Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrycznie, sympatycznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 753
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No teraz miód-malina. Jakie pokrycie na dach będzie szło, bo założeniach nie było opisane? ;)
Zobaczysz ;) Nie wiem, czy już jutro wrzucę resztę zdjęć, ale się postaram. Dach mamy gotowy, okna też, właśnie murują nam działówki

 

EDIT:

Forum nie pozwala mi dziś na dodawanie załączników :eek: Jak się do wieczora nie ogarnie, to następna porcja zdjęć najwcześniej w niedzielę.

Edytowane przez Tern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego forum :bash: Zdjęć ze stawiania szczytówek mam niewiele, bo cały czas byłem zajęty na sporej już wysokości. Część zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Ale że forum pozwoli na wrzucenie tylko jednego, konkretnego zdjęcia... No na to trudno być gotowym :rolleyes:

Anyway przed Wami, jedyne zdjęcie, które forum pozwala mi wrzucić:

 

IMG_20191018_113615 (Large).jpg

 

Następny etap to ocieplenie opaski pod dach i ocieplanie płytami PIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy grudzień. I jedno z pierwszych zdjęć pokazujących, jak dom jest ustawiony względem stron świata i - zwłaszcza - Słońca. Do tej pory pamiętam swój zachwyt, jak tego dnia zajrzałem na budowę ;)

 

PIR06.jpg

 

PIR08.jpg

 

PIR09.jpg

 

PIR10.jpg

 

PIR12.jpg

 

Jak się okazało, przerwa w pracach zamiast do stycznia potrwała aż do końca kwietnia... :bash:

Edytowane przez Tern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z dachem na łączniku. Na ostatnim zdjęciu dziwnie to wygląda.
Bo to automatyczna panorama na etapie zaciągania siatką i klejem ;) Nic niezwykłego się tam nie dzieje.

 

 

Chodzić ie już po domu i wyobraźnia harcuje?
Pewnie! Działówki skończą się w przyszłym tygodniu, za chwilę elektryk, więc muszę się upewnić, czy mój plan na oświetlenie zadziała ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie z drugiej strony, od wejścia i centaralnie od patio, bo na innym, wcześniejszym zdjęciu też dach znad części dziennej i ten znad sypialnianej jakoś dziwnie się schodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzą się pod kątem 45 stopni ;)

 

Mała przerwa na okna, bo chłopaki od dachu mieli taką obsuwę, że producent okien zaczął się niecierpliwić, że mu towar na stanie zalega :p Więc montaż nastąpił wcześniej.

 

Widok na część wschodnią: sypialnia, łazienka, drzwi do "kotłowni", druga łazienka

IMG_20200519_181659 (Large).jpg

 

Widok na okna w 3 przyszłych sypialniach ;)

IMG_20200519_181801 (Large).jpg

 

HS :)

IMG_20200519_181822 (Large).jpg

 

Widok na salon

IMG_20200520_175831 (Large).jpg

 

Okienko strzelnicze w kuchni :D W projekcie było 60 cm wysokości, ale zmieniłam na 75 cm - a i tak wydaje się tak niskie!

IMG_20200520_180220 (Large).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, aby był stan surowy zamknięty, muszą być okna i drzwi, prawda? Znaczy domek musi być zamknięty. No to Tern zrobił drzwi :D

 

Przygotowania:

IMG_20200528_121112 (Large).jpg

 

Montaż od strony wschodniej (część nocna, wyjście z "kotłowni")

IMG_20200604_120435 (Large).jpg

 

Drzwi między garażem a domem, widok od garażu

IMG_20200604_120640 (Large).jpg

 

Drzwi między garażem a domem, widok od wewnątrz

IMG_20200604_120519 (Large).jpg

 

Drzwi główne :D Widok od zewnątrz

IMG_20200604_120604 (Large).jpg

 

 

Niniejszym ogłaszam STAN SUROWY ZAMKNIĘTY :D

Edytowane przez Iscra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze odświeżyliście wątek bo przez wasza przerwę musiałem przebrnąć raz jeszcze przez dziennik by sobie przypomnieć o co tutaj come on. Widzę, ze macie płyty Thermono nakrokwiowo, można wiedzieć dlaczego nie użyliście systemu izodom na ocieplenie dachu? Pytam bo nie wykluczone ze tez wkrótce będę w klocki się bawił Edytowane przez macko281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macko281 Iscra odpowie Ci w wolnej chwili, bo lepiej pamięta szczegóły ;)

 

Stan surowy zamknęliśmy z dość paskudnym poślizgiem, ze ścianami działowymi już w trakcie murowania. Czas je wreszcie pokazać, bo właśnie dziś ten etap się kończy ;)

 

Widok z sypialni w kierunku garażu:

DzR1-01.jpg

 

Nasza łazienka

DzR1-02.jpg

 

Kotłownia i łazienka dzieci:

DzR1-03.jpg

 

Spiżarnia i mój gabinet na pierwszym planie, w tle gabinet Iscry i WC:

DzR1-04.jpg

 

Jak wyżej, tylko widok na salon ;)

DzR1-05.jpg

 

Jak widać, majster od płyty nie popisał się precyzją, delikatnie mówiąc. Odpływ z łazienki dzieci jest w kotłowni, w kotłowni trzeba było mocno przesunąć drzwi wyjściowe, a w naszej łazience odpływ kanalizy jest w ścianie działowej... :wtf: Tyle dobrze, że da się to poprawić.

Edytowane przez Tern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...