Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cienka warstwa ocieplenia pod podłogówkę


Mariusz19029

Recommended Posts

Witajcie, piszę, bo mam spory problem. Jestem w trakcie dobudowy piętra do domu parterowego. Na parterze rodzice również robią remonty i tata uparł się na ogrzewanie podłogowe. Generalnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że chce to zrobić również w pomieszczeniach, które są nad nieogrzewana piwnica (panuje tam praktycznie cały czas temperatura 15-16*C.), a wartwa ocieplenia jakie może tam położyć to max 5 cm...

Staram się wybić mu to z głowy, ale jest ciężko, szczególnie, że "fachowcy" twierdzą, że to wystarczy...

Udało mi się jednak znaleźć płyty poliuretanowe o współczynniku przewodzenia ciepła 0,023. Czy 5 cm takiego ocieplenia mogłoby w tym przypadku wystarczyć pod podłogówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jastrych będzie betonowy 8cm? ale jak zamienić na anhydrytowy 5cm, to można płyty PIR dać gr. 8cm co = 12cm styropianu. Nie będzie tragedii jeśli temperatura w piwnicy będzie 16*C A może na którejś ze ścian zróbcie ogrzewanie płaszczyznowe zamiast na tej wątpliwej podłodze podłodze.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewka będzie tradycyjna o grubości 6 cm, więc tutaj nic nie zyskam raczej. To ogrzewanie plaszczyznowe na ścianie wydaje się ciekawym rozwiązaniem muszę przyznać więc zaproponuję rodzicom.

Jeżeli jednak będą się upierac przy podlogowce to 5 cm tych płyt wystarczy czy niestety będzie skrajnie niewydajne?

Nadmienię, że łączna powierzchnia tak ogrzewana to około 23 m2. Weranda, hol i łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...