Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, pomimo że mam inny kocioł tj 100 19kW to mam podobny problem z taktowaniem. Też miałem zużycie rzędu 10m3 na dobę, po ograniczeniu mocy kotła do min. Mocy spalanie mam na poziomie 5. Niestety aby do tego dojść zazwyczaj robię tak że grzeje wpier parter a następnie piętro, zauważyłem bowiem że jak powrót na instalacji mam za ciepły to kocioł zaczyna taktować. Zasilanie mam ustawione na 34 st. Obecnie. Mam regulatory pokojowe ale chyba założę tygodniowe jeden na parter drugi na piętro tak by poustawiac na nich w jakich godz. Mają załączać kocioł, chyba że doradzicie coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

pytanie do konsultanta

 

próbuje obniżyć ilość startów palnika

 

był u mnie serwisant potwierdził że obniżenie moc max nie wpłynie na taktowania ( mam ustawione na 20%)

zwięszkszył moc pompy za sprzegłem żeby wydłużyć cykle pracy ale to nie pomogło. Piec 35 kw ma najmniejszą minimalną ale u mnie do niech nie schodzi ponieważ piec włącza się na 6 sekund ( nie zdązy sie zmodulowac) i sie wyłącza. taktowania ok 240 /dzień.

 

 

serwisant zaproponowal odłączenie czujnika za sprzęgłem na próbe

Proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym się podpytać jedną rzecz. Jak powinien być ustawiony parametr B5 jesli korzystam z pogodówki? Na pogodówce mam ustawione parametry A5:5 i B0:0....Dzis cały dzień grzał na pogodówce i ani razu się palnik nie wyłaczył na piecu była zadana 20stopni a w pomiesczeniu prawie 24stopnie....Da się co zrobić żeby tak nie przegrzewał o 4 stopnie?

 

W tym przypadku należy zmienić krzywą grzewczą, opisana sytuacja wskazuje, że jest zbyt wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

Moja instalacja składa się z elementów :

- Kocoioł Vitodens 222-F g.

- Rozdzielacz obiegu grzewczego Divicon z mieszaczem

- Vitotrol 300A

- Zestaw czujnika temperatury zewnętrznej

 

Proszę o informację czy w takiej konfiguracji modelu da się sterować pracą kotła bez czujnika temperatury zewnętrznej ?

 

Czujnik zewnętrzny już 3 raz będzie wymieniany , 2 x na gwarancji , teraz już niestety nie.

Wskazuje np 64 st C i piec się nie uruchamia.

Z góry dziękują za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy kocioł jest wyposażony w automatykę pogodową czujnik temperatury zewnętrznej jest niezbędny. Szokujące dla mnie jest, że ten czujnik był już wymieniany i to aż 3 razy. Czujnik temperatury zewnętrznej to zwykły termistor w którym nie ma co się zepsuć. Osobiście poszukałbym innej przyczyny wadliwych wskazań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Też tak myślałem za pierwszym razem "zwykły termistor w którym nie ma co się zepsuć".

Za drugim byłem zdziwiony. Teraz jestem zdegustowany.

 

Czy w tym przypadku , można odłączyć automatykę pogodową i sterować pracą pieca za pomocą temperatury wewnętrznej (Vitotrol 300A)?

Są dwa obiegi podłogówka + grzejniki.

Jaka może być inna przyczyna błędnych wskazań ? Może Pan coś podpowiedzieć ?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... piec włącza się na 6 sekund ( nie zdązy sie zmodulowac) i sie wyłącza...
Przerabiałem podobny temat po zakupie pieca - wg mnie Twój piec nie wychodzi z rozruchu, bo może mieć ustawioną za niską temperaturę na zabezpieczeniu, a rozruch odbywa się na wysokiej mocy. Sprawdź, bo ja to miałem :)

 

Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc. Mam Vitotrol 200 z piecem Vitodens-200W i zauważyłem, że pomimo przesterowania sterownika na WYŁĄCZ, piec rzeczywiście ignoruje grzanie CO, ale niestety włącza się grzanie CWU.

Czy dobrze rozumiem, że przy WYŁĄCZ sterownika piec nie powinien włączać się w żadnym trybie? Ew. co powinienem zmienić/sprawdzić w ustawieniach?

Edytowane przez daniel.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc. Mam Vitotrol 200 z piecem Vitodens-200W i zauważyłem, że pomimo przesterowania sterownika na WYŁĄCZ, piec rzeczywiście ignoruje grzanie CO, ale niestety włącza się grzanie CWU wg kalendarz pracy.

Czy dobrze rozumiem, że przy WYŁĄCZ Vitodens-200W sterownika piec nie powinien włączać się w żadnym trybie? Ew. co powinienem zmienić/sprawdzić w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc. Mam Vitotrol 200 z piecem Vitodens-200W i zauważyłem, że pomimo przesterowania sterownika na WYŁĄCZ, piec rzeczywiście ignoruje grzanie CO, ale niestety włącza się grzanie CWU wg kalendarz pracy.

Czy dobrze rozumiem, że przy WYŁĄCZ Vitodens-200W sterownika piec nie powinien włączać się w żadnym trybie? Ew. co powinienem zmienić/sprawdzić w ustawieniach?

 

pytanie ile jest obiegów grzewczych? jeżeli jest więcej niż jeden to aby wyłączyć ciepłą wodę, trzeba wyłączyć wszystkie obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem odpowiedzi na problem dużej ilości startów palnika(piec 222f)

miałem ich 100-200 na dobę

krzywą grzewczą 0,2 1k czyli prawie płasko ale to dawało mi oczekiwane 24 stopnie w domu.

nigdzie nie znalazłem możliwości zredukowania mocy startowej palnika. Uruchamiał się 6 sekund i koniec, za kilka min ponownie.

150 mkw podłogówki w anhydrycie zużycie ok 5 m3 na dobę przy obecnych warunkach +10.

 

Kolejny serwisant podpowiadał żeby zamiast sprzęgła dać bufor

 

Kupiłem wcoraj vitotrol 200a.

efekty:

piec przez dobę załączył się 7 razy - startów. Jest zmiana zadowalająca.

zużycie dobowe to samo.

 

jeżeli piec włącza się tak rzadko czy podnieść krzywą grzewczą?

jak ustawić harmonogram temp czy w ogole to robić ?

o 5 rano przechodze na tryb zredukowany z 24 do 22 stopni. Jest godzina 14 i na termometrze dalej 24 a piec nie drygnał nawet.

o godz 15 znowu mam mieć komfort.

 

ktoś się podzieli doświadczeniem i ekonomicznym ustawieniem pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ile jest obiegów grzewczych? jeżeli jest więcej niż jeden to aby wyłączyć ciepłą wodę, trzeba wyłączyć wszystkie obiegi.
Jest 3 obiegi: podłogówka, grzejniki i cwu. TAIK, chodzi o to, że sterownikiem wyłączyłem całość, a jednak piec grzał okresowo cwu -co może być nie tak w podłączeniu? Mam możliwość wyboru: CWU / CWU+OC/WYŁĄCZ. I przy wypraniu WYŁĄCZ Cwu jednak pracuje. Wyłącz ze sterownika przenosi się na kocioł V200W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 3 obiegi: podłogówka, grzejniki i cwu. TAIK, chodzi o to, że sterownikiem wyłączyłem całość, a jednak piec grzał okresowo cwu -co może być nie tak w podłączeniu? Mam możliwość wyboru: CWU / CWU+OC/WYŁĄCZ. I przy wypraniu WYŁĄCZ Cwu jednak pracuje. Wyłącz ze sterownika przenosi się na kocioł V200W.

 

a czy "wył" ustawione jest dla obu obiegów grzewczych???

Jeżeli tak to podczas takiej "nieplanowanej" pracy trzeba by zajrzeć w diagnostykę kotła i sprawdzić co zmusiło go do pracy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant Viessmann -dziękuję. Czyli nie neguje Pan tego, że Vitotrol200 nie obsługuje 3 obiegów? Bo tak mi przebąkiwał instalator i instrukcja podaje wybór 1z3 (H1/H2/H3)

 

Ale skoro po wyłączeniu wszystkiego na sterowniku, na kotle też widzę wyłączenie całego kotła, to logiczne, że CWU nie powinna się również załączać. Poza tym po co byłby wybór tych 3 ikon/możliwości? Tyle kasy i 1 obieg? A jakieś dod. sugestie, jak i co sprawdzić?

Edytowane przez daniel.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant Viessmann -dziękuję. Czyli nie neguje Pan tego, że Vitotrol200 nie obsługuje 3 obiegów? Bo tak mi przebąkiwał instalator i instrukcja podaje wybór 1z3 (H1/H2/H3)

 

Ale skoro po wyłączeniu wszystkiego na sterowniku, na kotle też widzę wyłączenie całego kotła, to logiczne, że CWU nie powinna się również załączać. Poza tym po co byłby wybór tych 3 ikon/możliwości? Tyle kasy i 1 obieg? A jakieś dod. sugestie, jak i co sprawdzić?

 

Vitotrol 200 obsługuje tylko i wyłącznie jeden obieg grzewczy, to Vitotrol 300 ma możliwość obsługi do 3 obiegów grzewczych jednocześnie. Po ustawieniu wszystkich obiegów w tryb "wyłączona instalacja" kocioł może się załączyć na podgrzew c.o. lub c.w.u. tylko jeżeli jest ryzyko zamarznięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...