Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Akustyczna ścianka działowa


Recommended Posts

Chcę postawić ściankę działową która ma być akustyczna. Na izolacji zupełnie mi nie zależy dlatego wełna i KG niekoniecznie. Bardziej zależy mi na trwałości bo ma oddzielać dwa niezależne lokale dlatego kartongips nie bardzo mi się tutaj nadaje.

Skłaniam się ku silikatom o maksymalnej grubości 12cm. Coś polecacie co będzie łatwo się stawiać(jakieś większe bloczki), trwałe, dobrze(nie mylić z idealnie) akustyczne i nie zniszczy kieszeni ?

Produkty Ytonga ? Silki ? a może zwykły beton komórkowy z dziurami które mogę zasypać perlitem(akurat mam go dość sporo) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja akustyczna to nie jest łatwy temat, a już na pewno nie tani. Przewinęło się tu kilkanaście wątków na ten temat. Było m.in. o tym, żeby określić rodzaj hałasów, zakres potencjalnych dźwięków. Nie pomogę, bo się na tym nie znam, przejrzyj inne wątki, być może znajdziesz coś pomocnego.

 

Tak jeszcze spytam, czemu bloczki mają być maksymalnie grube tylko na 12cm? Chodzi o to, że tylko tyle masz miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ściankach działowych dużo czytałem i na tym forum i w wujku googla ale najczęściej tematy się urywają i nie wiadomo co kto w końcu wykonał albo wykonał kartongips ale on u mnie tak jak pisałem raczej nie jest brany pod uwagę.

 

Maksymalna szerokość bloczka to 12cm co uważam za odpowiednią bo nie chcę zabierać cennego miejsca. Na działówki i tak potrafi się stosować 6cm bloczki czy cegłę. Więc ja i tak podwajam tą grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stropie i podłodze pytałem w innym temacie i już pewien sposób jest wybrany, czy skuteczny zobaczymy.

Tą ścianą chcę ograniczyć głos jak ktoś przez telefon rozmawia albo słucha muzyki, takie dźwięki chcę wytłumić a mniej te od chodzenia bo one rzeczywiście bardziej od stropów i podłóg zależą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko będzie coś takiego osiągnąć pomijając G-K. Materiał albo jest twardy, albo wycisza. Przecież nawet są specjalne wełny do wyciszania, i różne gąbki studyjne, i pianki specjalnie, które ponadprzeciętnie pochłaniają falę akustyczną. Swego czasu trochę muzykowałem i temat wyciszania nie jest mi obcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...