to widzialne czy nie np jak w reflektorze powierzchnia jest pokryta "lustrem" aby promienie obić - i tak właśnie działa folia za tą płytą rygips. no i jest jeszcze przewodzenie cieplne czyli przewodzenie materiału np zbrojenie w balkonach wypuszczonych na zewnątrz bez izolacji czy schody które mają zbrojenie "połączone albo wpuszczone w strop - działają jak radiator : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...