Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jaki? Alternatywa Alnor?


Recommended Posts

Witam.

Jestem w trakcie budowy domu 107m2 pow. użytkowej.

Właśnie dostałem wycenę na wyknanie isntalcji rekuperacji wraz z Rekuparatorem (wiszącym sufitowym) Alnor.

https://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/rekuperacja-%E2%80%93-centrale-wentylacyjne/centrale-wentylacyjne-z-odzyskiem-ciepla/ - Dokładnie - ALNOR HRU-ERGO 350

Dysponuję ograniczonym budżetem na to przedsięwzięcie i zastanawiam się czy jest jakaś lepsza alternatywa (cena/jakość/odzysk ciepła itd) co do tego Alnora?

Czy w ogóle opłaca się wchodzić w taki (budżetowy) rekuperator?

Zastanawiam się jak to dokładnie jest z tym odzyskiem ciepła, wilgotnością itd.

Edytowane przez bartasp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena? Najtańsze centrale to ukraińskie ventsy. Kosztują grosze ale są bardzo głośne, mają żałosną automatykę antyzamrozeniowa i ubogie sterowniki. Kosztują trochę ponad 2000 zł. Do tego obowiązkowy tłumik. U mnie chodzi taka centrala w firmie i się nie popsuła. 2 lata bez awarii za 2 tysiaki to jednak dobry wynik .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena? Najtańsze centrale to ukraińskie ventsy. Kosztują grosze ale są bardzo głośne, mają żałosną automatykę antyzamrozeniowa i ubogie sterowniki. Kosztują trochę ponad 2000 zł. Do tego obowiązkowy tłumik. U mnie chodzi taka centrala w firmie i się nie popsuła. 2 lata bez awarii za 2 tysiaki to jednak dobry wynik .

 

https://domwent.pl/pl/p/Centrala-wentylacyjna-z-odzyskiem-ciepla-i-wilgoci-HRU-ERGO-350/2615

Mniej więcej tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w trakcie budowy domu 107m2 pow. użytkowej.

Właśnie dostałem wycenę na wyknanie isntalcji rekuperacji wraz z Rekuparatorem (wiszącym sufitowym) Alnor.

https://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/rekuperacja-%E2%80%93-centrale-wentylacyjne/centrale-wentylacyjne-z-odzyskiem-ciepla/ - Dokładnie - ALNOR HRU-ERGO 350

Dysponuję ograniczonym budżetem na to przedsięwzięcie i zastanawiam się czy jest jakaś lepsza alternatywa (cena/jakość/odzysk ciepła itd) co do tego Alnora?

Czy w ogóle opłaca się wchodzić w taki (budżetowy) rekuperator?

Zastanawiam się jak to dokładnie jest z tym odzyskiem ciepła, wilgotnością itd.

 

Na forum kilku użytkowników korzysta z rekuperatora Vent Axia Kinetic 250.

Kosztuje coś koło 4tys. Warto rozeznać temat, bo raczej wszyscy zadowoleni:-)

Pozdrawiam

Tulisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam,

 

Warto również zastanowić się na wyborem droższego rekuperatora, gwarantującego wyższą sprawność, bezawaryjną pracę oraz wysoką jakość wykonania. Taki rozwiązaniem jest rekuperator AerastarComfort marki Junkers, o nominalnym przepływie powietrza wynoszącym 140 m3/h, 230 m3/h lub 350 m3/h. Urządzenie posiada aluminiowy wymiennik ciepła, który cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%. Posiadamy również w naszej ofercie system kanałów powietrznych o wysokości 50 mm do dystrybucji powietrza wraz z akcesoriami.

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/aerastarcomfort.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

 

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...