Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrycznie, sympatycznie


Recommended Posts

Temat szafy w salonie można zamknąć: Iscra ma wizję ;) A nawet gdyby to nie wystarczyło, to zdjęcia Pestki powinny wszelkie wątpliwości rozwiać: to po prostu nie będzie wyglądać. Pod tym względem pierwsze zdjęcie, czyli regał z częściowym przeszkleniem, zmiata wszystkie inne pomysły ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 753
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepływowe ogrzewanie wody prądem to czysta rozrzutność.

Zdecydowana większość zużycia ciepłej wody przypada na porę drogiej strefy każdej tarfy energetycznej. Tu najsensowniej wyjdzie G12as, ale to i tak będzie prawie 2x drożej, niż w taniej strefie G12.

 

Przepływowo to można ogrzewać w kuchni, gdzie zużycie jest minimalne i większe straty dałaby cyrkulacja albo spuszczanie zimnej wody czekając na ciepłą.

KAIZEN

Już pisałem na forum swój przykład ale napiszę jeszcze raz .

Posiadam mały domek 100 m2 wybudowany 23 lata temu przez dewlopera.

Suporex ,ocieplenie na ścianie 12 cm, w podłodze zakładam że z 6 cm.

Ogrzewanie elektryczne zwykłe konwektory , jedna taryfa , kuchenka , lodówka zmywarka , prysznic , przepływowy podgrzewacz wody.

Trzy osoby ( ja, Żona , już pełnoletnia Córka) okazjonalnie nocują goście.

Średnio miesięczny koszt za ubiegły rok ( grudzień - grudzień ) 420,00 zł za prąd.

Policzysz mi opłacalność ( czas zwrotu )inwestycji w inne źródła energii ? ( pomieszczenie gosp , np. podłogówka, np. PC , np. panele itd. itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę.

 

Pamiętajcie, że dom budujemy na 2+3. W takiej sytuacji ogrzewanie przepływowe raczej nie będzie miało ekonomicznego sensu. Co więcej, w przypadku trzeciego dziedzica, to już serio trzeba będzie pomyśleć o CZYMŚ. Czy to fotowoltaice, czy choćby solarach do ciepłej wody. Będzie siedzenie i liczenie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, my jeszcze projektujemy :D Ale to już końcówka!

 

Rzucam Wam PRAWIE-ŻE-OSTATECZNY rzut :D

Co się jeszcze zmieni?

1. W salonie taka wielka ściana z przeszkleniem (przy literze D) będzie podzielona tak, jak na poprzedniej wersji projektu, którą Tern wrzucał o tu. Dzięki temu będzie ścianka na TV, której teraz brakuje. Bo przypominam, że ta wielka pusta ściana (przy literze A) jest przeznaczona na biblioteczkę.

2. Sypialnia z łazienką. Znów nam nie pasowały rozwiązania (ta nasza szafa od kompletu jest schowana we wnęce, zamiast być widoczna! ;) ), więc znów będą modyfikacje. Bardzo możliwe, że w kierunku tego, co widać w załączniku, ale to mój pomysł i nie wiem jeszcze jak na niego spojrzy nasza architekt ;) Założenie jest takie, że łazienka MUSI być przy tej ściance, gdzie widać wannę, gdyż jest to zaraz obok kotłowni. A sypialnia z łazienką muszą zmieścić się w istniejącym metrażu - czyt. nie powiększymy tych pomieszczeń kosztem innych.

 

DOM.jpg

 

Wersja 7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Skoro to PRAWIEŻE to pozwole sobie wtrącic kilka swoich groszy.

 

Nie wnikam w część prywatną ale w częsci dziennej od poczatku korci mnie nieco inne wykorzystanie przestrzeni.

 

Wrzucam kilka moich pomysłów zaznaczonych na czerwono na Waszym rzucie.

 

DOM ISKRY Z POPRAWKAMI.jpg

 

Z propozycją nieco szarpnięcia bryłą to znaczy wydłużeniu nieci łącznika tak aby stół jadalniany był central;nie po srodku i nie kolidował z komunikacją.

Można by to zrobic tak...

 

DOM ISKRY Z POPRAWKAMI BRYŁY 1.jpg

 

Lub zostawić to kopnięcie które juz jest a tylko je obniżyć zwiększając w ten sposób wiatrołap.

 

DOM ISKRY Z POPRAWKAMI BRYŁY 2.jpg

 

A tu zdjęcia dla lepszego zilustrowania tego o czym mówię. Oczywiście brakuje tam drzwi rozsuwanych na patio ale liczę, ze oczami wyobraźni je sobie wstawicie :)

 

33678ced41effac0a7e08a6f6d08c38c.jpg

 

Shabby-chic-farmhouse-table-and-chairs-dining-room-shabby-chic-style-with-new-england-tolix-chai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna między kibelkami? Wybaczcie, ale ja się w takiej bym nie kąpała :(
Nie widzę innego sensownego sposobu na pomieszczenie wszystkich urządzeń niż ten, gdzie sedes i bidet są blisko wanny. Popatrz na poprzednie rzuty. Albo łazienka jest niewygodna, albo np. nie mamy w ogóle dużej szafy w sypialni. Bez powiększania powierzchni domu nic nie wyczarujemy, a tego nie chcemy, bo i tak jesteśmy na styk z założeniami.

 

marimag, pomysł masz diabelnie efektowny, ale okrutnie nieefektywny :( Jedyny sposób, żeby stół jadalniany nie stał w ciągu komunikacyjnym, to ustawienie go przy ścianie małego WC, co mija się z celem. Ale to mniejszy problem. Korytarz już teraz będzie długaśny, a wydłużenie go o kolejne kilka metrów (4-5 wg Twojego szkicu)... No, jakoś nie kusi ;) No i rośnie powierzchnia zabudowy, o czym pisałem wyżej :( Może jakiś mikroskopijny stolik kawowy kiedyś tam wyląduje, ale stół jadalniany zostanie raczej tam, gdzie wymyśliłem.

Podobny efekt można osiągnąć obracając obecny układ mebli zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ale obawiam się, że wtedy z kuch zrobi się daleko i będzie kiepski dostęp do wyjścia na patio. W każdym razie to jest do zrobienia i jak już ściany staną, to będziemy kombinować :)

 

 

Musimy wreszcie ustalić, czy mamy okno od zachodu w salonie, bo tak zauważyłem, że pojawia się i znika jak jakiś ninja :lol2:

Edytowane przez Tern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by to wyszło metrazowo bo nie liczyłam.

Chciałam tylko wyrzucic z siebie to co nie daje mi spokoju od początku tego projektu.

W tej chwili macie W OGÓLE nie wykorzystany ten łącznik. To dopiero nieefektywny pomysł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Tern wymyślił inaczej łazienkę :D Drobna zmiana:

 

[ATTACH=CONFIG]411647[/ATTACH]

 

 

A to okno w łazience macie do ziemi?

Bo jeśli nie, to zdecydowanie zostałabym przy wc i bidecie na ścianie z oknem. Dostęp do wanny między kibelkami niewygodny i mało komfortowy. Nie wyobrażam sobie kąpieli między kibelkami :o. Za to ten prysznic we wnęce spoko, biorąc pod uwagę chęć wyeksponowania szafy ;) Pytanie, jak szeroka będzie kabina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 wersje łazienki.

Różowe to wersja Terna.

 

 

WERSJA 1

Myślę, że takie przesunięcie ścian nie robi krzywdy sypialni, a łazienka bardzo zyskuje. Iskra będzie mogła nawet postawić efektowny stołek, może puf albo nieduże krzesło koło wanny, żeby było gdzie przysiąść po kąpieli, albo odłożyć książkę.

___DOM_Iscra+Tern-bath ternowa_mod-K1.jpg

 

 

 

WERSJA 2

Wucet i bidet zamkane przesuwanymi drzwiami z matowej szyby.

___DOM_Iscra+Tern-bath ternowa_mod-K2.jpg

 

 

 

WERSJA 3

Otwarta kabina prysznicowa z drzwiami składanymi na ścianę. Można powiększyć przestrzeń przy wolnostojącej (lub zabudowanej) wannie.

___DOM_Iscra+Tern-bath ternowa_mod-K3.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się oddzielenie wc i bidetu! Problem w tym, że Ternowi zupełnie nie xD Będziemy więc dyskutować.

 

Mi najmocniej przypadła do gustu wersja 3 ze świetnym giga prysznicem, ale znów Ternowi to się kompletnie nie widzi.

 

Mocnym mankamentem wersji 2 i 3 jest to, że jest bardzo mało miejsca przed wc i bidetem. W wersji 3 jest to do obejścia, przesuwając umywalką na ścianę od sypialni i rezygnując z oddzielenia wc i bidetu... Ale wtedy tracę to, co tak mi się spodobało - oddzielenie właśnie. No i nie wiem jak przekonać Terna do takiego otwartego prysznica. Jakieś wizualizacje ktoś podrzuci? :D

 

Podrzucę wszystkie 3 wersje naszej architekt jako kolejne "kwestie do rozważenia" ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam podobnie do Terna ;)

Klaustrofobiczne WC, to nie dla mnie. Ścianka z szyby, nawet mlecznej, nie dałaby mi komfortu i intymności, za to ograniczyłaby przestrzeń. Mnie najbardziej przypadła do gustu pestkowa propozycja nr 1. Przestronna kabina z drzwiami (nie toleruję otwartych kabin ;))

Jedynie może umywalkę przeniosłabym na przeciwko drzwi, żeby WC-ciki miały swoją przestrzeń ;) Wanna w zakątku, gdzie rzeczywiście coś się jeszcze zmieści (czy to stołek, gustowny wieszak na ręczniki, czy półeczka na świeczki, czy książkę).

Robi się coraz bardziej interesująco z tym Waszym projektem :)

Ciekawe, co się znajdzie w ostatecznej wersji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłam mleczne drzwi przy wucetkach, bardziej po to, żeby je ukryć. Nie lubię widoku sedesu & company w łazience.

Przy okazji możliwość zamknięcia się w kabinie wucetowej może okazać się przydatna, gdy dwie osoby jednocześnie są w łazience, a jedna z nich potrzebuje akurat więcej intymności.

U nas wucet jest schowany pod siedziskiem. Chciałam go całkiem zamknąć w skrzyni, ale opór J był znaczny i ustąpiłam. Prawie nie widać :)

 

Kabinę wucetową można jeszcze trochę powiększyć przesuwając szklane drzwi w stronę wejścia. Można nawet przewidzieć wmurowanie stelaży w ścianę od korytarzą, co dałoby kolejne 20 cm więcej przestrzeni.

 

WERSJA 2 A

Powiększyłam kabinę wucecika i przestawiłam umywalkę obok prysznica, ale mnie to nie pasuje. Porobiło się dużo „schodków” w tym planie. Jest bardziej kanciasto. Poza tym w tym układzie drzwi prysznica muszą być od strony wanny i robi się ciasno.

___DOM_Iscra+Tern-bath ternowa_mod-K2_A.jpg

 

WERSJA 3 A

Powiększyłam kabinę wucetową kosztem miejsca na umywalkę

___DOM_Iscra+Tern-bath ternowa_mod-K3_A.jpg

 

 

WERSJA 3 B

W tej wersji kabina wc jest większa, ale wanna jest ciut krótsza, żeby umywalka miała dosyć miejsca. Wg mnie zrobiła się tu taka niedogodność, że umywalka jest zbyt dalego od wc i zniknęło miejsce na fotelik, albo toaletkę.

___DOM_Iscra+Tern-bath ternowa_mod-K3_B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy ;)

 

Wbrew temu co Iscra napisała, otwarta kabina prysznicowa nie jest dla mnie czymś "co kompletnie się nie widzi", a jedynie mam trochę obaw natury praktycznej. Muszę to sobie poukładać, ale idea mi się podoba. W przeciwieństwie do zamykania sedesu i bidetu za kolejnymi drzwiami. To rzeczywiście "się nie widzi", choć z kolei doceniam walory estetyczne :p

 

Tak na marginesie: szkoda, że tej holenderskiej łazienki nie widzieliśmy przy wykańczaniu łazienki w mieszkaniu. Kolorystycznie są bardzo zbliżone, więc gdybyśmy w porę podpatrzyli parę detali, efekt byłby jeszcze lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tern, mam pokaźny zbiór tematyczny łazienek, kuchni, sypialni, pokoi dziecięcych, salonów, jadalni, ogrodów.... na Pintereście. Nie zawsze są to pomysły w całości piękne, bo zapisałam ze względu na jakiś interesujący szczegół, ale jest w czy wybierać. Link jest w mojej sygnaturze, zapraszam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nie ma podanych wymiarów łazienki , bo rysunek wszystko przyjmie a w rzeczywistości może to być przepychanie sie miedzy wyposażeniem łazienki.

Moim zdaniem wnęka to najlepsze miejsce na prysznic , ewentualnie umywalka z dużym lustrem , które może odbijać światło z okna.

A może jakiś kompromis.

We wnęce umywalka , wanna w pierwotnym miejscu ale odpowiednio większa połączona z prysznicem , kibelek i bidet na ścianie wejściowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...