Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentyacja w garażu i kotłowni a brak komina


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Proszę o porady tych co już poradzili sobie z tym problemem.

 

Obecnie budynek jednorodzinny z garażem jednostanowikowym w bryle domu stoi na etapie surowym zamknięty.

Dom będzie ogrzewany za pomocą kotła kondensacyjnego gazowego z zamkniętą komorą spalania.

W garżu planuję powiesić grzejnik, aby zyskać temaperatury w zimie około 10 stopni - w inne pory roku nie będzie garaż ogrzewany.

W całym domu będzie zastosowana wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Co z garażem???

 

Przejrzałem wiele tematów, ale większość jest mega starych.

Jakie mogę zastosować rozwiązania, żeby było tanio i prosto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - ale jak to zrobić bo szczerze nie wyobrażam sobie tego.

Chyba nie będę musiał dobudowywać komina?

 

A czy wentylacja naturalna (kratki po obu stronach garażu) nie wystarczą?

Wiadomo przepisy są jasne, że należy zamontować wentylację grawitacyjną w ogrzewanym garażu, ale przy tym ogrzewaniu i nieszczelnościach w bramie (zawsze de facto będą) czy grawitacyjna wentylacja jest konieczna?

Edytowane przez Wybuduję czy nie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kratka w ścianie jako wywiew wentylacji - nawiew to nieszczelności pod bramą. Tak u mnie architekt narysował (wpisał bramę z kratką wentylacyjną). Tyle przepisy, bramę planuję zrobić jak najbardziej szczelną, a kratki nie dawać wcale - jedyne problemy mogą być przy odbiorze - o ile ktoś się dopatrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam WM w całym domu.W kotłowni jest wywiew (+profilatyczny czujnik gazu). Kotłownia ma oddzielne wejście z wiatrołapu więc ten wyciąg przy okazji wymienia powietrze również tam - co razem z podłogówką zapewnia spory komfort. W garażu nie zainstalowałem ani nawiewu ani żadnego wywiewu. Brama Wiśniowskiego przy załamaniu paneli jest nieszczelna i czuć, ze tam wieje.Wiadomo, że jeśli zrobisz wszystko super szczelne, to raczej można liczyć na wilgoć - choćby z auta, którym wjedziesz do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...